Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Őszintén nem értem, miért...

Őszintén nem értem, miért kellene a környezetnek a zajongast eltűrnie?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg vita volt és van erről, de nem tudom felfogni: pár napja elkoltoztunk egy kis településre, mert nyugodt, csendes életet szeretnénk. Erre e percekben is ordít a szembeszomszed házából a “zene”, mert az elvált fia barátnőjének 30. születésnapját tartják délután 4 óta.

Na most a szembeszomszed nagyon próbál felkarolni minket, nekem már kicsit sok is (azonnal “lő” rám valami információval vagy ötlettel, ahogy meglát), ráadásul több generációs őslakos, én meg egy friss gyüttment, nem szívesen vesznék vele össze, de ezt soha nem fogom megérteni: miért és hogyan nem zavar embereket, hogy másokat zavarnak? Laktam bérházban is a belvárosban, ahol hajnali kettőkor szakadt el a cernam és szóltam, hogy rendőrt hívok, ha 10’perc múlva nincs kuss, mert dolgozni megyek reggel. Elhúztak, de nem idézném a sok mocskot, amit kaptam. Éltem lakótelepen, ahol a feleség 40. születésnapját tűzijátékkal (!) ünnepelte a férj, és nem értette a sok “besavanyodott”, “irigy” ember problémázását.

És akkor most képzeljük el, hogy mindenki, de kivétel nélkül mindenki ekkora bulit csapna az összes családtagja és barátja összes évfordulóján. Konkrétan élhetetlen lenne az életünk.

Szóval miért gondoljak a csendhaboritok, hogy nekik ez jár, és álmatlanul, némán kellene virrasztaniuk a többieknek?

Én is voltam 30, sőt több is, de eszembe sem jutott ezt csinálni, nem is tudtam volna így jól érezni magam.


2019. szept. 1. 00:02
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Pont nemrég olvastam egy cikket arról, hogy mennyire nehéz csendet találni már a világban. Én nem szarom le, hogy mások aludni szeretnének, ha a férjem fúr valamit a házban, akkor becsukom az ajtókat és az ablakokat, és este nyolc után raszolok az utcán a gyerekre, hogy halkan.

Nyilvánvaló (a hozzászólásokból is), hogy milyen egy gyepes maradi vagyok.

2019. szept. 9. 20:14
 32/33 anonim ***** válasza:

Figyelj! Normál ember figyel a környezetére amennyire tud. De kb naponta fel tudnám valamiért nyomni a szomszédokat. De nem szólok és cserébe elvárom, hogy ők se magyarázzanak, ha vasárnap 2-kor van időm lenyírni a füvet.


Muszáj valahogy együtt élni ezekkel, senki nem tartja be a rendeleteket, sokszor betarthatatlanok is.


A szomszédban is szokott hajnalig tartó házibuli lenni havonta legalább 1x. Én nem szólok, kibírom (nyilván jobban örülnék a csendnek én is), de ő sem szól, ha nálunk van ilyen.


2 szomszéddal odébb valaki rendszeresen vasárnap flexel, a 70 éves bácsi meg rendszeresen szombat du és vasárnap du nyomatja a fűkaszát. Nálam is volt olyan, hogy csak vasárnap du tudtam füvet nyírni.


Nyilván ha valami rendszeresen nagy zajjal jár és már elviselhetetlen (pl hetente buli hangosan hajnalig), akkor az ember már szól érte, de mindenért nem lehet.

2019. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
47%

"Nyilvánvaló (a hozzászólásokból is), hogy milyen egy gyepes maradi vagyok."


Nem,te az a fajta ember vagy akit minden zavar amit MÁS csinál.Te hiába csitítod a gyereket este 8 után ha én du 3 kor szeretnék szundítani egyet és akkor "őrjöng" az udvaron...Amit te teljesen természetesnek veszel,lehet mást meg pont az zavarja..

2019. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!