Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakásban, hogy oldják...

Panel lakásban, hogy oldják meg a dohányzást, az erkélyen cigiznek nem jön be másnak a füst ha nyitva van az ablak?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 11:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
96%

Vannak akik a lakásban gyújtanak rá, közben/utána kiszellőztetnek.

Sokan az erkélyen, olyankor nyilván bemegy a többi nyitott ablakon a füst.

Meg vannak akik lemennek a ház elé rágyújtani.

2022. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
Ahol én lakom, lemennek a földszintre a ház elé, és ott dohányoznak a dohányzó lakók, így társasági életet is élnek a szintén lejárókkal, akikkel amúgy nem biztos, hogy találkoznának, én nem dohányzom, kutyám van, miatta járok le, de összefutok a dohányzókkal, információcserére is jó a ház közös ügyeivel kapcsolatban így összefutni más lakókkal, amúgy nem járogatunk össze.
2022. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
27%

Mindenki az erkélyen, és nem megy a többi lakásba, legalábbis jelentős mértékben, mivel egy cigarettából nem keletkezik annyi füst, a szabad levegőn a koncentrációja 1 méter után elenyésző, és a szél is elviszi.


A mai világban meg eleve változik is ez a dolog, mert a koronán való átesés után a társadalom egyre nagyobb része nem is érzi a szagát.

2022. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
67%
Én mindenhol dohányoztam, lakásban, erkényen, folyosón. Szerencsére az összes többi lakó is ugyanilyen bunkó volt, fúrtak vasárnap, gyerekek a lakásban futbaloztak, stb. Ez annyiból volt jó, hogy senki sem szólt a másiknak, mindenki csinálta a saját zaját, bűzét. Igazán kellemes ház volt, abszolút középkori illemszabályokkal. Azaz nem voltak ilyenek. :)
2022. febr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
70%
Fent lakom az 5. emeleten, az a füst is bejön a lakásba, amit a ház előtt szívnak el, az erkelyről már ne is beszéljünk. Szerencsére nem sok dohányzó panelproli lakik itt, a kulturáltabbak meg tudják úgy oldani, hogy arrébb megy
2022. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
77%
Még egy indok, hogy miért utálom a nyarat. Kidugja a hülye fejét az ablakon, hozzám meg száll be a tömény füst. Télen is megoldja valahogy, miért nem csinálja azt nyáron is.
2022. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos bejön a füst, ha a szomszédok dohányoznak. Ha buli van, és nyitva marad az ablak, olyan, mintha valami kocsmában lennék.
2022. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
78%

Én a kint dohányzás pártján állok.


- Nagyimék neveltek. Nagyapám kint dohányzott, véleményem szerint egyébként is így tett volna, de nagymamám súlyos asztmás volt. Ha nagytata bent dohányzik, kettő embert kényszerít passzív dohányzásra, egyiknek romolhat is az eleve durva betegsége.

- Most bejön másik cigijének szaga, sőt, ki szoktam ülni az erkélyre és ott is érzem (pl ma délben is). Zavar-zavar, de azért nem olyan tömény meg minden.

- Apum viszont kicsi lakásban láncdohányzik, ha hideg van és nem csinál kereszthuzatot, akkor a szememet is csípi pár óra ott-tartózkodás után, ha kereszthuzatot csinál, akkor simán "csak" zavar a füst és reménykedem, hogy 1-2-3 hetente pár órán át nem fog ártani. Egyébként bármit ad nekem kölcsön ami nála volt, az hónapokig bűzlik. Pár hete nálam volt néhány szerszáma, hát az a szoba bűzlött. Neki is sokkal rosszabb egészségileg, hogy a saját füstjét passzív dohányozza és mivel nem kell kimennie a hidegbe, ezért gyakrabban is gyújt rá. Nem jó a lakásban dohányzás, én inkább néha minimálisan szívom másét a saját lakásomban (ahogy ablakon bejön, de az már csak a szag), mint a lakásban dohányzás és az illetővel együtt élők passzív dohányzásra kényszerítése.

2022. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 42%, akkor is ezek az opciók léteznek, ha téged valamiért ez ennyire bánt. :D (#1)

Mi volt a problémád a válaszommal?

2022. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

Nincs jó megoldás, - és ezt (már) nem dohányzóként ítélem meg így.

A "lakóüregek" és a nyílászárók túl közel vannak egymáshoz, a lépcsőházak túlnyomó hányada zsúfolt, zárt, vagy rosszul szellőztethető. Az épület elé kijárni - dohányozni - meg sok ember lusta. Akik az erkélyekre járnak ki dohányozni, azok sem igen vannak tisztában azzal vagy nem hajlandóak tudomást venni arról, hogy kedvezőtlen időjárási körülmények esetén komolyan zavarhatják bármelyik szomszédjukat a dohányzással, hangos beszélgetéssel. Valahol az is érthető, hogy az emberek nem szívesen fogják vissza magukat a saját tulajdonukban. Egyszerűen nincs jó megoldás, mert valaki mindenféleképpen vesztese egy cigaretta elszívásának.

Nálunk bevett szokás, hogy a - zárt - lépcsőházban dohányoznak, - éppen ezért a folyosó felől néha beszivárog a füst a lakásba, ahol lakom. Nem kellemes. Amikor mentem el otthonról múltkor, éreztem, hogy megint füst van a folyosón, ezért sarkig nyitottam a bejárati ajtót és kitámasztva sorsára hagytam. -Mást sem érdekel az én érdekem, én is tojok arra, ha adott esetben fázik valaki egy lusta ember miatt.

2022. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!