Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akarok gyereket?

Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
30 éves leszek és egyszerűen nagyon nem jön az érzés... :( A Környezetemben már mindenki szült, nálam jóval fiatalabbak is, bennem meg nem akar nagyon az érzés alakulni, nem vágyom egy kisbabára a boldog párkapcsolatom ellenére sem.
2018. nov. 23. 10:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%
Sajnállak.
2018. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 he84 ***** válasza:
93%
Semmi gond nincs ezzel kérdező, ém is 30 év feletti (még messze nem 40) nő vagyok és nem akarok gyereket. Ám nem csak modtanában nem, hanem egyszerűen soha nem akartam. Túl nagy felelősség, szülni se szeretnék és nem szeretném, ha a gyerek miattam szenvedne idővel, így jobb ha nem születik meg. Tudom jól magamról, hogy hosszútávon nem bírnék a gyerekemmel, ám ettől még alapból semmi bajom a gyerekekkel. Na meg így is összesen épp elég sokan vagyunk már mi emberek, szerencse hogy nem kötelező gyereket szülni és vállalni. Na meg nem mindenki teheti meg, mindenki más okokból nem akar és/vagy nem tud gyereket vállalni, nem kell ezt szégyellni és soha nem jó se ezt, se más dolgokat mások kedvéért elvárásból csinálni! Az már olyan, mintha kényszerből, beletörődésből tennéd, ami szintén nem jó! Például jelenleg nem tehetem meg én se, hogy gyereket vállaljak, de mint mondtam, nem is akarok. Ha pedig ezt valaki nem fogadja el, vagy furának véli, nem túlzottan érdekel. Lehet hogy ez erős lesz, de én szintén nem bánnám, ha meddő lennék, mert akkor tuti soha nem tudnék teherbeesni, még véletlenül se, így nyugodtabb lennék. De hát meddőség nem kívánságra jön, hanem vagy van, vagy nincs némely nőknek, ez van. És nem, nálam soha nem lesz az, hogy mégis akarnék majd gyereket, mert tényleg soha nem akartam kicsit se, még régen se! Egyik rémálmom teherbe esni, szülni és gyereket nevelni. Ám csak úgy nem járnak el műtéti úton, ezt is el kell fogadni. És ne érdekeljen kérdező, hogy a környezetedben mások már szültek, ne ettől függjön a te életed és ne hagyd hogy ők, vagy mások esetleg beleszóljanak és elítéljenek emiatt!
2018. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2018. nov. 24. 09:16
 34/40 he84 ***** válasza:
Nincs mit.
2018. nov. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem nő vagyok, de a családban főleg anyám azt mondogatja hogy már jaj de várja az unokákat, én szépen el mondtam nekik hogy nekem nem lesznek gyerekeim, erre ő meg sértődik, legalább akkor kettő legyen, mondom nem lesz, akkor egy, mondom neki nem a piacon vagyunk, majd születik a testvéremnek, de az nem jó, neked is legyen, csak nem érti, lány tesóm is olyan el érte azt a bizonyos kort ahol, semmi sem érdekli csak a gyerek-gyerek, mondom neki hogy először azért kéne félre tenni stb..

Majd alakul, nem lehet várni, már nem leszek fiatalabb, erre csak annyit mondtam neki, pénz ügyileg ne nagyon számítsatok rám, senkinek sem adok kölcsön, már meg tanultam a leckét.

Apám legalább valamennyire meg értette, más rokon azt mondja mit fogok én kezdeni magammal gyerekek nélkül? van élet a gyerekeken túl is, amíg élek addig csak utazni szeretnék,annyi szép hely van a világon, sokak szerint hülyeség, nagyon hülye vagyok, de én ezt a monoton életet nem bírom amiben gyárban dolgoznak napi 10-12 órát össze vissza éjjel -nappal, parancsolnak, utálod amit csinálsz de azért van gyerek akit etetni kell ezért rá vagy kényszerülve erre, én ebből az életből nem kérek köszönöm!

