Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok még TV-t nézni?...

Ti szoktatok még TV-t nézni? (rendes TV műsort)

Figyelt kérdés

Én már egy ideje egyáltalán nézek tv-t. Egyszerűen nincs egyik csatornán se olyan műsor, amiért érdemes lenne. Az összes csatornán csak szennyműsorok, és unalomig ismételt 1000 éves filmek mennek, telirakva rengeteg reklámmal. A konyhai tv is csak azért ment általában, hogy ne legyen körülöttem néma csend, amikor főzök vagy mosogatok, de amióta oda is beszereztünk egy Smart TV-t azóta azon sem a műsort nézem, hanem sorozatokat Netflixen, Youtube videókat stb. Igazából ma már minden olyan film, műsor megtalálható a neten, amit érdemes megnézni, így sokkal kényelmesebb. Akkor nézem amikor időm van, nincs reklám benne stb. szerintem ti is tudjátok az előnyeit. A híreket is el tudom olvasni neten. Ha jövő tavaszra lejár a hűség, le is mondjuk a TV előfizetést, mert egyszerűen nincs szükség rá, a család egy tagja sem nézi ezeket a színvonal fogalmát nem ismerő szennycsatornákat.

És ahogy észrevettem, nem csak én gondolkozom így, egyre több ismerősöm mondja, hogy már egy ideje egyáltalán nem néz TV-t.

Nálatok mi a helyzet? Ti szoktatok még rendes, hagyományos TV adást nézni? Vagy valaki a családotokban? Ha igen, miért? Ha nem, miért? Jöhetnek a normális válaszok indoklással, mindkét oldal véleményére kíváncsi vagyok! :)



2018. szept. 29. 10:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

Anyáméknál állandóan megy a tévé, ha épp megy valami műsor, hozzájuk se lehet szólni, mert bekussoltatnak, hogy nem hallják az Elifet..

Én csak a főzős műsorokat nézek, vagy TLC-n bizonyos műsorokat,vesetleg a Comedy Centralt, ha épp nem valami hülyeség megy. De nekem is inkább csak háttérzaj gyanánt van bekapcsolva. Filmeket csak gépen nézek, tévében soha, mert kb. 5 perc filmenként van egy 10 perces reklám és egy 1,5 órás filmet is legalább 3 óra megnézni..

2018. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Reggeli készülődéshez szoktam bekapcsolni a TV-t háttérzajnak, ami általában Discovery-t vagy Nat Geo-t jelent. Ezt leszámítva nem nézek hagyományos (lineáris) adáat, maximum akkor, ha van olyan film ami érdekel, és semmihez nincs kedvem, de ez évi 4-5 alkalom...


Az én indokom is az, hogy nincsen normális tartalom, szinte mindenhol csak az ismétlés megy, a különböző ismeretterjesztő/dokumentumfilmes csatornákon is, ha pedig valamiből új részt adnak, az mindig olyan időpontban van, hogy vagy tanulnom kell (hétköznapokon este érek rá), vagy programom van, az itthon töltött szabadidőmet pedig inkább olvasással, videójátékkal, rajzolással töltöm, a filmeket pedig inkább más módon nézem meg. Ma már rengeteg alternatíva van pl. előfizetős szolgáltatások (HBO GO, Netflix), DVD, Blu-ray, letöltés... Mind kényelmesebb mint a TV, mert nincsenek reklámok, akkor nézem meg amikor akarom, kedven szerint állíthatom meg a filmet...

Plusz van pár YT csatorna, anely minőségibb tartalmat készít, mint amit a TV-ben láthatunk.


Nálam csak azért van TV, mert rá van kötve a PS4, és a PC.

2018. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ha nagy ritkán otthon vagyok, akkor ismeretterjesztő, építkezős, természetfilmes dolgokat megnézem, meg 1-1 filmet ami épp megy. Vagy sportokat.


De alapvetően nincs TV-m 10+ éve. A sorozatokat, filmeket feliratosan nézem neten vagy letöltöm. A sportokra is van többnyire Stream, meg szerencsére az M4 elérhető online.

2018. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ha nálam bekapcsolod a tv-t, akkor csak hangyafoci jön be rajta, és ez nagyon is jó nekem. Csak a konzoljaim miatt kell nekem a tv.
2018. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, a többségetek hozzám hasonlóan már nem néz TV műsort, hanem más funkciót tölt be a készülék, ahogy nálunk is.

