Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg emiatt lennénk keveseb...

Tényleg emiatt lennénk kevesebbek?

Figyelt kérdés
Kizárólag szellemi munkát végzek, diplomával. Nő vagyok. Alulról súrolom az 50 kg-ot, amit gyarapítanom kéne, de ez más kérdés. Azért írom le, hogy eltudjátok képzelni a fogpiszkáló, izomtalan kezeimet, mert ez fontos lesz a kérdésemben. Tehát a munkaköröm csak ülő munkát kíván meg és a munkaköri leírásomban sem szerepel semminek sem a cipelése. Azonban előfordul havonta egyszer, hogy nehezebb dolgokat kell hordani, de ezek a munkaterületünk ellátására érkeznek. (fénymásoló papír nagy, nehéz dobozokban, és hasonlók.) Tehát ilyenkor megkérjük a férfi kollégákat, hogy legyenek szívesek, hozzák fel mindannyiunknak ezeket a dolgokat. Van egy köztük, aki mindig dünnyög, hogy egyenjogúság van, mi miért nem cipekedünk? Ez a cipelés havi egy alkalom. Havi 10 perc. Tényleg olyan sokat számít, hogy le kéne zavarni az összes nőt az irodából, meg még a recepciós csajt is? Férfiak, nektek számítana ez? Jobban éreznétek magatokat attól, ha egy-egy nagy csomagot mi is felvonszolnánk a másodikra? (nincs lift :D ) Vagy attól, ha emiatt a 10 perc miatt mi kevesebbet kapnánk?
2019. jún. 7. 00:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bár nálunk van egy mindenes férfi, aki ezt intézi, lift is, meg egy rakodólapféle cucc is, de ha minden férfi lemenne, én is tuti mennék. Valamit biztos elbírok.


Mondjuk nem az egyenlőség miatt, mert mikor otthonra cipelt két IKEA-s srác bútort, akkor nyilván nem lábatlankodtam körülöttük, hogy énisénis, de a környezetemben nincs olyan férfi, aki jobb embernek hiszi magát, mert erősebb vagy magasabb, vagy azt hinné, nekem kevesebb jog jár, mert kevesebb kilót bírok el.

2019. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:

#10: Egy 50 kilós embert jobban oldalra húz egy 8 kg-os súly, mint egy 90 kilósnak - ezt hívjuk ellenállásnak. Egy 90 kilós ember testének izomzata alapból nagyobb súlyt cipel, így a lábai és a törzse erősebbek, mint az 50 kilósé. Plusz, a kérdező nyilván nem 180 centihez 50 kiló, hanem 155-160 centihez, ez még nagyobb hátrányt jelent a cipekedésben.


Én tuti nem zúgolódnék emiatt, kollégád valószínűleg nem túl sikeres a nőknél, és rajtatok vezeti le a frusztrációt.

2019. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
mint egy 90 kilóst*
2019. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!