Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg van, aki sosincs...

Tényleg van, aki sosincs ébren éjszaka?

Figyelt kérdés

Nekem most is volt egy meló tegnap, és éjjel 2:10-kor küldtem át az anyagot a főnöknek, akkorra lettem kész. Amikor mondtam a többieknek, néhányan úgy néztek rám, mint egy ufóra. Kérdezgették, hogy hogy bírom bealvás nélkül. Pedig 2:10 még nem is túl késő. :D Reggel 7-ig is csináltam már projekttervet alvás nélkül, amikor aznap dél volt a pályázati határidő.


De tényleg, ezernyi oka van, hogy az ember nem tudja végigaludni az éjszakát, kénytelen későn lefeküdni, vagy extrém korán (2-3 körül) felkelni. Van, amikor szeretnék aludni, de nem tudok pl. nátha. És akkor a 2-3 műszakosokról nem is beszéltünk.


Ilyenkor a szervezet benyomja az adrenalint, és azzal lehet létezni, teljesíteni.


Azt hittem, ezzel mindenki így van, de kollégák mintha nem értették volna, milyen adrenalinról beszélek. Tényleg én vagyok az ufó? :D



2019. jan. 29. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valami oka (betegség, stressz), akkor előfordul, hogy én is fent vagyok, de akkor sem egyhuzamban. Ha pedig minden rendben és egyébként elfáradtam, kizárt dolog, hogy fent bírjak maradni egész éjjel. Nem vagyok éjjeli bagoly.
2019. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad, hogy akkor vagy fenn ha dolgozni kell és akkor ébredsz fel ha beteg vagy. Gondolom az év 100%-ában te sem dolgozol hajnalig, illetve nem vagy folyton beteg, így gondolhatod hogy nem kevesen átalusszák az éjszakát.
2019. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok fenn sohasem. Kb 22-kor lefekszem és 5 körül meg felkelek , már évek óta.
2019. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze, én sem csinálom minden nap, csak azon lepődtem meg, hogy többen hírből sem ismerik, hogy milyen az, hogy hát most meló van, és az alvás luxus.


Azt én is olvastam, hogy állítólag vannak olyan "hajnali pacsirták", akik délután 2-től kezdve lefekvésig folyamatosan fáradnak, és mérhetően gyengül is a teljesítményük. Tehát mondjuk 4-kor fáradtabbak, mint 3-kor, este 7-kor fáradtabbak, mint 6-kor voltak stb.


Nekem viszont az agyam termel valamilyen pörgető drogot (adrenalin, dopamin vagy endorfin ??), és amint elkezdenék fáradni, ezt belöki. Ezért van, hogy este 9-kor éberebb leszek, mint este 6-kor voltam.


Így tudok akár 12 órán keresztül is egyenletes teljesítményt nyújtani, pihenés, evés meg minden nélkül. Viszont, a másik oldal, hogy reggelente 3-4 óra, mire "felébredek", addig használhatatlan vagyok.


Szóval, az igazi kérdés, hogy ezt a "drog" dolgot az emberek többsége nem tapasztalja?

2019. jan. 29. 18:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően az emberek jelentős része úgy van a dolgokkal, hogy a munkaidő az napi X óra, és nem fizetnek egy fillérrel sem többet akkor sem ha egész este dolgozol.
2019. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is haaonlóan vagyok, delután én fokozatosan faradok, éjszaka pörgök. Soha nem bírok éjfélnél hamarabb elaludni, azt is nehezen. Minden reggelem egy kínszenvedés. Szerintem ez nem egy túl jó dolog, és szerintem számodra sem az. Marmint egyetemen is végig tudják tanulni az ejszakákat, ebben nincs semmi különös, de te mintha még menőnek is éreztetnéd ezt. Nincs ebben semmi menő, egyszerűen későn fekszel le.
2019. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy most még bírod, de hosszútávon megbosszulja a szervezet a nem alvást. Én is dolgoztam pár hónapig hasonlóan, de minden 2. nap totál K.O. voltam.
2019. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sose vagyok ébren éjszaka.


Sose tudtam igazán se tanulni, se szórakozni, azt meg el se tudom képzelni, hogy éjszaka dolgozzak.


Nekem 9-10 között ideális lefeküdnöm, ha 11-ig ébren vagyok, konkrétan érzem, hogy átestem egy holtponton.


5 körül kelek, mert úgy kényelmes, de ez azért korai.

Viszont úgy érzem, 6-6:30 között még egy ideális világban is fel kellene kelnem, mert akkor vagyok elememben, akkor vagyok éber .



Szóval én nem tudok éjszakázni. Abszolút nem.

2019. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én legtöbbször éjfélkor már alszok, de mondjuk 4:30-kor kelek, majd edzés, majd 2 munkahely... van hol elfáradni.
2019. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Marmint egyetemen is végig tudják tanulni az ejszakákat, ebben nincs semmi különös, de te mintha még menőnek is éreztetnéd ezt. Nincs ebben semmi menő, egyszerűen későn fekszel le."


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az jó érzés tud lenni, amikor mások reggel felkelnek, és azt látják, hogy, amíg ők aludtak, addig "varázsütésre" elkészült a meló. :D


Említettem azt a projektet, amin reggel 7-ig dolgoztam. Na, konkrétan az bebukott volna, ha nem csinálom meg. Ezt a cég, amelyiknek bedolgoztam külsősként, az utolsó pillanatban vállalta be, ezért volt rá ennyire kevés idő. A "főnökék" is fent voltak 2-ig, és próbáltak dolgozni rajta, de egy idő után teli volt már helyesírási hibákkal és értelmezhetetlen mondatokkal, amit leírtak. Ezért elzavartam őket aludni, hogy inkább ne nyúljanak hozzá, mert csak dupla annyi munka lesz kijavítani, amit elrontanak.


Hosszú távon tudom, hogy nem jó, hajlamosabb leszel cukorbetegségre, elhízásra, szív- és érrendszeri

problémákra, ha sokat csinálod, a várható élettartamod is csökken legalább 5 évvel.

2019. jan. 29. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!