Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan döntsek? Költözzek...

Hogyan döntsek? Költözzek külön a szüleimtől, vagy inkább maradjak, és tegyek félre még több pénzt? 25/f

Figyelt kérdés
Van egy kiadó lakásom, amiből szeptember 10-én kiköltözik a lakó. Most be tudnék költözni, és egyedül lakhatnék, amire már régóta várok. Viszont ha egyedül laknék, akkor utána csak olyan havi 100 ezret tudnék félre rakni. Ha viszont maradnék otthon a szüleimmel, akkor ezt a lakást kiadva viszont havi 350 ezret meg tudnék spórolni (mint eddig). Eddig is évekig spóroltam otthon lakva, párom nincsen. Viszont már jó lenne egyedül lakni, nagyon szeretnék már. Szeretem a szüleimet, bár mondjuk sokszor van feszültség otthon, de amúgy szeretjük egymást. De sokszor gondolom, hogy jó lenne máűr egyedül. Plusz ha egyedül laknék, akkor már vennék egy kocsit is, ami méginkább nagyobb szabadságot adna, mert most a szüleim kocsiját használom, ha kell valamire. Nagyon jó lenne már önállósodni, ugyanakkor pénzügyileg nem érné meg annyira :( Ti hogyan döntenétek?

2023. júl. 17. 09:51
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem maradj még a szüleidnél.
2023. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
86%

"Anyukám különben nem szeretné"

Na ezért költöznék azonnal.

De ez én vagyok.

2023. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%
Én nem maradnék. Van egy lakásod, kocsid, mire spórolsz ennyire?
2023. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Szerintem is egészségesebb lenne, ha már a saját utamat járnám. Csak hát pénzügyi szempontból nem olyan jó.
2023. júl. 17. 10:56
 15/35 anonim ***** válasza:
42%

Na de pénzügyi szempontból mindig is jobb lesz otthon lakni...


Mindenki beljebb lenne jópárszáz ezer forinttal ha visszaköltözne a szüleihez és az ő kocsijukat használná, vagy nem fizetne rezsit...

2023. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
65%
Ha mindig a pénzügyi szempontot nézed, sosem fogsz elköltözni.
2023. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
37%
#15 Pontosan és aki így csinál kb. 30 éves koráig, általában sokkal kevesebb anyagi problémája van és kevesebbet is rinyál amiatt, hogy 15 forinttal drágult a kenyér! A kérdezőnek a saját érdekeit kéne néznie, nem pedig azért elköltöznie otthonról, hogy meg tudjon felelni a társadalomnak, ami amúgy magasról szharik a fejére.
2023. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a kérdezőnek milyen anyagi problémája lenne 30 évesen, ha van egy tehermentes lakása 25 évesen, plusz kocsira félretett pénze, és fixen 100at legrosszabb esetben is félre tud tenni?


Akik kivárnak 30 éves korig, általában lakásra gyűjtenek.

2023. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
#18 Igen, igazad van. Így ha például találna magának egy barátnőt, akivel komolyan terveznek, akkor sokkal könnyebben tudnának saját lakást venni. De amíg egyedül van, addig minek költözzön el? Azért, hogy elmondhassa magáról, hogy nem otthon lakik és dobálhassa ki az ablakon a százezreket havonta?
2023. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%

19. Van neki saját lakása, nem kell hitelt törleszteni. Max rezsire meg az autóra költene.



Meg ugye utazásra akkor.

Így, kérdező, gondolkodj el azon, h miket szeretnél megvalósítani a későbbiekben, mennyi pénzmag kell rá, mennyi hónapig kell spórolnod rá és akkorra tűzd ki a költözés időpontját.

2023. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!