Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy hajléktalan bevallja,...

Ha egy hajléktalan bevallja, hogy piára kellene a pénz, akkor ti adtok neki?

Figyelt kérdés
Bárhogy is nézzük, legalább őszinte. Velem egyszer esett meg, kapásból ki is segítettem.
2018. dec. 12. 13:27
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
helénvaló=helyénvaló
2018. dec. 15. 10:35
 22/30 anonim ***** válasza:
15%

szánalmas ez az erkölcscsőszködés pár száz forinton


kér a nyomorult, mert akar venni egy felest, vagy egy üveg sört, mert az utcán döglődik, ti meg okoskodtok, hogy "alkoholra nem :))) az árt :))))) kenyeret kaphat :)))"


nyomorékok vagytok, mind egy szálig

2018. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
22: Télen oké, mert akkor csakugyan a túléléshez kell (Evvel tartja magát a szervezet hőfokon, és érthető, hogy miért nem akarnak szállóra menni.). Viszont késő tavasszal, nyáron, és kora ősszel megpróbálhatnának helyrerázódni.
2018. dec. 21. 18:18
 24/30 anonim ***** válasza:
68%

23#

Az alkohol egyáltalán nem tart melegen, csak a meleg érzetét kelti. Piával, vagy anélkül, ugyanúgy halálra fagy az idióta.

Nem kell adni egyiknek sem és így meg van oldva az erkölcsi dilemma.

2018. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
16%
uidióta , te a helyében ugyanolyan idióta lennél. könnyű fedél felül itélkezni
2018. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem feltétlen adok neki.Ez csak egy hátsó szándék részéről,hogy megkapja a pénzét.Az iszákos kéregetőket a legtöbb ember felismeri,ezért nem is adnak nekik sokan.Azzal,hogy bevallja,piára kell neki,még nem tett valami hú,de elismerendő dolgot.
2018. dec. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
55%
Nem érdekel hogy őszinte. Tőlem egy fillért se látnak.
2018. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
45%

Neki már csak ez a boldogság jutott. Igen adnék neki, rajta múlik hogy mit csinál vele.

Ha haza utazom van úgy hogy 1000 Ft-ot is adok nekik.

2019. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

egyetlenegyszer adtam koldusnak pénzt, amikor a sétálóutca elején rámállt, és végig jött mögöttem fél lépéssel 8 háztömbön keresztül. ha lassítottam, lassított, ha gyorsítottam, gyorsított, és közben nonstop mondta, hogy "milyen szépen mosolyog, látszik hogy igazán kedves ember maga", de ezt annyi féle variációban, hogy a nyolc tömb alatt nem ismételte önmagát, figyeltem. adtam aztán neki párszázat, nem mert koldus, hanem mert szórakoztatott, és figyelemre méltó teljesítmény ennyiféleképpen kifejezni h szép a mosolyom XD

de amúgy nem szórom el a pénzemet mindenféle szerencsétlen között az utcán, egyrészt én is abból élek, másrészt ne keltsen itt nekem lelkiismeretfurdalást, hasznosabb dolgokra szeretek adakozni, mint alkeszek lerészegedése.

szóval nem.

2019. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk volt alkoholista a családban (közeli rokon), szóval ez az, ami leginkább visszatart attól, hogy pénzt adjak annak, aki úgyis piára költi.
2019. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!