Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kinek milyen volt lakótelepen...

Kinek milyen volt lakótelepen felnőni a 80-90-es években?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 12:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
80-90-es években volt egy lakótelepi lakásunk, meg egy tanyánk. Én mind két helyet kicsit ingerszegénynek éreztem, annak ellenére, hogy a nagyvárosok zsúfoltságát sem szeretem. A lakótelepen nem ismertem hozzám hasonló korú fiatalokat. A tanyán több velem egykorú ismerős nőtt fel. Családiasabb volt és óriási tér, szabadság. A városban viszont nagyobb komfort, kényelem minden itt van pár lépésre. Mozi, pláza, pályaudvar, orvos, minden ami kellhet. Jó volt itt is, ott is, csak más. Rossz semmiképp nem volt. Lányom már itt nőtt fel a lakótelepen. Azokban az években sok gyerek született, voltak szomszéd meg rokon gyerekek akikkel felnőhetett. Soha nem volt semmi gond, ez egy rendezett, veszélytelen környék.
nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Televolt a környék gyerekekkel és mivel a közbizt. fényévekkel jobb volt, na meg nem ment a folyamatos riogatás, állandóan átjártunk egymáshoz, vagy a parkolóban lebzseltünk. Ment a bicó parti, görkori versenyek, ha találtunk aprópénzt, rögtön elvertük rágóra :D 50 ft-ból megvolt az a hosszú, buborékrágó, aminek kb 5 mp alatt elment az íze.

Vagy ha nem lent voltunk, akkor valamelyikünknél játszottunk. Barátaimnak jobb játékaik voltak, mint nekem, ezért rendszerint én mentem át hozzájuk. Azt a sárga kazettás videójátékot nyomtuk.

Az jó időszak volt :) A jó kis nyáriszünetek az aszfalton.

márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jó volt, lehetett a házak körül rohangálni, mindig voltak lent kb egykorúak.
márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Talán a mai 35-40 évesek voltak igazán azok akik még bandáztak a lakótelepen. Szerencsére nekem ilyen volt a gyerekkorom. Mennyi szép emlék! :)
ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
En a 90-es évekről tudok nyilatkozni. Budapest. Kemény világ volt, de akkor is voltak nyugis helyek. Emlekszem kozepsuliban meséltem neha a hetvegi kalandokat azoknak akik budan vagy valami nyugisabb helyen éltek nem hitték el.🙂
máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!