2018. nov. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos halottam olyanròl hogy valaki csak azért szül gyereket hogy bírjanak lakást venni, összesen 3 db vállal, a férje 17 évvel idősebb, alig van pénzük mert csak a férje dolgozik, kocsmába jár de még is hozzá ment fél éve a lányka, nem normális, fel adta az egész álmát, pedig a szülei mindig támogatták csak a sportnak élt, mehetett volna külföldre 2-3000€ kezdő fizetés, jobb életszínvonal, erre inkább 22 évesen hozzá ment egy 17 évnél idősebb emberhez aki munka után a kocsmába megy heti szinten 6x vasárnap pedig csicskáztatja a lánykát, nem is értem az ilyen embereket, később is lehetett volna gyereke még.
2018. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Rendetegen vagyunk, akik nem akarunk gyereket.

A legnagyobb gond az, hogy vannak, akik külső elvárások hatására mégis ráveszik magukat.

Ne tedd... nem lesz jó vége!

2018. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
75%

#19

"Foglalkozzon mással, de a gyerekeseket lehet békén hagyni."

Most őszintén: ki a lótúró írt ennél a posztnál a gyerekesekről? Neked üldözési mániád van?

"Nem véletlenül mondták már 200 éve is rájuk, hogy vénlány."

Ha fogalmad sincs elemi fogalmakról, akkor jobb lenne talán nem érvelni vele: vénlánynak azt nevezik, aki nem kötött házasságot! Azaz nem vették feleségül, nem lett belőle asszony, vagyis vénségére is lány maradt. (Hovatovább: a házasságon kívül született, férfi nélkül élő anyát is vénlányként emlegették)

2018. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 he84 ***** válasza:
Teljesen igazatok van. Helyes hogy kiálltok amellett, ahogy élni akartok, még hogyha nem is akartok gyereket. Ha ti nem akartok szintén, akkor nem kell megadni magatokat, nem kell behódolni, kényszerből belemenni értetlen szülők kedvéért, vagy bárki kedvéért. Valóban nem csak gyerekekkel lehet jó és érdekes az élet, na meg elég nagy felelősség is. Nem hogy egy gyerek nagy felelősség, 2 pláne az. Elég szomorú, hogy egyesek nem értik meg, nem fogadják el, ha valaki nem szeretne gyereket, legyen az akár egy szülő, akár bárki más. Én elfogadom és megértem, ha valaki szeretne, szíve joga, ám ettől még ne akarja rávenni azokat hogy akarjanak, akik nem akarnak és az tök mindegy miért nem. Na meg nem helyes, ha a szülő eszköznek, gyárnak tekinti a gyerekét, hogy ő miatta legyen unokája. Ha nem lesz, akkor nem lesz, ezt majd a gyereke dönti el, elmúlt 18 és ő dönti el teljesen egyedül. Szerencsére engem nem néznek hülyének amiatt, hogy nem akarok gyereket, elfogadják teljesen és rám van bízva, nincs semmiféle elvárás, de ha lenne is, nem érdekelne.
2018. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem hiányzott a gyerek, pedig nálad azért idősebb vagyok. Huszonévesen még úgy gondoltam, hogy ha férjhez megyek biztos lesz gyerekem, mindezt anélkül, hogy picit is belegondoltam volna, hogy ez mit jelent. Hiányozni akkor sem hiányzott abszolút. Harmincas éveim közepe-vége felé is csak az a félelem volt bennem, hogy mit szólnak mások, hogy nincs gyerekem, hogy illek bele ebbe a világba, és ezzel párhuzamosan láttam, mennyi mindennel jár egy gyerek, szinte senki nem csinálja jól, csonka családba nőnek fel, meg a netes veszélyek, meg sorolhatnám, és amúgy nem vonzanak a gyerekek, mire végül arra jutottam, hogy hiszen nekem igaziból nem is kéne, mit akarok megfelelni az elvárásoknak, jó, hogy nincs, és megkönnyebbültem.
2018. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!