Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házi karantén társasházban,...

Házi karantén társasházban, kimehetek a közös udvarra? Mik a szabályok? A szomszéd fenyegetőzik.

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam erre vonatkozóan megfelelő tájékoztatást és mindenki mást mond.

Külföldön jártam és 14 nap házi karantén vár rám. Rendőr eddig még nem jött, hogy megkérdezzem. Van egy nagy közös udvar, oda le szoktam menni sétálni és levegőzni néha. Meglátta ezt a szomszéd és nekiállt fenyegetőzni, hogy feljelent, mert elhagytam a karantént stb.


Akik társasházban töltötték a karantént, tudnak írni, mit lehet és mit nem? Elég irreális volna, ha nem használhatnám a közös udvart.



2020. aug. 4. 12:47
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
40%
Az nem elég nagy segítség, hogy idelinkeltem a hivatalos weboldalt, hogy hívja fel? A tied semmit nem ért. Te csak azt mondtad, hogy két engedékeny rendőr neked mit mondott. Semmit nem ér az ég világon. Neki mi van ha nem fogják ezt mondani?
2020. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

Igen, jelentettem a 39-est, azért elég durva, hogy mit megengednek maguknak egyesek.

Rendőr egyébként azóta sem jött, de ma gengszter voltam, kimentem az ajtómon, levittem a szemetet!

2020. aug. 5. 10:50
 43/49 A kérdező kommentje:
41-es, köszönöm a telefonszámot, leírhatod még párszor, nem fogom felhívni őket. És egyben szeretnélek is megkérni, hogy ne írj ide többet, mert semmi értelme, mellesleg bunkó vagy másokkal.
2020. aug. 5. 10:52
 44/49 anonim ***** válasza:
5%
Troll vagy. Normális ember már rég felhívta volna, nem itt szenvedne. Na szia, további jó karantént <3
2020. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Kezdem azt hinni, te is karanténban vagy és nagyon unatkozol, ezért nem tudsz leakadni a kérdésemről. :D
2020. aug. 5. 10:56
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

A hatóságilag elrendelt karantén alatt ELVILEG(!) a lakásodban kell tartózkodnod, nem sétálgathatsz közös, mások által is látogatott területen.

[link]


a hatósági házi karanténra kijelölt személynek a háztartási szemetet dupla zsákba helyezve kell a szemétkukába tenni. Postát, áruszállítót fogadhat, az ajtóban átveheti a küldeményt, mert ezek az esetek nem számítanak szoros kontaktusnak. Ugyanígy átveheti az ajtóban egy hozzátartozójától az ételt is, amit hoztak neki. Az, aki ilyen karanténban van, és az ellátását nem tudja megoldani, az önkormányzattól kérhet segítséget.

Ilyenkor az önkormányzatok feladata neked élelemről gondoskodni, gyógyszereidet kiváltani, levinni a szemetedet.

Azért mondom, hogy elvileg, mert a gyakorlatban egy udvari sétáért nem szoktak kukacoskodni a szomszédok. Viszont ha valamelyik mégis megteszi és bejelent, akkor neki fognak igazat adni.

2020. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 46-os!

Mint írtam, nálunk nincs lehetőség az ajtóban átvenni a csomagokat. Sőt, ahhoz, hogy levigyem a szemetet a tárolóba is át kell mennem a közös udvar egy részén. A szomszéd hepciáskodhat, már azért is szólt, mert kint ültem az erkélyen, sőt arra is megkért, hogy csak azt az ablakomat nyissam ki, ami távolabb van tőle. :D

2020. aug. 5. 11:44
 48/49 anonim ***** válasza:
91%

#47

46-os vagyok.

Őszintén sajnállak az ilyen idióta szomszédság miatt. Komolyan!

Esetleg vegyél maszkot és úgy intézd a szemetet és a futárt, a két hét meg elrepül.

Aztán úgyis lesz lehetőséged viszonozni a szomszédod "szívességét, mert olyan még nem volt a történelemben, hogy egy társasházban valaki soha nem szorult másokra, ha egyébben nem is, de egy támogató aláírásban biztosan. És akkor jössz te...

2020. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
0%

A saját, magántulajdonú udvarodra lemehetsz. Közös udvarra nem.

Ha nem hiszed, kérdezd meg a hatóságtól.

Azért vagy karanténban, hogy ne veszélyeztess más embereket, nem azért, hogy lófrálj a lépcsőházban. A szomszédnak az ő szemszögéből igaza van. A te szemszögdből csak mert te vagy, természetesen nincs igaza. Ha objektíven nézzük, akkor jogos a panasza.

Az emberek leszarják az egészet, csak a saját bőrüket féltik.

Tanárként több beteg gyereket küldtek hozzám órára, lázcsillapítóval, és elmondták, hogy a szüleik azt mondták, nem szabad megmondaniuk, hogy otthon apuka beteg, magas láza van és köhög, valszeg koronás, mert akkor anyuka nem tud dolgozni menni.

Szóval ilyenek és ehhez hasonlók miatt lett a járvány akkora, amekkora.

2021. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!