Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen jogaik vannak a szórako...

Milyen jogaik vannak a szórakozni vágyóknak a pihenni vágyókkal szemben?

Figyelt kérdés
Ilyenről sosem hallok sehol, gondoltam megkérdezem már.
2023. szept. 6. 12:18
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
77%

Tehát véletlenül sem írod le, mi az a "minden egyéb", amire a zajon kívül kíváncsi vagy.

Hát tudod, nehéz úgy válaszolni, ha azt se tudjuk, a kérdező mire kíváncsi...


Vagy netán troll vagy és élvezed, hogy bosszantod az ál-értetlen szövegeddel a többieket.

2023. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
33%
Emlékeim szerint a szigetet is próbálták már elkaszálni. A sounddal is hallottam már panaszt hogy miért van, nem lehet tőle pihenni.
2023. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindig volt gond amúgy a Szigettel, én születésem óta Budapesten élek és olyan környéken nőttem fel, ahova most odahallatszik, de gyerekkoromban nem hallatszott oda, pedig akkor is voltak ott koncertek.
2023. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

Te vagy a troll, meg a sértett, meg aki vitával akarja hitelteleníteni a kérdést. Az nem válasz (legalábbis nem értékes válasz) hogy a település jegyzőjétől kell megkérdezni. Még akkor sem, ha te írtad. Az max neked az, de nem a saját kérdésedre válaszolsz, így természetesen nem a te tiszted megítélni a válasz értékességét. Főleg hogy ebből nem derülnek ki a jogok, de abból sem, hogy szigetfesztivál. Nem tudom ki itt a troll.


Az hogy minden egyéb másra kíváncsi vagyok, ez viszont egyértelmű. Csak az nem érti, aki nem akarja, vagy csak sértetten kötözködni akar. Melyiket vállalod?

2023. szept. 6. 13:23
 15/54 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, nem akartam sértett hangnemben írni, csak úgy kiszaladt belőlem. Eszembe jutott még panelos koromból egy sztori. Levittem a kutyát sétálni délután 2 körül. A tőlünk kb 200 m-re lévő másik 10 emeletes tömb túloldalán egy akkora házban, ahol 6 lépcsőház, egyenként 32 lakással, összesen 192 otthona valakiknek. Nagyjából minden irányból a közepén egy lakásból mulatós cigány zene bömbölt olyan hangerővel, hogy még a halottak is felkelnének. Szemben egy óvoda merőlegesen pedig egy másik ugyanekkora tömbház szintén majdnem 200 lakással. Nyári kánikula volt, a kifordítható ablakok teljesen keresztben álltak és lehallatszot az is, hogy a szórakozni vágyók a hangos zene miatt torkuk szakadtából ordítva próbáltak beszélgetni. Fogalmam sincs hívott e valaki rendőrt vagy tettek e bármit, csak hálát adtam az égnek, hogy nincsenek ilyen szomszédaim és az épület méretei miatt semmi nem hallatszott el odáig, ahol lakom. Az jutott eszembe a kérdésedről, hogy az olyan bulizni vágyók, akik ilyen szinten nem törődnek semmivel, azok hogy viselkednének, ha erre lenne egy valamiféle megengedő szabály. Szerintem fölösleges erre bármit kitalálni. Aki otthon akar szórakozni, az tegye kulturáltan, ha kicsit zajosabb partit szervez, akkor szóljon a szomszédnak, hogy lesz egy kis zavargás. Legtöbb ember tök jól tolerálná az ilyesmit, ha úgy érzi, hogy kicsit is figyelmes vele a zavaró szomszéd. Aki meg nem tud másképp kikapcsolni, csak ha kirúgja a ház oldalát, az keressen arra alkalmas helyet.
2023. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:
Ilyen legfeljebb régen volt. Most már szinte nem tudnak hova menni a szórakozni vágyók, mert minden ki van sajátítva, és lassan már az 1 decibel kihallatszás is "zaj".
2023. szept. 6. 13:26
 17/54 anonim ***** válasza:
71%

A Budapest Parádé egy évben egyszer volt, délután kettőtől este tízig, csak mondom.


Persze volt utána parádé bónusz, ami reggelig tartott, de itt mindenkit az egy évben egyszer, délután kettőtől este tízig tartó budapest parádé zavart. Ellentmondásos.

2023. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:

Nem az volt a szándékom, hogy belekössek a pihenni vágyókba, sem a szórakozni vágyókba (az más kérdés hogy megvédem magam ha úgy van), hanem csak az ide vonatkozó "ismereteimet" szerettem volna bővíteni.


Lehet hogy ha mondjuk ismerem ezeket a jogokat, akkor tudom milyen kereteken belül tartok bulit ha tartok, és nem zavarom a pihenni vágyókat, ilyen egyszerű. Azzal, hogy ha valaki normális válaszokat ad, nem ilyen sértetteket, hogy "jááááj hogy mer bárki is kiírni egy ilyen kérdést, mi az hogy ez egyáltalán szóba mer kerülni, és amúgyis", lehet hogy a többi pihenni vágyót is segíti. Nem kell mindig támadni.

2023. szept. 6. 13:35
 19/54 anonim ***** válasza:
79%

A nyugalom megzavarására nincs jogi védelem, tehát a szórakozni vagyóknak mindig(!) ügyelniük kell arra, hogy szórakozásukkal ne zavarják mások (pl környékbeli lakosok) nyugalmát. Ezt tehetik úgy, hogy visszafogottabban, nem csutka hangerőn partiznak, vagy a hangszigetelésről gondoskodott szórakozóhelyre mennek, vagy elvonulnak olyan helyszínre, ahol nincsenek közeli lakók, akiket a buli zavarna.


Tehát nincs ellehetetlenítve a szórakozás lehetősége, csak (mint minden másnak is) ennek szabályai vannak.

2023. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
8%
Nincs, mert bármire ramondhatják, hogy csendháborítás, még akkor is, ha nincs semmi megszegve, csak szúrja a pihenni vágyó szemet, tehát olyan, mintha a szórakozni vágyó joga, attól függ, hogy a pihenni vágyó, tetszes szerint hogy ítéli meg.
2023. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!