Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakásban, hogy oldják...

Panel lakásban, hogy oldják meg a dohányzást, az erkélyen cigiznek nem jön be másnak a füst ha nyitva van az ablak?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 11:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
49%

"Értem, tehát már ott tartunk, hogy még azt is a szomszéd akarja szabályozni, hogy mikor nyithatok ablakot a saját otthonomban"

Természetesen erről szó sincs. Akkor nyitod ki, amikor szeretnéd. Csak gondoskodj róla, hogy a te ablakodból ne ömöljön bűz a másik lakásba, ennyi.


"Vagy a kocsisoknak is menjünk verni az asztalt, hogy inkább sétáljanak/biciklizzenek, mert hozzád bemegy ablaknyitáskor a kipufogógáz?"

Konkrétan leírtam az első ide írt válaszomban, hogy (idézem): Mégmielőtt: de, igen, az autók füstje is zavar, illetve a hangoskodás is.


"A nem dohányosok már így is előnyben vannak, minden törvény nekik kedvez"

Melyik törvény? Amelyiket egyáltalán nem tart be rengeteg dohányos, vagy az a törvény ami szerint bagózhat bárki az ablakom alatt, fújhatja a füstöt a képembe az utcán? Melyikre gondolsz pontosan?


"még azt is ők akarják megmondani, hogy hogyan es milyen körülmények között gyújthat rá a másik a lakásában"

Egyetlen körülményről lenne szó: hogy hadd ne kelljen másnak is a te önkéntes hobbidat élveznie. Nem nagy kérés szerintem.


"akkor sem várható el, hogy a másik folyamatosan lejárkáljon a saját lakásából az utcára cigizni"

Miért nem? :)


"A családi házban majd a rendszeres grillezésből fog ömleni a tömény füst"

Igen, meg a gazégetéstől, műanyagégetéstől, stb.-égetéstől. Továbbra sem értem, hogy miért tesz semmissé egy problémát az, hogy létezik ettől függetlenül egy másik probléma is?? :D

2022. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
51%

És pontosan ezt csinálják a nem dohányzók is, csak ők valamiért azt hiszik jogukban áll korlátozni a másikat, de bezzeg őket nehogy már bárki is bármiben korlátozza. A szomszéd ne használja az erkélyét úgy, ahogy neki megfelel, ergo ne cigizzen ott, de a lakásban sem vagy az ablakját tartsa csukva, ha meg csukott ablak mellett is valahogy bemenne a füst a szomszédhoz (amit itt írt valaki), akkor gondolom egyáltalán ne is merjen rágyújtani. Hát persze.

Eleve sokan élnek albérletben, ahol a lakásban nem lehet cigizni, ellenben van erkély. Még jó hogy oda fog kiülni cigizni és nem felöltözködik és minden alkalommal lemegy a ház elé, de még onnan is elsétál x métert, nehogy valaki a közelében legyen..


Nálunk meg rendszeresen van büdös kajaszag, mert ugye főzni nyitott ablakkal főznek ők is, az egyik szomszéd órákat furulyazik mindennap, a másiknál a gyerek vinnyog, sorolhatnám még. Ezzel jár egy lakóközösség, meg kell tanulni bizonyos szintig alkalmazkodni, de óriásit téved, aki azt hiszi, hogy a szomszéd mindenkinek a nyűgjéhez alkalmazkodni fog. Engem is sok minden zavar, de nem lehet elvárni, hogy mindenki úgy létezzen, hogy az a többi x száz lakónak is megfeleljen. A saját lakásomban élni szeretnék, nem pedig folyamatosan másokhoz alkalmazkodni, ez van.

2022. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
52%
Nos, én elég sok helyen belefutok cigifüstbe, mert hiába mondjátok, mennyi helyen korlátozva vagytok, azért én rendszeresen látok a buszmegállók fedett részén dohányzókat, és soha nem bünteti őket senki, pedig ott is tilos. Szóval örülök, hogy legalább otthon nincs füst, és a mi társasházunkban kimennek a ház elé a dohányzók, mert nem akarják a saját lakásukat összefüstölni, ha már máshol nem tudok ettől szabadulni, mert csak papíron van betiltva, a gyakorlat más. Ja, amúgy szórakozóhelyre, étterembe nem járok, ha ezzel a példával jönnétek.
2022. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
55%

"A szomszéd ne használja az erkélyét úgy, ahogy neki megfelel"

Értsd már meg: arra használja amire akarja, amíg ez nem érint másokat.


Nem furulyázok, nem főzök szagos kajákat, nincs vinnyogó (se nem-vinnyogó) kölyköm, én mindenkit békén hagyok, csak ugyanennyit várnék cserébe.

2022. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
49%

Lehet újat mondok, de a légmozgásra sem én, sem senki nincs ráhatással , nem tudom megmondani a füstnek, hogy melyik irányba szálljon, ez van.


