Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen jogaik vannak a szórako...

Milyen jogaik vannak a szórakozni vágyóknak a pihenni vágyókkal szemben?

Figyelt kérdés
Ilyenről sosem hallok sehol, gondoltam megkérdezem már.
2023. szept. 6. 12:18
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
78%
Ez most komoly? Szerinted a szórakozni vágyást azt szabályozni kellene? A nyugágyon a saját kertjében fekvő szomszéd vagy vízparton a törölközőn hasaló , csendben olvasgató emberrel szemben jogokat kellene rendeletben biztosítani a bulizó embereknek? Mondjuk déltől éjfélig, hadd veressék háborítatlanul kispolszki méretű mélyládával a panelban, kertvárosi övezetben a zsebkendőnyi telken, kempingben vagy egy belvárosi lakótömbben háborítatlanul? Vagy esetleg némi belátás kéne és elfogadni , hogy nem minden hely alkalmas erre vagy elhúzni a semmi közepére egy bérelhető faházba vagy bárhová, ahol a kutyát nem érdekli, hogy milyen a hangerő? Milyen szabály lenne szerinted megfelelő?
2023. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
76%

A zajongásra megvannak a megfelelő előírások, ezeket helyben hozzák, tehát a település jegyzőjénél (polg.m. hivatalnál) tudsz utána kérdezni.

Másra nem tudom, mire lehet gondolni.

2023. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Indokolatlannak tartom az első hozzászóló sértődő hangnemét. Én nem mondtam semmiféle véleményt, hanem megkérdeztem.


Vagy a kérdés a sértő? Olyan nincs. Ami létező dolog, arról természetes hogy beszél az ember. Akár tetszik, akár nem. Nem kell internetezni, vagy csak lementegetett tartalmat nézni és akkor nem látsz lelkedet bántó kérdést. Nem korlátozzuk más szabadságát.

2023. szept. 6. 12:57
 4/54 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, mit kötekedsz?


A kérdésed sincs rendesen megfogalmazva.

Csak a hangerőre vonatkozik a kérdésed vagy valami egyébre is?

A hangerőről leírtam a választ #2-ben. Ami azt jelenti, hogy az adott korlátok között a szórakozni vágyók jogait védi a szabály, azon felül pedig a pihenni vágyókét.

Ha másvalami is böki a csőrödet, miért nem írod le konkrétan?

A #3 kommentedben semmi konkrétum nincs, csak duzzogás.

2023. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
28%

1#


A bulizni vágyók már lassan nem tudnak hova elhúzni, azt meg egy pihenni vágyó nem várhatja el, mert már egyre kevesebb helyen, és egyre kevesebb van nekik tolerálva. Azt meg nem várhatják el, hogy megszüntessék a szórakozási lehetőségeket, és ráerőltessék a saját "kikapcsolódási szokásaikat" példának hozva ilyen már már nem létező túlzásokat, hogy kis polszki méretű mély láda. Miért nem mindjárt panelablak méretű színes lámpa?

2023. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Nem kötekszek, te vagy sértett.


Én minden egyébre értettem a kérdést, tehát nem csak a hangerőre, és én pont úgy látom, hogy lassan semmi jog nem védi a szórakozni vágyókat. Vagy ha igen, mi az? Erről szólt eredetileg is a kérdés. A pihenni vágyók jogai a csapból is folynak, nem kell ide is leírni, nem ez a kérdés. Azt mindenhol lehet olvasni. A szórakozni vágyók jogai érdekelnek. Ha olyan egyáltalán létezik. Lehetőleg sértődés és dráma mentes hangnemben.

2023. szept. 6. 13:09
 7/54 anonim ***** válasza:
87%
Például lehet Sziget Fesztivál reggel 6-ig. Ez eléggé a szórakozni vágyók joga a pihenni vágyók kárára.
2023. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
23%

Ja meg a balaton sound, amik egy évben egyszer van, nem?


Köszönjük a pihenni vágyók "toleranciáját", hogy egy évben egyszer ezt a néhány napot "elviselik".

2023. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenkor amúgy irigykedés van, mert nem hívnak egy buliba összejövetelre sem, és akkor már másnak se adasson meg? Vagy mi ennek a funkciója?
2023. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem zavarna egy fesztivál se, ha betartanák a hangerőre vonatkozó szabályokat, és ha legfeljebb este 11-ig lenne hangos tevékenység, nem tudom, mi értelme reggel 6-ig nagy hangerőn tolni. A Sound tudtommal üdülőövezetben van, a Sziget viszont nem.
2023. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!