Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan döntsek? Költözzek...

Hogyan döntsek? Költözzek külön a szüleimtől, vagy inkább maradjak, és tegyek félre még több pénzt? 25/f

Figyelt kérdés
Van egy kiadó lakásom, amiből szeptember 10-én kiköltözik a lakó. Most be tudnék költözni, és egyedül lakhatnék, amire már régóta várok. Viszont ha egyedül laknék, akkor utána csak olyan havi 100 ezret tudnék félre rakni. Ha viszont maradnék otthon a szüleimmel, akkor ezt a lakást kiadva viszont havi 350 ezret meg tudnék spórolni (mint eddig). Eddig is évekig spóroltam otthon lakva, párom nincsen. Viszont már jó lenne egyedül lakni, nagyon szeretnék már. Szeretem a szüleimet, bár mondjuk sokszor van feszültség otthon, de amúgy szeretjük egymást. De sokszor gondolom, hogy jó lenne máűr egyedül. Plusz ha egyedül laknék, akkor már vennék egy kocsit is, ami méginkább nagyobb szabadságot adna, mert most a szüleim kocsiját használom, ha kell valamire. Nagyon jó lenne már önállósodni, ugyanakkor pénzügyileg nem érné meg annyira :( Ti hogyan döntenétek?

2023. júl. 17. 09:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyedben mennék! Ugyanezen megfontolásból költöztem haza az albérletből, amikor megszűnt a munkahelyem, hogy spóroljak meg félretegyek. Közben apukám beteg lett, mindketten idősödnek (60+, 70+), a félretett pénz pedig ma már nem elég egy szerkezetkész egyszobás lakásra. Sokszor nem érzem jól magam otthon, az alkalmazkodás, az egymás kerülgetése az agyamra megy, ráadásul nagyjából így el is vesztegettem azokat az éveket, amikor úgy rendesen kiéltem volna magam. 38 évesen nagyon megbántam már ezeket a döntéseket. Ha tudsz, menj!
2023. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Én is most már így gondolom, eleget kuporgattam már össze, eleget szorongtam otthon lakva (nincs saját szobám, az öcsémmel egy szobában lakom). Most már kijár ennyi kényelem, még ha ára is van.
2023. júl. 17. 14:09
 23/35 anonim ***** válasza:
31%
Na az öcsemmel egy szobában lakva viszont ki sem adtam volna a lakásom amikor kaptam/vettem, húztam volna azonnal.
2023. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
27%
25 évesen öcsivel egy szobában? Neeee
2023. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Sokszor meg tudtuk eddig oldani, hogy ne legyünk mindig együtt a szobában. Pl a számítógép a nappaliban van, ő pl sokat szokott ott játszani, de én is szoktam.
2023. júl. 17. 14:47
 26/35 anonim ***** válasza:
33%
Hát ez így nettó dedó, ne haragudj. Két felnőtt férfi közös szobában?
2023. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
80%

Fejezd mar be, es ha nincs mas?

Ez van, most akar valtoztatni rajta.

2023. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Úgy vettem meg a lakást, hogy ki volt adva, felmondani pedig nem akartam egyből a bérlőnek. Bérlésért pedig nem akartam pénzt kiadni, ezért maradtam inkább itthon.
2023. júl. 17. 15:31
 29/35 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a szüleidtől kérdezd meg, mivel ők visznek téged a hátukon, az ő terhükre gyűjtögetsz.
2023. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
50%

Van lakásod. Kiadod. A szüleid nyakán élősködsz, a kocsijukat is amortizálod. Évi kb. 3-4 milliót gyűjtesz így össze.

És még mindig az a dilemmád, hogy elköltözz, vagy mint parazita élősködj-e rajtuk?


És mondd, mennyivel járulsz hozzá havonta a rezsihez, élelmezéshez, takarítasz, mosol , főzöl, vagy azt is anyád csinálja? Miben segíted őket?

2023. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!