Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem pofátlanság...

Szerintetek nem pofátlanság ennyire kicentizni az üzemanyag fogyasztást kölcsönkért autónál?

Figyelt kérdés
Egy barátomnak kölcsönadtam az autómat egy három napos erdélyi kiránduláshoz. Cserébe csak annyit kértem, hogy tankolja vissza az általa elhasznált üzemanyagot. Indulás előtt kérdezte, hogy mennyi az autó átlag fogyasztása, és mondtam, hogy nekem 7.75 liter. Összesen 622 kilómétert ment vele, és, az autóban hagyta a benzinkúti számlákat. Pontosan 20, aztán 28.2 litert tankolt, tehát összesen 48.2 litert. Ez decire pontosan ugyanannyi, mint amilyen átlafogyasztást mondtam neki. Szerintetek nem fúrcsa ez? Rá szakadt volna az ég, ha esetleg kereken 50 literrel hozza vissza?

2019. jan. 27. 10:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
24%
Nem pofátlanság inkább zsugoriság.
2019. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
29%
Fillérbaszó a “barátod”
2019. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
82%
Akkor minek adtad kölcsön? Vagy miért nem más feltételeket szabtál meg?
2019. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
39%
A haverod nagy sóher.
2019. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ha a kocsid képes óvatos vezetés mellett mondjuk 6,5 literes átlagfogyasztásra is, akkor lehet hogy a barátod nem csak 500Ft-tal csapott be, hanem 3000Ft-tal...
2019. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
47%
Tankolhatta volna tele, megértem a problémádat.
2019. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
96%
Régi alap közmondás: autót, puskát, fogkefét, asszonyt nem adunk kölcsön. Ha nekem valaki így centizve visszaadva hálálná meg a kölcsönt, soha többé nem adnám neki oda. Mert fel kéne érnie ésszel, hogy kopott a gumi, fogyott az olaj és hogy egyáltalán valaki odaadta a saját személyes tulajdonát. Lehet, fogott egy padkát, belement egy hatalmas kátyúba, vagyis rongálta, használta a tulajdonodat. Ezt nem illik szarrágássl viszonozni. Legközelebb menjen máshoz. A tulajnak teljesen igaza van.
2019. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!