Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy rosszul esett,...

Normális, hogy rosszul esett, hogy nem engedtek előre?

Figyelt kérdés

16 vagyok , a minap történt meg, hogy a különórámra menet hirtelen megjött .(wc-n vettem észre) ezért bár csak 10 percem volt, átszaladtam betétért a mellette lévő boltba. Már eleve hülyén éreztem magam, hogy csak betétttel szaladgálok ott, de muszáj volt, nem ázhattam át. Mindenhol hatalmas sorok vannak, ahol egy kicsit kevesebben vannak megkérdeztem az előttem lévő nőt , hogy előre engedne e, megmutazva neki a betétet, meg hangsúlyozva hogy sietek.

Alig méltatott egy mogorva pillantásra, majd odacsapta hogy ő is siet.

(Nem sietett, aki siet az nem így sétál el a kasszától)

Így ott álltam 15 percet a sorban, egyszál betéttel a kezemben, lesokkolódva. Nagyon rosszul esett, majdnem el is sírtam magamy mert ilyenkor eleve érzékenyebb vagyok.

Mas esetben tényleg nem várnám el senkitől, de szerintem nyilvánvaló volt hogy bajban vagyok, nem kedvtelésből szaladtam át egy betétért. Mégcsak meg sem fordult a fejében, hogy előreengedjen ahhoz képest hogy kb 30 mp-t vettem volna el az életéből. Ti előre engedtetek volna?



2019. jún. 4. 23:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

De azért higyjétek el, elég kellemetlen betét nélkül ácsorogni egy nyilvános helyen miközben ömlik belőled a vér.

Attól hogy valaki "fElNőtT eMbEr" még lehetne kedves.

2019. jún. 5. 08:15
 12/22 anonim ***** válasza:
56%
Erre azt tudom mondani, hogy rossz embert fogtál ki. Meg ha én is sietek, akkor nem állok meg vásárolgatni. :D
2019. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Na jó...Nem tudom mit szólnátok, ha a ti gyereketekkel történt volna meg ugyanez? Lehet, hogy mindig volt nála, csak éppen múltkor elhasználta ,és elfelejtette feltölteni a táskáját vele, mert nem ez a legfontosabb elfoglaltsága. Plusz ebben az a legszomorúbb, hogy ti mind idősebbek vagytok nála (feltételezem), és ő még úgymond gyerek. Elsüllyednék szégyenemben nő létemre, ha egy fiatal, kétségbeesett lányt egy rohadt betéttel nem engednék előre, (jelzem, volt olyan osztálytársam régen, aki tiszta vér volt pár perc alatt) mert aztán ez a maximum 20 mp nem oszt, nem szoroz, de éljétek a meggyökeresedett, bunkó, individualista életeteket.

Nagylány, te pedig ne akadj fenn ilyen embereken, mert nagyon sokkal fogsz még találkozni. Most nem volt szerencséd.

2019. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
39%

Én biztosan előre engedtelek volna, kb mindig előre engedem azokat, akik mögöttem állnak és csak 1-2 cuccuk van, nekem meg sok, még akkor is, ha én is sietek.


Én megértem, hogy rosszul esik egy ilyen gesztus mások részéről, nekem se esne jól, pedig én 26 éves vagyok, nem 16. Szerintem azokat az embereket, akik érzékenyebbek, idealisták, mindig rosszul fogják érinteni az ilyen tapasztalatok, melyeket ők sosem okoznának másoknak, kortól függetlenül.


Másrészről, ahogy az egyik előttem szóló is írta, nekünk is meg kell tanulni elnézőbbeknek lenni embertársainkkal, mert nem tudhatjuk, mivel küzdenek és mi miatt keseredtek meg/váltak érzéketlenebbekké. Ennek a mogorva nőnek is lehet otthon halálos beteg édesanyja, hűtlenkedő férje, bunkó főnöke, anyagi gondjai, lehet kialvatlan, fájhat a foga, aggódhat rossz leletek miatt, stb stb. Egyszóval lehet annyira nyomorúságos élethelyzetben, hogy reakcióként elkezdje gyűlölni az egész világot. Van az az angol mondás, hogy "hurt people hurt people", szerintem sok igazság van benne. Szóval próbálj nem ítélkezni senki felett, mert nem tudhatod, mivel küzd.


Én is csak azt tudom neked ajánlani, hogy erősödj meg, fogadd el a realitást, hogy ebben a világban sajnos sok a probléma, szenvedés és sok mogorva, sőt, gonosz ember is van. Te ne engedd, hogy ezek a dolgok elvegyék a kedvedet. Maradj kedves és segítőkész (ezekkel a dolgokkal elsősorban magadnak kedvezel), de ne tőrődj a mások viselkedésével, rázd le magadról a bántó gesztusokat. Így leszel kiegyensúlyozott. :)


26N

2019. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. jún. 5. 13:02
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Btw. A betétet mióta árulják szálba?
2019. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
..ne haragudj ez komoly?
2019. jún. 6. 21:00
 18/22 anonim ***** válasza:
88%

Sajna az empátia kezd kiveszni az emberekből. Sok ilyen lesz még az életedben. Én előre engedtelek vna, ha megkérsz, mert sejtem milyen kiszolgáltatott érzés lehet az átázás miatt aggódni, rádásul úgy, h még betéted is, de nem tudod használni... Amúgy mi lett a vége, sikerült berakni mielőtt baj lett volna? Mert az azért elég ironikus, ha egy csomag betéttel a kezedben ázol át... :/

Mindenesetre ez tényleg legyen egy jó lecke arra vonatkozólag, h mindig mindenhol legyen nálad betét, mert sosem tudhatod, h mikor lesz rá hirtelen szükség. Én minden táskámban tartok 1-2db-ot, a kocsiban is, tesóméknál, és anyuéknál is. Volt már többször is, h jól jött valahol.

2019. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%
Remélem ezek az undorító parasztok valahol máshol hirdetik, hogy "hat igen, ez a magyar mentalitás". Épp tőletek olyan, amilyen.
2019. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Igen, csak kicsit áztam át..

Akkor sajna csak a tankönyvem meg a füzetem volt nálam egy zacskóban, meg a telefonom...

Mostmár viszek magammal mindenhova..

Lehet kiemelem a kérdést, érdekel mások mit mondanak .

Mellesleg szép napot mindenkinek aki itt jár!

2019. jún. 23. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!