Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házi karantén társasházban,...

Házi karantén társasházban, kimehetek a közös udvarra? Mik a szabályok? A szomszéd fenyegetőzik.

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam erre vonatkozóan megfelelő tájékoztatást és mindenki mást mond.

Külföldön jártam és 14 nap házi karantén vár rám. Rendőr eddig még nem jött, hogy megkérdezzem. Van egy nagy közös udvar, oda le szoktam menni sétálni és levegőzni néha. Meglátta ezt a szomszéd és nekiállt fenyegetőzni, hogy feljelent, mert elhagytam a karantént stb.


Akik társasházban töltötték a karantént, tudnak írni, mit lehet és mit nem? Elég irreális volna, ha nem használhatnám a közös udvart.



2020. aug. 4. 12:47
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
68%

8-as, igen, ezért írtam, hogy a többség nem tudott forrást mutatni, te voltál az egyetlen.

Viszont igaza van a kérdezőnek, nem egyértelmű sajnos.

7-es, te meg mit flegmáskodsz, te talán tudsz forrást mutatni?

2020. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
48%
Jó, akkor legyél csökönyös szamár, majd lehet valaki megdob egy nagy kővel.
2020. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
57%
Nem, a kert nem a tiéd ez esetben. Semmi tulajdonjogod nincs rá, csak használhatod, mert a házhoz tartozik. De nem tartozik a lakásodhoz, nem a címeden van. Eladhatod? Nem. Akkor ennyi. Ennyi erővel akkor már a szomszédhoz is átmehetnél, hiszen ő is a Kossuth utca 6-ban lakik, hát nem?
2020. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
92%

A hatóság által kijelölt területen tartózkodhatsz, ami jelen esetben a saját lakásod. Ezt abban a pillanatban elhagyod, ahogy kilépsz az ajtón.


Hogy értsd: Mondjuk a kijelölt karanténhely a Wesselényi utca 123 5. emelet, 16-os lakás. Nem a Wesselényi utca 123. Az semmit sem számít, hogy közös kert (tehát neked is jogod van használni), mivel az nem a lakás része. Épp így, ha lenne egy másik lakásod az épületen belül, abba se mehetnél át.


Igen, úgy f@szság az egész törvény ahogy van, de ettől még épp úgy érvényes is.

2020. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
77%

"A megfigyelés alatt álló személy hatósági engedély nélkül a lakást a zárlat feloldása előtt nem hagyhatja el" - szerintem ez elég egyértelmű.


[link]

2020. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
12-es, lehet felétek ez a módi, de mi kulturáltak vagyunk és nem dobálózunk kövekkel.
2020. aug. 4. 13:36
 17/49 A kérdező kommentje:

"A megfigyelés alatt álló személy hatósági engedély nélkül a lakást a zárlat feloldása előtt nem hagyhatja el" - viszont, ha leveled, rendelésed stb. jön, azért elhagyhatod a lakást, hogy azt átvedd, ezt olvastam hivatalos oldalon. Tehát mégsem annyira egyértelmű. :)

Egyébként ilyen alapon ételt sem tudnék rendelni, mert a futár nem tud bejönni a folyosón, mert mindig zárjuk.

2020. aug. 4. 13:39
 18/49 anonim ***** válasza:
53%
Remélem jól megbüntetnek, nem igaz nem lehet megérteni, és betartani a szabályokat.
2020. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező! Kit érdekel? Menj, járkálj amerre csak akarsz, minket nem zavar. De halál komolyan mondom!
2020. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
18, mármint melyik szabályt? Mert amit linkeltek, nem egyértelmű, rendőr nem jött még, hogy megkérdezzem. Tehát melyiket pontosan?
2020. aug. 4. 14:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!