Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakásban, hogy oldják...

Panel lakásban, hogy oldják meg a dohányzást, az erkélyen cigiznek nem jön be másnak a füst ha nyitva van az ablak?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 11:35
1 2 3 4
 11/40 Attila1976 válasza:
65%
Van más is a cigifüstön kívül. A jó kis hagyományos wc illatosító spray. A mami azért fújkál bele a világba több emelettel lejjebb mert büdösek a kutyái. Én meg azért vagyok hogy szagoljam. Tervezem az illetőt likvidálni...
2022. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vagyok nagy dohányos, de ha rágyújtok akkor vagy a teraszon, vagy a konyhában nyitott ablakkal. Engem is kismillió dolog zavar és idegesít, amire meg a többi lakó szarik, ez van. Így is minden benti helyről tiltva van a cigizés, illetve buszmegekben, bizonyos épületek x méteres körzetében sem lehet dohányozni, jó hogy már a saját lakásomban nem a szomszéd mondja meg, hogy szabad-e rágyújtanom…
2022. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
30%

"Így is minden benti helyről tiltva van a cigizés"


Pont a lakásodból nincs tiltva.

2022. febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
62%

“Pont a lakásodból nincs tiltva.”


Még jó hogy! 🤦🏻‍♀️ Hogy is tilthatná meg bárki, hogy a magántulajdonomban rágyújtsak?! Ne vicceljünk már. A saját lakásom nem egy közforgalmú intézmény, se nem köznevelési intézmény, nem egy étterem, nem egy szálloda, nem egy iskola stb stb. Ott nem lehet cigizni, az otthonában meg mindenki akkor gyújt rá, amikor akar!

2022. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
55%
Mégsem az otthonukban benn cigiznek, zárt ajtókkal, ablakokkal, hanem kinn az erkélyen.
2022. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
49%
Már elnézést, de az erkély is pont ugyanannyira a lakására része! Az is az ő tulajdona, ha ott akar rágyújtani, akkor ott gyújt rá. Másrészt azért mindennek van egy határa és az, hogy még azt is te akarod megszabni a másiknak, hogy mikor nyithatja ki a saját ablakját, az bőven a ló túlfele… Miért kéne zárva tartania az ablakát?? Ugyan már.
2022. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
55%

Az talán nem sérti a normális levegőhöz való jogod, hogy naponta több millió autó közlekedik és ontja magából a kipufogógázt, ami nem mellesleg sokkal károsabb egy kis cigifüstnél?! Aminek nem mellesleg a nagyja eloszlik a levegőben, mire “felkanyarodik” a te ablakodhoz.. Esetleg a gyárak keményéből ömlő füst?

Ő a saját tulajdonában cigizik, ablakot nyitni pedig pontosan ugyanannyi joga van, mint neked vagy bárki másnak. Ha meg a ház előtt cigizik, akkor az első emeleti szomszéd puffog, hogy hozzászáll fel vagy épp a járdán közlekedő embereket zavarja. Mit kellene tenni, kisétálni a városból, nehogy egy lelek is legyen a közelben? Jó vicc.

Ilyen alapon az én nyugodt élethez való jogomat meg a sok vinnyogó, neveletlen, lakásban üvöltve rohangáló kölök sérti, mégis sokan magasról tesznek rá és a világ összes kincséért sem szólnának a gyerekre, hogy mások is laknak itt. Megint mást meg pl a szomszéd kutyájának ugatása zavarja, a harmadikat a felette dübörgő, a negyediket az este 10 órakor mosó és lehetne napestig sorolni. Aki panelbe költözik az tisztában van azzal, hogy közös lónak túrós a háta és nem fog mindenki, mindenben hozzánk alkalmazkodni, ez van.

Több száz lakó között igen lesz, aki cigizik, lesz akinek gyereke van, lesz akinek meg kutyája és sorolhatnám. Akinek ez nem felel meg, az ne költözzön be ilyen helyre! Nyugodtan elhiheted, hogy téged és a te életviteledből adódó esetleges zajokat is tolerálja más szomszéd.

2022. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
39%
Nehezen, mert nem csinálok zajokat. De akkor ezek szerint üvöltethetnék valami zenét, hisz a panelba való költözéssel mindenki hozzájárult, hogy taplók lehetnek az emberek oda-vissza egymással. Ez kimaradt a házirendből, lehet, csak én nem tudtam.
2022. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
54%
Mi pl albérletben vagyunk, a lakásban a tulaj nem engedi a cigizést, de van erkély, ahol viszont nem bánja, ha rágyújtunk és mi rá is gyújtunk. Jobban szeretek amúgy is kényelmesen, a kávémmal reggel kiülni cigizni. Biztos nem fogok azért minden alkalommal felöltözködni meg miegymás, mert a szomszédnak úgy felelne meg, hogy lemenjek és sétáljak még ég tudja mennyit, mire olyan helyre érek, ahol senkit nem zavar a cigifüst..
2022. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
52%

"Az sem egyértelmű, hogy mire fel gondolja egy nem dohányos magáról azt, hogy neki több joga van a saját lakásához, mint pl egy dohányosnak…"


Mert bejön hozzám a dohányfüst. Ahogy nekem nincs jogom veszélyes hulladékot itthon tartani, vagy eláztatni téged, úgy neked sem kéne jogodban állnia összebüdösítened a lakásomat. Te szereted a dohányfüstöt. Ablakot bezárod, szellőzőktől elhúzódsz, és élvezed a füstöt.

2022. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!