Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakásban, hogy oldják...

Panel lakásban, hogy oldják meg a dohányzást, az erkélyen cigiznek nem jön be másnak a füst ha nyitva van az ablak?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 11:35
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
51%

Akkor becsukod az ablakod és máris nem megy be sem cigifüst, sem az ennél sokkal károsabb kipufogógáz és társai! Még mindig nincsen semmivel több jogod megszabni a másik hogyan éljen a saját lakásában, mint fordítva. Az erkélye is pontosan ugyanannyira a lakása része és ott is nyugodtan rágyújthat. Az ablakot is akkor nyitja ki, amikor akarja. Nem azzal a feltett szándékkal cigizik, hogy bemenjen máshoz, de a légmozgásra meglepő módon még a dohányosnak sincs ráhatása. Téged zavar a füst, ezért ő nem használhatja a saját erkélyét, plusz az ablakját is csak a neked megfelelő időpontban nyithatja ki, ezzel szemben, ebben a felállásban téged semmiben nem korlátoz(na) a dohányos…

Őt az zavarja, hogy a saját lakásában is más akarja a szabályokat hozni, téged meg a füst… “döntetlen”. Tudom a nem dohányosok akkor is megmagyarázzák és akkor is azt hiszik nekik több joguk van a dohányost korlátozni, pedig ez véletlen sincs így.

2022. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
66%

Soha, egyetlen nem dohányostól nem hallottam még hasonló kifejezést sem dohányosra, de persze én normális emberekkel vagyok körülvéve, nem olyanokkal, akik azt hiszik nekik több joguk van a másiknál, pusztán mert ők nem cigiznek. :)

Amúgy a te logikád is pontosan ugyanerre épül, tehát a jelző rád is és a hozzád hasonló “prolikra” is épp ugyanúgy illik, de semmi baj.

2022. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk inkább cigizzen valaki az erkélyén, mint a WC-n, fürdőszobában, hogy aztán a szellőzőn keresztül menjen be a többi lakásba a füst. Nálunk szerencsére szeretnek lemenni csevegni, pletyizni a dohányzók a ház elé, így hozzám a 9. emeletre már nem jön fel a füst. A "maradj otthon" idején volt olyan, hogy egész nap jött be hozzám a cigifüst, és nem tudtam szellőztetni sem rendesen, azt nem tudom, hány lakótól, de az kellemetlen volt számomra, mert nekem meg megfájdult tőle a fejem, és így nem tudtam rendesen dolgozni. Szerencsére ez nem gyakori nálunk.
2022. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
49%

"Hogy is tilthatná meg bárki, hogy a magántulajdonomban rágyújtsak?!"

A SZOMSZÉD lakása - ahova bemegy a füst - nem a magántulajdonod.


(Mégmielőtt: de, igen, az autók füstje is zavar, illetve a hangoskodás is.)


A lassan 80 éves nagymamám képes felöltözni és lemenni bagózni a ház melletti placcra, de sok fiatalnak derogál mert brühühü, kettőt kéne lépnem hogy élhessek az undorító hobbimnak. :D

2022. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
54%

Csak hogy én NEM a szomszéd, hanem a SAJÁT lakásomban gyújtok rá, amihez akármennyire is nem tetszik jogom van. A vinnyogó gyerekes szomszédnak sem magántulajdona az én lakásom, mégis zeng tőle sok szomszédnak a lakása..


Azt meg majd mindenki egyedileg eldönti, hogy kíván-e esőben, szélben, fagyban, esetlegesen éjjel, sötétben egyedül lemászkálni napjában többször is a ház elé. Nálunk pl folyamat jönnek-mennek az emberek, mert itt megy a járda, akkor meg azért menne a nyervogás. A saját lakásom elsődlegesen azért van, hogy az ÉN kényelmemet és javamat szolgája, nem pedig a szomszédét!

