Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok azért a hibás...

Csak én vagyok azért a hibás mert boldogtalan vagyok?

Figyelt kérdés
Boldogtalanságom forrása abszolút az hogy egyszerűen képtelen vagyok azonosulni azzal az élethelyzettel amiben jelenleg élek már évek óta. Teljesen másképp szeretnék élni, de erre sajnos jelenleg nincs lehetőségem és ráhatásom. Látom azokat az embereket, akik tök boldogok a kis életükkel, vagy egyszerűen csak elfogadják a dolgokat ahogy vannak. De én képtelen vagyok erre. Egyfolytában csak egy teljesen más életről ábrándozok. Ezért én vagyok a hibás hogy merészelek másra vágyni mint ami most van, mert a jelenlegi életem egyszerűen nem képesek kielégíteni az igényeimet? Egyedül én vagyok a hibás a saját boldogtalanságom miatt?
2019. jan. 22. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

ha nem teszel érte csak álmodozol, akkor te vagy a hibás


persze ha fiatal vagy és még iskolába jársz pl, az más

de akkor is rajtad áll mit hozol ki magadból és milyen jövőd lesz

2019. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Teszek érte, de nem érzem úgy hogy haladnának bárhova is a dolgok. Csak szánalmas vergődés az egész.
2019. jan. 22. 19:58
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Önsajnálat.
2019. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ambiciózus vagy, ami nagy előny, ha tudsz vele kezdeni valamit. A körülöttem lévő emberek egy része elégedett az egyszerű életükkel, a másik része többre vágyik de nem tesz érte, így csak tovább szenvednek. Én is többre vágyok, de napjaimat olyan tevékenységekkel töltöm, amik az általam elképzelt élet felé visznek, így elégedett vagyok a mostani helyzetemmel, mert látom, hogy haladok az életemmel.
2019. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
...álmodozás az élet megrontója, mely kancsalul festett egekbe néz...
2019. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amennyiben úgy érzed, hogy még így se haladsz sehova, akkor valamit rosszul csinálsz. Próbáld másféleképpen megvalósítani az általad elképzelt életet. Konkrétumok hiányában sajnos csak ennyit tudok mondani.
2019. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek mostanában, az elmúlt 1-2 évben.

Szerintem ez nem a te hibád, de valóban meg kell próbálni mindennek a pozitív oldalát nézni és minden helyzetből a lehető legjobbat kihozni.


Nekem pl "csak" annyi a vágyam, hogy kutyákkal sportolhassak, amit csináltam is jópár évig és imádtam, de az egyetem miatt koleszba kellett mennem és már itt bukott a történet. Most várom, hogy leteljen ez a 3 év, de sajna borzalmasan lassan megy :(. Hétvégente a nyugdíjazott kutyáimmal gyakorolgatok, de ugye már nem is szabad őket nagyon terhelni, meg menhelyen önkénteskedem.

2019. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

@20:22


Na igen, pont tökéletesen rámutattál arra hogy mi is az egész életnek az egyik legnagyobb rákfenéje. Mikor kénytelen vagy beáldozni olyan dolgokat, amiket szeretsz csinálni, mert azt az időt és energiát az egzisztenciád megteremtésébe próbálod bele fektetni, aztán nincs garancia rá hogy nem úgy jössz ki történetből a végén se pénzed nem lesz se időd.

2019. jan. 22. 20:31
 9/17 anonim ***** válasza:

Na szerintem meg a te hibád.

Én is szar körülmények között élek és én is ambíciózus vagyok, de nem sírok miatta mert mindent megteszek azért, hogy elérjem a célom.

Ami leírom nekem, hogy eredményes sportoló legyek. Felkelek 4-kor, elmegyek futni, elmegyek suliba, tanulok, este edzek, és alszok amennyit tudok, minden pénzem ami csak van azt a sportba ölöm, de meg sem fogalmazódott bennem, hogy sírjak miatta, mert azt csinálom, ami közelebb visz az álmomhoz.

“Az őrültség az, ha sorozatosan ugyanazt csináljuk, de más eredményt várunk tőle.” Ugye az öreg is megmondta.

Bocsi ha kicsit nyers vagyok, de szerintem így van.

2019. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi az a más életforma, amire vágysz. Ha csak pálmafás tengerparton lennél boldog, akkor nem megvalósítható dolog miatt van a lelki nyomorod. Mire vágysz, és miért nem tudsz lépni abban az ügyben? Konkrétan.
2019. szept. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!