Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy tudnátok elfogadni...

Ti hogy tudnátok elfogadni hogy a bőrötök hibája megbélyegzi az életeteket?

Figyelt kérdés

folyamatosan piros az arcom valamikor csak enyhén de valamikor nagyon bepirosodik, próbálom körülírni miről beszélek, és az a baj hogy elég nagy területről beszélek, és kb olyan a szín eltérés mint a hófehér fal és a piros festék..


1: enyhe: apró kis foltok vannak az arcomom, alig láthatóak, itt látszik hogy nincs vele baj, igazából ha ennyi lenne csak a baj akkor nem is zavarna, boldogan élném az életem,


Durván:


A problémám az hogy akár csak egy kis napfény, vagy ha melegebb van a kelleténél máris ilyen durván piros lesz az egész arcom és még ég is, arról nem is beszélve ha csinálok valamit akkor még jobban kijön,lányoknál próbálkozni nem is merek, és csak egyszerűen az utcára se merek ki menni, utálom magam, már néha az öngyilkosság is megfordult a fejemben, nem tudom miért ilyen, de nagyon zavaró, utánna néztem a dolgoknak és semmit nem találtam, Rosacea volt az egyetlen de az kizárva 19 éves vagyok és fiú, a család is sokszor szóvá teszi amikor ki vörösödik a bőröm durván, nincs életem és nem is lesz, ti ezt hogy tudnátok feldolgozni? Főleg úgy hogy az életeteket nagy részét úgy kell leélni hogy RITKÁN van az enyhe eset, és ha rossz időben mennem kell valahova akkor mindenki engem néz, és egyszer leült mellém egy szép csaj meleg volt és ilyen durván kivörösödött, és mindenki engem nézett, hogy lehet így élni? Hogy bírjam ki? Csak azért éljek hátrányban mert ilyen a bőröm? Mindig is depresszióra lettem ítélve és nekem sose lesz semmi jó az életemben? Előre tudom hogy fogok élni, egy kis házban egyedül, mert nem fogok kelleni senkinek... Ti hogy dolgoznátok fel ezt lelkileg? köszönöm ha elolvastad, és a válaszokat is előre köszönöm.



2019. júl. 15. 02:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a pozitív, segítőkész hozzászólást, sokat segítettek! Mindenkinek ment a zöld visszajelzés, bőrgyógyásznál még nem voltam, csak az interneten kutakodtam, de egyik tünet sincs nálam, vagyis úgy értem hogy a Rosacea főként nőknél jelenik meg, és idősebb korban mint ami én jelenleg vagyok, és igazából ennyit találtam erről az egészről, de el fogok menni bőrgyógyászhoz, mégegyszer köszönöm mindenkinek a pozitív hozzászólást, legyen szép napotok!
2019. júl. 15. 11:46
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ne ess kétségbe és ennyi miatt ne temesd magadat.

Először is tényleg menj el bőrgyógyászhoz. Akár többhöz is!

Én nőként hasonló gonddal küzdök, ráadásul falfehér vagyok, de ami szerintem rettenetesen néz ki, az az ismerőseim szerint inkáb olyan, mintha túltoltam volna a pirosítót, szóval talan annyira nem vészes. Ami viszont nagyon fontos, hogy nagyon figyelj oda a bőrödre! Írtad hogy a napfénytől rosszabb lesz. Mostantól kerüld a napot, vagy ha nyári programod van, használj fényvédőt! Rengeteget számít. Hidratáld is a bőrödet ha viszket ès száraz, húzódik.

Egyébként srácként hülyén hangozhat, de vannak nagyon enyhe fedésű alapozók, mivel nekem ezen kívül rendben van a bőröm, ilyet szoktam olykor vékonyan felkenni magamra, szépen egységesíti a bőrszínt. Mivel nem feltűnő, lehet azt is kipróbálhatod.

2019. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagy baj ez, rengeteg embernek ennél feltűnőbb hibája is van, mégis van párjuk, barátaik stb.

De tudom milyen érzés ha zavar valami magadon, hiába mondják, hogy nem feltűnő meg ilyesmik, akkor is nehéz elfogadni.

Esetleg megpróbálhatnád alapozót vagy BB krémet (ez tulajdonképpen egy gyenge fedésű alapozó) használni. Egy gyengébb fedésű termék is el tudja tüntetni a pirosságot, és nem feltűnő, hogy rajtad van.

2019. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett segítő válaszokat mindenkinek!
2019. júl. 17. 04:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!