Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy hajléktalan bevallja,...

Ha egy hajléktalan bevallja, hogy piára kellene a pénz, akkor ti adtok neki?

Figyelt kérdés
Bárhogy is nézzük, legalább őszinte. Velem egyszer esett meg, kapásból ki is segítettem.
2018. dec. 12. 13:27
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Meg régebben egy ismerősöm mesélt olyat, hogy épp jött ki a boltból bevásárolva, amikor egy hajléktalan odalépett hozzá, hogy kéne pár forint élelemre. Erre a haver a szatyrából kivett egy zsemlét, meg pár szelet párizsit, és odanyújtotta neki. Erre az szitkozódva hozzávágta, majd gyors odébállt.
2018. dec. 12. 17:30
 12/30 anonim ***** válasza:
77%
Ha valaki kér tőlem vagy adok vagy nem. Nem ismerem, nem ítélkezek, nem akarom neki megmondani hogyan lenne helyes élnie. Ő dolga. Pénzt kér, nem életvezetési tanácsot. Miért mérném pénzben az őszinteségét? Miféle gondolkodás az, hogy én majd párszáz forintért jogot formálhatok arra, hogy egy személy rászorultságának mértékét megítélhessem? Adsz vagy nem. Nem kell játszani az igazságosztót hozzá.
2018. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
12: De ha azt állítja, hogy kajára kell, akkor szerintem nagyon is helyénvaló felajánlani, hogy majd én megveszem neki.
2018. dec. 12. 19:43
 14/30 anonim ***** válasza:
50%
Miért mert nem tudná megvenni magának amit akar, vagy mert eleve feltételezed, hogy hazudik?
2018. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mert ezzel hozzájárulnék a lassú leépüléséhez.
2018. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%
Pont hogy gyorsítanál rajta ha piát venne belőle, a kajával csak lassítod. A hajléktalanság az ami leépíti mindennél gyorsabban. Egy év alatt 5 évet öregszenek, némelyiket fel sem ismerném ha nem látnám minden nap.
2018. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%

10#

Ez a kajás megoldás sem az igazi. Sokan egy tesztként csinálják ezt a kaja dolgot és ha a csövi elfogadja az ételt, akkor a legtöbben adnak mellé egy kis aprót is. Erre már a csövik is rájöttek, tehát ha kaját ajánlassz nekik azt elfogadják, aztán várják a pénzt is. Ha nem kapnak pénzt akkor mennek vissza lejmolni, az ételt pedig bedobják a legközelebbi szemetesbe.

2018. dec. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

14: Szorult helyzetben álló ember ne válogasson! Ennyi a lényege. Én hajléktalan még sose voltam, viszont mikor 10 éve kijöttem külföldre, az első 2-3 hónapban, míg nem találtam munkát, rá voltam kényszerülve, hogy népkonyhán étkezzek, mert az albérletár eléggé elvitte a félrerakott pénzemet. Jól is nézett volna ki, ha nekiállok verni a tamtamot, hogy a kedvenc kajáimat csinálják már, ami van, azt nem eszem meg.

A másik, amit én sem tolerálok, az a telhetetlenség. Adok neki egy százast, de ő még egyet akar.

2018. dec. 13. 09:55
 19/30 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg akinek már sem otthona, sem jövedelme, annak a büszkesége az ami utoljára marad. És kérni, vagy segítséget elfogadni még nem azt jelenti, hogy ezt is feladja, de egy olyan embertől bármit elfogadni aki előtte nyíltan hazugsággal vádol meg, már annak számít. Vagyis ha én pénzt kérnék kajára és te azt mondanád nekem, hogy biztos hazudok, akkor sem fogadnám el tőled ha valóban ételre kellene. Nem azt mondom, hogy minden csöves mindig mindenkor az igazat mondja, de ha belegondolsz a mai világban azok tudnak érvényesülni akik gátlástalan pszichopaták, vagy elvtelen törtetők. Akik az utcán élnek, azoknak egy része olyan emberekből kerül ki, akik nem voltak képesek felzárkózni a fenti elvárásokhoz. Nem küzdöttek a közös lakásért váláskor, nem akarták bejuttatni a pénzes gyereket az egyetemi képzésbe, vagy nem írták alá a papírokat csukott szemmel amivel dolgozók lettek volna munkanélküliek de kimentheti a cég a pénzét. Az ilyen embernek, ha az utcán él, ha pénzt kéreget, akkor is van valamije ami a politikusnak meg a bankigazgatónak nincs. Ha nem adta milliókert, nem fogja adni a te százasaidért sem. Lehet 10E-ből egy ilyen van, de te ránézésre meg tudod mondani ki hogyan jutott oda és milyen ember? Én nem. És azért mert van nálam pénz és adok neki, nem érzem úgy hogy ezzel megvehetem ezt a jogot magamnak. Ha utána beszól, hogy kevés, akkor oké, bunkó paraszt volt. De legalább nem én voltam az egy másik emberrel.
2018. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva, télen inkább helénvaló adni, elvégre akkor az alkohol a túléléshez-melegedéshez kell. És érthető, ha valaki nem akar szállóra menni, azok alapján, amit az ottani körülményekről olvasni.
2018. dec. 15. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!