2022. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
55%
Igen szóval pont annyira gáz, mint bulizni. Mert a saját lakásaban bulizik, de közben x szomszédnak teszi tönkre a napját. Ugyanígy a cigi. Otthon cigizik de más is szívja. Amúgy sajnos nekem zárt ablaknál is bejön, nem tudom, a csövek mellett-e vagy hol de rendszeresen cigiszag lesz a lakásban.
2022. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
63%
Hát mondjuk én személy szerint sokkal idegesítőbbnek találom az órákon át üvöltő zenét vagy az órákon át rohangáló és bömbölő gyereket, de még azt a tömény zsírszagot is, ami főzés közben ömlik ki a másik konyhaablakából, mint egy kis cigifüstöt, amit néha érzek, néha meg nem. Pedig alattunk cigiznek, de 5-ből jó ha 1x lehet érezni valami kis füstöt, azt is akkor, ha ott állok az ablaknál.
2022. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
51%

#25


"én NEM a szomszéd, hanem a SAJÁT lakásomban gyújtok rá"

Jogod van hozzá. De csináld úgy, hogy ne ömöljön be mások lakásába a füst. Csukott ajtó, csukott ablak, esetleges szellőzők amik másik lakás vagy a lápcsőház felé nyílnak becsukva, így nincs gond vele.


"A vinnyogó gyerekes szomszédnak sem magántulajdona az én lakásom, mégis zeng tőle sok szomszédnak a lakása.."

Igen, ez is egy nagyon zavaró dolog. De attól még nem lesz valami kevésbé rossz, hogy létezik más dolog IS ami szintén zavaró.

Az miért nem opció, hogy se lármázással, se okádék szagokkal ne irritáljuk mások életét? :D


"zt meg majd mindenki egyedileg eldönti, hogy kíván-e esőben, szélben, fagyban, esetlegesen éjjel, sötétben egyedül lemászkálni napjában többször is a ház elé."

Mint mondtam: brühühü. Micsoda problémák, esőcskében kell lemenni önként cigikézni, borzalmas!! :)

2022. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
42%

Értem, tehát már ott tartunk, hogy még azt is a szomszéd akarja szabályozni, hogy mikor nyithatok ablakot a saját otthonomban.:D Az erkélyről ne is beszéljünk, ugyanis az is a lakásom része, azt is jogom van rendeltetésszerűen használni. Ezen az alapon akkor én is közölhetem veled, hogy csukd be te az ablakod, ha ennyire rá vagy izgul a témára és akkor legalább az a tömény kipufogógáz meg egyéb finomság se megy be a drága lakásodba, ami nem mellesleg a cigifüstnél sokkal egészségtelenebb. Vagy a kocsisoknak is menjünk verni az asztalt, hogy inkább sétáljanak/biciklizzenek, mert hozzád bemegy ablaknyitáskor a kipufogógáz?


A nem dohányosok már így is előnyben vannak, minden törvény nekik kedvez, de láthatóan semmi nem elég, még azt is ők akarják megmondani, hogy hogyan es milyen körülmények között gyújthat rá a másik a lakásában, sőt az erkélyüket felejtsék is el, mert hát úgy is száll a füst.


Jó, hát végülis én is le tudok süllyedni ovis szintre: brühühü beszáll hozzád a füst, most mi lesz? Ahelyett, hogy becsuknád arra az 5 percre az ablakot vagy kinyitnád egy távolabbi szobában. Lehet itt gúnyolódni, de akkor sem várható el, hogy a másik folyamatosan lejárkáljon a saját lakásából az utcára cigizni, mert neked úgy felelne meg. Nem kell ilyen helyre költözni, aztán nincsen probléma. A családi házban majd a rendszeres grillezésből fog ömleni a tömény füst, ott gondolom majd azért fogod verni a tam-tamot.:D

2022. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
52%
"Értem, tehát már ott tartunk, hogy még azt is a szomszéd akarja szabályozni, hogy mikor nyithatok ablakot a saját otthonomban." - Pont ezt csinálják a dohányzók, ne nyisson ablakot, akit zavar a dohányfüst. :-) Mondjuk nálunk ez azért ritka alkalom, de volt olyan, hogy egész nap füstszag volt, nem tudom, te hogy éreznéd magad, ha egész nap olyan szag lenne, ami kellemetlen számodra.
2022. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!