Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan oldanátok meg ezt a...

Hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Vagyok én, három gyerekét egyedül nevelő anya a fővárosban. Vannak barátaim helyben, vidéken a család és rokonaim, a gyerekek apja külföldön. Lényegében a mindennapokban nincs segítségem, van munkám sok házimunkám. Szerintem éretlen személyiség vagyok, igazi felnőtt identitás hát..nem minden kézségem olyan jó mint másoknak.

Egy két szobás lakásban élünk. Ez kicsi, zsúfolt. Vagy ezt kellene A: felújítanom, legalább a konyhát, mosogatógép stb.. és sok felesleges cucctól megválni, a lakásból a legtöbbet kihozni. Időnként takarítónő segítségét igénybe venni


B: Vagy a mi lakásunkat kiadni és bérelni egy nagyobbat. Sokáig ez utóbbit terveztem. De most ahogy nézem a mindennapjaimat egyszerűen nincs bennem annyi erő, hogy ezt fizikailag véghezvigyem. Úgy érzem nem tudom megoldani. Úgy értem sok sok tennivalóval jár a költözés a lakáskiadás és nekem a mindennapok is full-on vannak tennivalóval. Várom a tanácsaitokat. A- vagy B út, vagy valami jobb ötlet, vagy bármi más ami jó megoldás lehet.



2023. jan. 15. 10:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapos lomtalanítás és a menza sokat segítene. És persze nem a te dolgod utánuk pakolni. Amitek van, abból kell a legtöbbet kihozni. Sokkal jobb lesz, ha jobban elfértek úgy, hogy csak a használt és kedvenc cuccaitok vannak veletek.
2023. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

A menza egyáltalán nem olcsóbb mintha főzöl,ráadásul car is,és kevés is.

Amúgy meg lomtalanítás,kis rendezkedés.

És igen, emeljék fel a kölkök a kis popójukat,ideje

hogy ők is segítsenek neked,már nem kicsik hozzá.

2023. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
A menza kb 2 ezer forint egy hónapra napi 3 étkezés egy gyerek ha 3 gyereket tart el. Ne mondd mar hogy olcsóbban kijön otthon.
2023. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A gyerekeim azt mondják, befizethetem a menzát ha engem megnyugtat.. de sajnos kidobott pénz.. mert nincs idejük ebédelni az iskolába és nem is jó a menza. Alig pár gyerek menzás az osztályaikban.

Közben meg azért éhesek.. szóval ez van..

A lomtalanítás rengeteget jelentene, annyi felesleges holmit tárolunk, még gyerekkori játékok, mesekönyvek, dvd-k. Autóm nincs, nem vezetek még ezért is, meg időhiány miatt is csak apránként megy.

2023. jan. 18. 15:50
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki kiválogatja a cuccából amit használ/szeret, menzát kell kérni, sokkal több mint a semmi, pláne, ha ezután hétközben következetesen nem főzöl - elfáradtál, csinálják ők, ha éhesek.
2023. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ők miért nem tudnak főzni?
2023. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%
Készülj fel hogy 3gyerekkel keserves lesz albérletet keresni,1gyerekkel is nehéz de 3al szinte lehetetlen
2023. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
Minden iskolában van ebédszünet és egyértelműen ehető ételeket adnak, ha nem is elsőosztályú, de emberi fogyasztásra alkalmas. Szóval kamuznak a gyerekek.
2023. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

17.-eshez írom. Ez nem volt kérdés, az albérlet amit kiadnának nekünk, igen 3 gyerekkel, már adott. És igen, kiadnák nekünk. Egyébként már nem kicsi gyerekekről van szó, 15-19 között.

18.-as nem kamuznak. Amíg általános iskolások voltak, még menzásak voltak- ott többször is előfordult! hogy szóltak a tanárok hogy ezt vagy azt ne egyék meg az ételből mert romlott volt! Középiskolában valóban a leghosszabb szünetük 20 perc- minden évfolyamnak ugyanakkor van ez, mégis mikor lenne az ebédidő? Az nincs beépítve. Munkatársaim, barátaim gyerekei sem menzásak.

2023. márc. 2. 14:02
 20/22 anonim ***** válasza:
51%
13-as értelmesen fogalmazz már,mi az hogy 2000ft egy hónapra?
2023. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!