Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a francból élhet a szomszéd...

Mi a francból élhet a szomszéd nő? Hogy lehet így leélni egy életet?

Figyelt kérdés

A szomszédunknál a nőnek (+35-40 körüli) szinte egész nap otthon van a kocsija (+15-20 éves leharcolt szóval nem home office dolgozó jól kereső diplomás mielőtt valaki ezzel jön, de látszik is rajta). Van pár gyereke (az előző házasságából), az élettársa (férje?) napközben melózik. De van amikor fél óránként ki be száll a gyerekekkel és állandóan azt látom, hogy ide oda flangál a városban. Ilyen életet én is baromira szeretnék, de vajon meddig tartható ez fent? Első blikkre az a gyanúm, hogy a gyerekei után kap valami korrekt összeget az államtól, de ez elég lenne arra, hogy ne menjen dolgozni?

Ja, amúgy én munkanélküli vagyok azért látom fojton.



2020. okt. 12. 12:21
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
29/F voltam.
2020. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben inkább azon gondolkodnék, hogy te mi a francból élsz. :D
2020. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
68%

Nem ertem, hogy mi olyan hu, de nagy dolog abban, ha valaki nem jar el dolgozni. Otthonrol is lehet dolgozni, kezmuveskedni (aztan a termeket eladni). Amugy nagyon sok no van otthon a gyerekekkel, ha megtehetik. Igen, van akit a ferje tart el, es? En sem dolgozom, nem vagyok lusta sem, tinikoromban meg a legszarabb gyari diakmunkat is orommel vegeztem. Parommal nekunk ez az eletforma jott be jobban. Ha nem lenne komoly akadalya (mert igenis esetemben valoban van komoly indok), akkor mennek en nagyon szivesen, de a paromnak akkor is ez tetszene. En nagyon szegyelltem ezt mindig, meg is kaptam a magamet a csaladtol meg idegenektol, hogy milyen kenyelmeskedo kis kitartott eloskodo vagyok. Rengetegszer atbeszeltuk ezt itthon, honapokig sirtam miatta majdnem minden nap es tudod mit? Ha szarra dolgoznam magam, akkor sem lennek eleg jo a kritikusaimnak. Akkor meg az lenne a baj. En diplomat mindenkeppen szeretnek, tudom is hogy milyet es folyamatban is van. Emellett annyi nyelvet kitanulni, amennyit csak lehet eletem vegeig es kutyatenyeszto szeretnek lenni. Esetleg egyeb vallalkozas a parommal. A magam ura akarok lenni, nem nyaldosni mas emberek segget huszon evekig, mire felkuzdom magam valahova, ahol meg utalok lenni. Lehet a szomszedod is besokallt es az o parjanak sem gond ez. Sosem lehet tudni, rolam biztosan azt gondolnad, hogy egy hisztis pcsa vagyok, akinek minden a segge ala van tolva es pampog nagykepuen, de a valosag sokkal nyomorusagosabb, mint hinned.

Elnezest, csak felhaborit, amikor valaki turkal mas eleteben, meg szerinte csak diplomaval lehet otthonrol dolgozni es muvelodni 😂

2020. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a leskelődés helyett inkább tanulnál valamit, amit támogat a munkaügyi központ és el is tudsz vele helyezkedni? Vagy örökre a szüleidtől várod, hogy eltartsanak? Szánalmas.
2020. okt. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

#16: Egészségügyi probléma miatt nem bírnám.


#23: Miből lesz nyugdíjad akkor ha nem dolgozol? Vagy ennyire tuti biztos vagy a sikeres vállalkozásban?


#24: A munkaügyi leszarja az életem. Semmilyen képzésben nem támogatnak diplomásként. Meg októberben mégis milyen képzésre mennék? De mégis a legfontosabb: ezek a wc papír OKJ-k semmirevalóak és nem lehet velük elhelyezkedni. Ha mégis akkor az nehéz fizikai munka (ami az állapotom miatt kilőve) és évekig kell tanulni amit nem tehetek meg azért így sem (villanyszerelő, épületgépész, gázszerelő).

2020. okt. 12. 18:14
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelő vállalkozók ne tudd meg milyen jól keresnek, tele vannak munkával, megrendeléssel állandóan...
2020. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Lehet otthon kézműveskedni, meg eladni persze... 😀 Ha nem adózol utána meg nem vagy vállalkozó, úgy megb. sz a navos próba vásárló, hogy sose fogy el..
2020. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

A villanyszerelő mióta nehéz fizikai munka?


Mik a terveid akkor? Élősködés? Azt se lehet örökké csinálni.

2020. okt. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Barátkozz össze vele és meg tudod kérdezni, vagy kiderül!
2020. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Tavaly adtam el a 18 éves tragacsot, pedig több diplomám van és covid előtt is sokszor dolgoztam home officeban.
2020. okt. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!