Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akarok gyereket?

Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
30 éves leszek és egyszerűen nagyon nem jön az érzés... :( A Környezetemben már mindenki szült, nálam jóval fiatalabbak is, bennem meg nem akar nagyon az érzés alakulni, nem vágyom egy kisbabára a boldog párkapcsolatom ellenére sem.
2018. nov. 23. 10:35
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
78%
Mert az ösztönök nem mindenkinél jelentkeznek azonos módon és azonos időben. A biológiai variabilitás "statisztikájában" pedig benne van, hogy vannak, akik életükben soha nem vágynak gyerekre, másokban meg már akár kisgyermek koruktól benne van a saját gyerekre vágyakozás.
2018. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Semmi sem kötelező, nem gond, nem másokkal kell foglalkozi ha nem magaddal, te mit szeretnél? ha nem akarsz gyereket akkor ne erőldesd, én sem akarok, nincs bajom semmivel, minden jó de ebbe a világba inkább nem kell gyerek, nem szeretném hogy belőle is rabszolga legyen.
2018. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
28%
Aki nem akar gyereket az csak magának kepzeli be hogy mindenki azzal van elfoglalva hogy miert nincs gyereke. Tőlem soha senki nem kérdezte ahogy mhelyi interju soran se SOHA!
2018. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
94%
Én sem érzem, férjem se. Én azt mondtam magamnak, hogy 35ig nem érezzük az "ingert", akkor már nem lesz. Még van 6 évünk.
2018. nov. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
96%

A 9-es tök jól leírta. Nyomot hagyni egy gyerekkel nem lehet. Nyomot akkor hagynál ha mondjuk feltalálnál valamit vagy építenél egy űrközpontot...szóval érted, ilyesmi.

Amúgy nem, nem azt írtam, hogy aki albérletben lakik az ne szüljön. Hanem akinek kivan a sgge a nadrágból folyton és még a lakhatása is küzdelmes, az ne szüljön, főleg ne úgy, hogy aztán mástól várja a megmentést. Van 1-2 érdekes rokonom, ezért írtam. De tőlem aztán a mező közepére is szülhet aki akar, csak nem szeretné felnevelni másnak a gyerekét "felesben", gondolom értitek mire gondolok.

2018. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem gond. És még változhat is. Fiatal vagy még. Már nem az a szokás, hogy 20 évesen férjhez mennek a nők és azonnal szülnek. Sokan eleve csak 30-as éveikben találnak egymásra. A lényeg, hogy a pároddal egyet értsetek ebben. Mások véleménye nem számít. Úgyis mindig lesz olyan, akinek valami nem tetszik. De mindenki foglalkozzon a saját életével.
2018. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
73%
en elmultam 60 es nincs gyerekem. van mas fontosabb dolgom a vilagban ennel es raadasul rohadtul idegesitenek a gyerekek. Ja es mielott barki azt gondolna nem, nem vagyok karrierno sot az utobbi 30 evben nem is dolgoztam.marmint munkahelyen. Igaz otthon nem lehetne megelni az egyik fel fizetesebol itt igen.
2018. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hittem, hogy sok embernél kifogom verni a biztosítékot, de nem, sokkal megértőbbek itt az emberek, mint gondoltam. Valószínű, hogy akkor még nem alakultak ki az ösztönök, vajon 30 felett ez még változhat?
2018. nov. 23. 12:52
 19/40 anonim ***** válasza:
8%
Szerencsére azért még mindig az egészséges ösztönnel megáldott férfiak és nők vannak többségben, mégha ennyire önző világban is élünk. Az emberek életében vannak időszakok és az azokhoz kapcsolódó, általános, elvárható tevékenységek. Óvoda, iskola, tanulás, családalapítás, később jönnek az egészségügyi gondok stb. Ezek felől szoktak érdeklődni ismerősök, nincs abban semmi, ha egy húsz évestől megkérdezik, mit tanulsz, vagy hogy ment az érettségi. Legfeljebb azt mondja, hogy sehogy, mert a 8. után nem tanultam tovább. Ugyanúgy az öregek is kérdezik egymástól, van-e már unoka, vagy éppen látja, hogy új a műfogsor, akkor elkéri a figorvos számát.... Mit kell ezen a témán mindig lovagolni? Akiben nincs ösztön, az valószínűleg totál alkalmatlan az anyaságra, akkor mindenki jobban jár, ha nem szül. Foglalkozzon mással, de a gyerekeseket lehet békén hagyni. Nem véletlenül mondták már 200 éve is rájuk, hogy vénlány. Akkor sem és manapság sem népszerűek, de ez van, az ő dolguk addig, amíg másokat nem zaklatnak. Valahol értem ezt a kényszeres szorongást is, hiszen nem véletlenül teszik fel naponta a 30-as nők ezt a kérdést. Ezek szerint valahol legbelül mégis csak azt érzik, hogy ezzel valami nem stimmel és valami nagyon nagy csodát szalasztanak el, amit soha nem tudnak bepótolni. Lehet élni gyerek nélkül is, persze, lehet élni orgazmus nélkül, szerelem nélkül, szeretet nélkül, család nélkül, lehet élni nagyon sokféleképpen, csak rövid az élet, kár kihagyni ezeket a csodákat.
2018. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy csak a gyermeken keresztül lehet nyomot hagyni.

Aki látta a Felhőatlasz című filmet, abból kiderül, hogy egy könyvvel, filmmel, beszéddel, levéllel vagy akár csak egy beszélgetéssel valakivel mekkora nagy nyomot lehet hagyni a világban.

Lehet hogy szólsz pár szót valakihez, aki emiatt nem lesz öngyilkos, és az ő unokája találja fel a ràk ellenszerét. Ezzel azért már önmagában elég nagy nyomot hagytál.

2018. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!