“de, igen, az autók füstje is zavar, illetve a hangoskodás is.”


Értem, és a kocsisokat is baszogatod, hogy ne üljenek autóba, mert téged zavar?? Vagy talán te még sosem ültél autóban? Akkor te is zavarsz és zavartál másokat, mindenkinek vannak olyan tevékenységei, amik valakit zavarnak, de az emberek nagy része képes felfogni, hogy egy lakóközösségben alkalmazkodni kell bizonyos mertekig, nem fog mindenki a te kedvedben járni és úgy élni a saját otthonában, ahogy neked megfelelne. Egy panelban nem csak te vagy meg a dohányos, aki téged zavar, hanem van egy lakóközösség! Mindenki alkalmazkodik mindenkihez valamilyen szinten.


“Miért nem? :)”


Ez nem komoly kérdés, ugye? Azért, mert ott a lakása, ahol akkor gyújt rá, amikor akar, miért mászkálna le folyamatosan? :) Sokszor van, hogy az ember döglik otthon pizsiben, kócosan és semmi kedve/ereje emberi formát varázsolni magára, csak hogy rágyújthasson, mikor ott van az erkély/lakas, ahol bármikor cigizhet. Azért.


Azért említem a többi problémaforrást is, mert meglehetősen visszás, hogy a cigifüstnél sokkal károsabb dolgok miatt, mint pl a kipufogógáz vagy a gyárak keményéből ömlő fekete füst miatt senki nem hisztikézik, legalábbis senkit nem akar korlátozni miatta, bezzeg a szomszédot vég nélkül baszogatni kell. Kicsit sem képmutató, hogy meg akarom szabni mit csinálhat a másik a lakásában arra hivatkozva, hogy engem zavar a füst, miközben több millió autó közlekedik az utcákon, de valóban a cigifüst a legnagyobb probléma. A dohányzó szomszéd is tolerálja a nem dohányzók zavaró szokásait, akkor ez fordítva is ugyanígy elvárható. Bármennyire is nem tetszik, az ember a saját otthonában úgy él, ahogy elsődlegesen neki megfelel és nem úgy, ahogy más azt elvárná. Az egy dolog, hogy te elvileg semmivel nem zavarsz senkit (amiben azert ne legyél olyan biztos), ha lakik még ott x másik lakó, akiknek az életvitelüket viszont rendszeresen tolerálja a cigiző szomszéd. Ő miért nem kerdezheti joggal, hogyha elviseli ezt meg azt, akkor legalább hadd cigizhessen már az otthonában?


Egyébként meg mi az, hogy melyik törvény? Mondjuk amelyik minden benti közösségi térből kitiltotta a cigit? Esetleg… Étterem, kocsmák, szállodák stb stb. Máris a nem dohányosok vannak előtérbe helyezve. Számtalan intézmény közelében sem lehet cigizni, ha mégis megteszik, akkor büntetés jár érte. Az hogy van egy réteg, aki alapból bunkó és tojik rá, még nem jelenti, hogy az összes dohányos szarik a szabályozásra.

2022. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk szeretnek kimenni a dohányzók, nem szeretik összefüstölni a saját lakásukat, illetve szeretnek információt cserélni például a házat érintő dolgokról, én meg élvezem ennek előnyeit, hogy hozzám nem jön fel a füst, mert elég magasan lakom. Nem az volt a kérdés egyébként se, hogy kinek van több joga szívatni a szomszédot, hanem hogy hogyan oldják meg ilyen helyen a dohányzást. Nálunk úgy, hogy kijárnak a ház elé.
2022. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
49%

"Étterem, kocsmák, szállodák stb stb. Máris a nem dohányosok vannak előtérbe helyezve."


Étterembe, kocsmába nem járok, a szállodát nem tudom megfizetni, a vendégházakban meg ugyanúgy dohányoznak, mint társasházakban.

2022. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
54%

"Lehet újat mondok, de a légmozgásra sem én, sem senki nincs ráhatással , nem tudom megmondani a füstnek, hogy melyik irányba szálljon, ez van"

És ez miért érdekelje a nemdohányzókat? Oldjátok meg.


"Értem, és a kocsisokat is baszogatod, hogy ne üljenek autóba, mert téged zavar?"

Természetesen támogatok minden "autómentesítő" programot, és igen, ha ez a téma épp, akkor az autósoknak is elmondom a véleményem, igen. :)


"Vagy talán te még sosem ültél autóban? Akkor te is zavarsz és zavartál másokat"

Hát, sajnos gyerekkoromban a szüleimet nem tudtam meggyőzni hogy ne autózzanak mindenhova, így én is túl sokat ültem autóban régen, ez igaz.