Azért érdekes belegondolni, hogy miért van ez így. Oké, hogy ott az internet, és azon minden megtalálható, de ez csak az egyik oka szerintem.

A másik, hogy a mai TV csatornák adásai annyira kritikán aluliak, hogy egyszerűen az embernek semmi kedve sincs leülni nézni, ezt a töménytelen mennyiségű szennyet, ami árad belőle. A normális, némi intelligenciával rendelkező emberek belátják, hogy nekik ezekre a népbutító, agymosó szarságokra nincs szükségük.

És itt most nem a nyugdíjasokra gondolok, akik nem tudják, mi fán terem az internet (bár ismerek olyan nagymamát, aki a youtube-on nézi a hímzéssel foglalkozó videókat), és nem is azokra, akinek csak háttérzajnak megy a tv, de nem figyelnek rá.

Hanem azokra, akik képesek a napirendjüket a TV műsorokhoz igazítani, és akármi is megy éppen, mindent válogatás nélkül végignéznek. És az internetet is csak arra használják, hogy a TV műsorújságot megnézzék rajta, hogy mikor kezdődik a következő celeb valóságshow.

2018. szept. 29. 14:31
 16/23 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtem netezni, hetegig, sőt hónapokig alig néztem TV-t, de aztán visszaszoktam. A TV-nek is megvannak az előnyei: nagyobb képernyő, jobb minőség, stb. Leginkább a hírcsatornákat és a foci közvetítéseket nézem, de 1-2 éve Family Guy függő lettem, így a Comedy Centralt is napi szinten nézem. Az M3 remek nosztalgia csatorna, gyakran bele szoktam nézni. Az Investigation Discovery-t is szerettem, míg el nem tűnt a kínálatból. Korábban (oké: még a '90-es években) Music TV Europe és VH1 mániás voltam, de a mai zenetévék már nézhetetlenek. A rengeteg film ismétléssel speciel semmi bajom nincs, mivel olyan irdatlan mennyiségű mozicsatorna van (és annyira kevés szabadidőm), hogy maximum heti 1-2 teljes estés film megnézésére van időm, tehát el is várom, hogy ismételjék őket (ha már DVD-n nem jelentek meg).
2018. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sosem értettem ezt a rage-lést, hogy milyen szenny műsorok mennek a tévében.

Ez tény, de ott a távirányító, el lehet kapcsolni :D Akinek meg ez a színvonala, hát hadd élvezze. Az annyira hülye, hogy úgysem fogja megérteni, mi a baj azzal, hogy neki ezek a műsorok tetszenek.

2018. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Elképesztő ritkán. Amikor anyám valami olyan showműsort néz, akkor lehet, hogy időnként pár percre becsatlakozom. Vagy pl amikor kajálok, és mamámnak szól a politika a tv-ben, akkor figyelek, de ami nem akkor megy, amikor épp eszem, azokat a tv-csatorna youtube-oldalán nézem meg. Ott viszont rendszeresen követem.
2018. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Heti 3 alkalommal szoktam "nézni" amikor dialízisen fekszem. A kezelésen fekvők nagy része bámulja a Tényeket, amiben 2 percenként hal meg egy ember, és utána jön a Tilla,Majka,Stohl triumvirátus által vezetett különböző vetélkedő. Van olyan beteg aki képes ott maradni egy 4 órás kezelés után, hogy megnézze ki nyer a játék végén. Ráadásul két tévé is van, hogy mindenki jól lássa! Ha ez nem lenne, már vagy 10 éve nem nézném.
2018. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szinte egyáltalán nem nézek TV-t, kivéve a sportközvetítéseket. Több, mint 100 csatorna van a csomagomban, múltkor végigmentem rajtuk egyesével, hogy hátha akad valami, ami leköt. Egyetlen olyan csatorna sem volt a 100-ból, aminél egy fél percnél tovább maradtam volna, mert egyszerűen olyan hitvány, szemét műsorok mennek, amik nem szórakoztatóak számomra. Szóval a sport miatt nézem, amúgy nagyon ritkán. Hírekről a neten tájékozódom, ha pedig filmeket, sorozatokat akarok nézni, akkor azokat külön megnézem, mert a TV-ben sem lehet megnézni egy filmet anélkül, hogy 25 percenként benyomjanak egy durván 7-8 perces reklámblokkot.
2018. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!