Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akarok gyereket?

Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
30 éves leszek és egyszerűen nagyon nem jön az érzés... :( A Környezetemben már mindenki szült, nálam jóval fiatalabbak is, bennem meg nem akar nagyon az érzés alakulni, nem vágyom egy kisbabára a boldog párkapcsolatom ellenére sem.
2018. nov. 23. 10:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Én sem akarok gyereket. Úgy tudom még nem kötelező, szóval nincs semmi gond ezzel.
2018. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
66%
erre csak te tudhatod a választ. de mėg amugy sem vagy lemaradva. Azzal meg ne foglalkozz hogy másoknak meg már van gyerekük. Gond csak akkor lehet ebből ha a párod majd akar, ės te ugy ėrzed hogy soha nem akarsz.
2018. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Persze, nem kötelező, csak azért picit bánt. Muszájból én sem szeretnék gyereket, de jó lenne "nyomot hagyni" magam/magunk után. Meg ez a társadalmi “elvárás" is zavar, furán néznek rám, csodálkoznak mert az a "normális" ha valaki akar vagy már van neki ennyi éves korára.
2018. nov. 23. 10:43
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok.

Én azokra az ismerősökre nézek furcsán akik bevállalnak úgy gyereket, hogy albérletben nyomorognak és alapvető dolgokat is nehezen tudnak beszerezni a gyereknek. Aztán persze mennek a famíliához pénzt kérni, és hát a gyerek miatt kb kötelező nekik adni, különben szörnyeteg vagy. No de legalább a társadalmi elvárást ki lehet pipálni.

2018. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
A minap fogorvosnál voltam. A dokinő ovis korom óta ismer, kb 20 évig nem látott. Két kérdést tett fel miközben tampon és nyálszívó volt a számban: van férj? van gyerek? Ráztam a fejem. Több kérdése nem is volt. Azon filóztam kezelés közben, hogy más kérdés miért nincs? Többet nem is érdemes tudni egy nőről csak annyit, hogy van-e férje meg gyereke? Ha nincs, akkor értéktelen lenne az életem? És honnan tudja miért nincs? Nincs az emberekre kiírva a történetük, ítélkezni meg nagyon könnyű.
2018. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó ugye te se gondolod komolyan hogy az ne vállaljon gyereket aki albérletben lakik??? Stabil, gyerekbarát albérletbe miért ne lehetne gyereket vinni? Nem mindenkinek adatik meg hogy saját háza legyen 20-30 éves korára, és ha normális a főbérlő akkor miért várjon egy pár ha minden álmuk egy gyermek? (A "családhoz mennek utána pénzt kérni" dologgal egyet értek. Nem azzal van a baj ha albérletbe vállal gyereket hanem azzal ha úgy vállal gyereket hogy még pelenkára se futja, ebben igazat adok.)
2018. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
27%
(Bocsánat, utolsó előttinek ment a válasz csak közben írtak.)
2018. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
86%
én sem akarok gyereket pedig már 37 vagyok :) sztem nem is lesz :)
2018. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
82%
Nincs benned anyai ösztön, van ilyen. Bennem sincs (harmincas vagyok én is), csak engem aztán pont nem érdekel, mit várnának el mások, teljesen más dolgok okoznak boldogságot, van rengeteg célom és az életemnek gyerek nélkül is bőven van értelme. Nyomot más módon is hagyhatsz magad után, csak ezért teljesen felesleges gyereket szülni. Kit érdekel, mások szerint mi a "normális"? Szabadulj meg a megfelelési kényszertől és egyből boldogabb leszel.
2018. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
97%

Én sem akarok, nem gondolkoztam soha, hogy miért nem.


De ez a "nyomot akarok hagyni"... Gondolj bele, mennyi emberrel találkozol naponta. Ők kiknek a "nyomai"? Én nem tudom, nem is érdekel. És ez nem gonoszság. Csak egyszerűen nem reális. Halálod után nem fogsz tudni semmiről. Nem fogod látni a világot a gyerekeid szemével. Tehát ha úgy vesszük, lenyomatnak felesleges gyereket vállalni.

2018. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!