Mióta független vagyok tőlük és én döntök a közlekedésemről, azóta nem autókázok persze. :)



"mindenkinek vannak olyan tevékenységei, amik valakit zavarnak'

Én nem tudok ilyen tevékenységemről, de ha valaki felhívná egyre a figyelmem akkor nem bsztatásnak állítanám be, hanem igyekeznék elkerülni hogy tovább zavarjam. Főleg ha olyan egyszerű a megoldás, mint a cigizésnél.


"Azért, mert ott a lakása, ahol akkor gyújt rá, amikor akar, miért mászkálna le folyamatosan"

Hmm. Akkor én minek mászkáljak le folyamatosan pl. a szemetemmel? Akit zavar hogy a folyosóra ömlik ki a szemét a lakásomból, az csukja be az ajtót.

¯\_(ツ)_/¯



"sokkal károsabb dolgok miatt, mint pl a kipufogógáz vagy a gyárak keményéből ömlő fekete füst miatt senki nem hisztikézik, legalábbis senkit nem akar korlátozni miatta"

???

Egyre több városból tiltják ki a benzin-dízel autókat. Az autósok is folyton sírnak, hogy miért csak őket korlátozzák..

A szülővárosomban pont most volt tüntetés a gyárak ellen.

Honnan veszed, hogy ezek senkit nem zavarnak?


"Mondjuk amelyik minden benti közösségi térből kitiltotta a cigit?"

Jah, tehát az a törvény ami inkább csak ajánlás és maximum az tartja be, akinek olyan kedve van? Erre lettem volna kíváncsi hogy csak az van, vagy van valami új igazi is.

2022. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
42%

“És ez miért érdekelje a nemdohányzókat? Oldjátok meg.”


Na és a dohányzókat miért kéne érdekelje, hogy téged zavar, hogy beszáll hozzád némi füst? Miért nem ti oldjátok meg azzal, hogy becsukjátok az ablakot arra az 5-10 percre? Ez még mindig lényegesen egyszerűbb, mint közölni, hogy ne gyújts rá vagy játssz istent és tereld el a füst útját másfele… Ez oda-visszaműködik ám.


Az meg abszolút nem releváns, hogy személy szerint te nem furulyázol meg nem főzöl büdöset, nincs gyereked stb stb. De rengeteg mindenki viszont igen, amit a dohányos is ugyanúgy tolerál egy bizonyos szintig, ő miért is ne várhatna el ugyanennyi toleranciát cserébe..?


Én is alkalmazkodom a többi lakóhoz, pl nem hangosítom fel a zenét, pedig néha mikor buliba készülődünk szívesen hallgatnám hangosabban, de nyilván nem fogom, mert hát a szomszédok. Nem üvöltve kommunikálok, nem verem a sarkam a padlóhoz, nem hallgatom max hangerőn a tv-t, mikor este 10-11-kor eljutok oda, hogy amúgy jó lenne mosni/porszívózni, nem állok neki, mert tudom hogy áthallatszódna és zavarná a többi lakót. Tehát igen is alkalmazkodom, meglehetősen sok mindenben és tolerálok is sok mindent, mivel többek között ezzel is jár egy lakóközösség, aki beköltözik egy ilyen helyre az tisztában van azzal, hogy itt bizony szükségeltetik némi tolerancia. Akinek ez nem felel meg, az ne költözzön panelba/társasházba.

De azt, hogy már a saját lakásomban se gyújthatok rá, sőt még az erkélyemen se, hanem elvárnák, hogy rohangáljak le a ház elé, na azt azért már nem. Ez már nekem is túl van a határon, a saját lakásomban hadd érezhessem már én is magamat otthonosan és hadd szívhassak már el egy cigit, anélkül hogy menne a balhé.


És nem kell a mellé beszéd, a benti helyeken TILOS rágyújtani és senki nem is gyújt rá, már jó sok éve. Mindenki kijár a kocsma/étterem stb elé, nem bent szívja, mert azzal a lendülettel repülne is. Tehát engedtessék már meg, hogy legalább az otthonomból ne kelljen kijárkálnom. Meglehetősen sok szabályozás a nem dohányosoknak kedvez, valami hadd “kedvezzen” már a dohányosoknak is, pl hogy a tulajdon erkélyén szabadon cigizhet és nem még ott is a nem dohányosokhoz kell alkalmazkodjanak..

2022. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
49%

Autót nem szoktak itt járatni, hogy feljöjjön a füst, de proliék kidugják az ablakon a büdös pofájukat, hogy szabadon fújkáljanak. Lehetnének dohányzó háztömbök meg nemdohányzók.


Engem amúgy rohadtul nem izgat, ki rohangál, főz, üvölteti a zenét, engem csak a cigi zavar, mert fojtogató, és megmarad a szaga a függönyökben főleg. Nem létezik passzív lecsószag beszívás, de a dohányosokat úgy nevelték a lúzer szüleit, hogy tönkretehetik mások életét és egészségét.

2022. febr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!