Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bútorcsikorgató és bútorpakoló...

Bútorcsikorgató és bútorpakoló szomszéd. Lehet ezellen valamit tenni?

Figyelt kérdés

Éjjeli bagoly felső szomszéd egyszerűen nem hagy aludni. Éjfél körül nekiáll élni az életét és hajnali 3-ig bútorokat tologat, csikorgat a padlón és dobál(!). Puffannak, huppannak a padlón és az az igazi kínzó csikorgató hangos húzásuk megy órákon át. Kigyúrt ember, valószínűleg otthon edz és a munkája miatt ilyenkor tud csak edzeni. Tegnap ugyanebben az időben valami nagyon nehezet ejtett a padlóra, azthittem bedől az egész panel akkorát rezonált.

Nem nyit ajtót, ha el is kapom valahogy akkor süketet játszik, ignorál. Rendőröket hívtam de csak kiröhögtek. Közös képviseleti céggel beszéltem, nem nagyon tudnak a helyzettel mit kezdeni, rendezzük le egymás közt. Házmester nem tud a feje lágyával beszélni.

Elegem van, nem tudok még ünnepkor sem csöndben meglenni a lakásban, nem tudok pihenni. Füldugó mit sem ér, még fültokkal kombinálva is hallom és alvás közben csak a nyakam tör ki. Elköltözni nem tudok, hónapról hónapra élünk 0 megtakarítással.

Ahogy írom a kérdést most is gurít valami nagyon súlyosat, de vagy 10-20 huppanás, lezúdulás volt és csomó fogtömést kiszedő csikorgatás.



2023. ápr. 10. 01:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
23%
Lehet beöltözött bútornak.
2023. ápr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

"Hivatalos céggel nem igazán megoldható, hogy a mostani hangokat felvegyék, melyik cég akar 1:54-kor zajokat felvenni..."

De, ezek a cégek pontosan ezt csinálják, nem fognak ott állni az ágyad mellett, ne aggódj. Keress rá a zajszintmérésre google-n.

2023. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Reggel 7-ig zajongott. 3 körül én már összeestem de 7-kor megint egy nagy puffanásra riadtam fel.

A viaszos füldugót én nem tudom, hogy lehet betömni a fülbe de nekem vagy túl nagy és kiesik, vagy túl kicsi és kiesik.

Levél nem rossz, gondolkodtam ezen, bár amilyen fafejű... Van pc-m, az ilyen pár ezres mikrofonnal én kételkedem de studiomikrofont szívesen kölcsönöznék. Majd még pár ismerősre rákérdezek.

3-an vagyunk a lakásban. Testvérem egész éjjel zenét bömböltet fejhallgatójában, hogy eltudjon lazulni. Anyukám már remeg, annyira gyűlöli és folyamatosan frászt kap a szomszédtól. Felüvölt neki, hogy "paraszt!" és felmosónyéllel kopog de erre csak nagyobb puffanást kap vissza és minket is leparasztoz (a vékony falak miatt lehet hallani a beszélgetéseket, magánszfére kuka ebből a szempontból) .

9-es írtam sajnos, nem lehet vele beszélni. Nem nyit ajtót és a lépcsőházban süketet játszik.

12: Tehát itthagynak eszközöket hozzá?

2023. ápr. 10. 11:04
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz egy mélynyomós hangszórót a basszust majd a plafon közelébe rakod és amikor a feletted lakó pihenni akar elindítasz egy tüctüc számot.
2023. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges magadnak mikrofonnal rögzítgetni, az nem állja meg a helyét sehol, legfeljebb mutogathatod az ismerőseidnek hogy milyen szörnyű.

Hívd fel ezeket a cégeket, érdeklődj hogy hogy megy, mibe kerül, hitelesített eredménnyel a kezedben már lehet indítani birtokvédelmi eljárást is akár.

2023. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, a #13as kommented alapján szerintem itt a szép szó már sehogy se használna. Nekem ebből a kommentedből egyértelműnek tűnik hogy tud a problémáról az ember, de vagy teljességgel lesz*rja - sok ilyen alja ember van sajnos - vagy pedig még szándékosan is csinálja, bosszúból "a felkopogásért". Utóbbi meg különösképp tetű színvonal lenne, de ezekből is egyre több akad manapság az országban.

Tehát én azt mondom rosszabb már nem lehet a helyzet, ez már rég egyoldalú háborúval ér fel, tehát legyen akkor teljes! Minden esetben zajongani kell amikor aludni tér a fenti szomszéd. És következetesen, akár heteken át, amíg esetleg újra nem gondolja és el nem kezd odafigyelni ő is, na akkor vissza lehet venni a zajból is. Vannak akik csak az erőből értenek.

Illetve hát a hivatalos megoldás a jegyző lenne, esetleg birtokvédelmi per, de őszintén szólva ebben az országban már nem nagyon hiszek az ilyen dolgokban sem. Ha meg is nyernéd, akkor jogilag el lesz tiltva a zajongástól ugyan, de ki tudja ellenőrizni, meg főleg ki tudja betartatni utána.

Alternatív opció pedig bérelni/megkérni valakit aki elbeszélget vele kicsit, de ez eléggé ingoványos talaj tud lenni.

2023. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy a lakás előző tulaja jól eltusmákolta a szomszédot előlünk hogy ne legyen intő jel vásárláskor. Elvileg volt valami nagy veszekedés/verekedés(?) a két férfi között a zajongása miatt, amiről engem tájékoztatott a házmester, de már csak hónapokkal a vásárlás után. Elvileg ezért is költözött el innen az előző tulaj, nem bírta, a dobhártyáját már nagyon bántotta.

Amióta pedig párja lett akkor édesanyám szobája felett szoktak szexelni este 10 körül. Úgy visít a nő mint az újévi malac, a férfi is úgy nyög mindig mintha élete legjobb orgazmusában részesülne minden alkalommal. Anya el is nevezte őt "kurró"-nak és mindig ilyenkor felüvölt neki, hogy "kurró, kurró!". De nem zavartatják magukat. Órákig megy a dolog, Anya nem tud aludni tőlük ilyenkor.

Utána pedig átjön az én szobám felé és szerintem sajnos edz és ezek azok a zajok, súlyok dobálása, stb.. Aztán a nőnek van egy 20 év körüli fia is akit magával hoz, és szerintem edzés után átalakítják az edzőtermet a fiúnak vendégszobaként. Sokszor hallom, mintha edzés után hajnali 2-3 körül összekalapálnák együtt az ágyat és alvós szobává alakítanák az edzőtermet. Mindig együtt vannak ilyenkor és beszélgetnek, hisz hallom a két férfit egymással az élet nagy dolgairól megbeszélni, van hogy reggel 6-7-ig. Eddig is forgolódik, ki-be járkálnak de igazi elefánttrappolva, odacsapva a sarkát a padlóhoz. El nem hiszem, hogy nem fáj nekik.

Förtelmes az egész.

2023. ápr. 10. 14:52
 18/33 anonim ***** válasza:
Bekell perelni, Cegléden most olvastam, hogy egy egész focipályát zártak be a hangoskodás miatt, a te eseted még extrémebb ennél
2023. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Ez amúgy is minősítetten förtelmes dolog, mert alattuk meg az az ominózus húsbolt van. Volt már itt egy jó pár kérdés ezzel kapcsolatban. Szerintem én már megkattantam volna, ha a bolton kívül még a felső szomszéd eszetlen zajongásait is hallgatnom kéne.
2023. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Talán a lakás nem lakás célú felhasználásán keresztül találhatnál fogást!

Pl. lakócélú épületben nem lehet műhelyt üzemeltetni...

2023. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!