Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svájc? Ausztria? Anglia? Ha...

Svájc? Ausztria? Anglia? Ha az ember pár év múlva családot szeretne, akkor melyik ország alkalmasabb a három közül?

Figyelt kérdés
Nyelv nem számítt,angol és német is megy.
2014. aug. 14. 14:48
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:

Szia.

Én fél éve lakok írországban, mert a férjem itt lakik.

Vagyis kicsit bonyolult, szóval a férjem magyar, csak évek óta itt lakik, mikor egyszer otthon volt ismertem meg, aztán távkapcsolatban éltünk, majd tavasszal összeházasodtunk otthon, és én kiköltöztem.

De nagyon bánom...egyelőre.

Diplomám van, plusz vendéglátós középsulim, de semmi munkát nem találok. Pedig nem válogatok, de egyszerűen semmi. A férjem nyugtat, hogy majd lesz, de egyre jobban el vagyok keseredve, komolyan, otthon nem tellett ennyibe munkát találni. És a férjem egy keresetéből nem élünk túl jól. Mondhatnám sok ismerősöm jobban él szerintem otthon.

Arról nem is beszélve, hogy barátok 0, amíg a férjem dolgozik én csinálom a házimunkát, aztán meg lesek kb.

Nagyon nem érzem magam jól, remélem lesz valami változás.

Én inkább Ausztriát javaslom.

De annyi mindentől függ, mindenkinek más. Pl. mi a szakmátok, van e ismerős valahol, mennyire megy az a nyelv meg ilyenek, mennyi pénzetek van, meg ha nem jön be és hazamentek mihez tudtok kezdeni stb.

2014. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
Svájcot abból a szempontból kizárnám, hogy nem EU-s ország, és nem olyan pofonegyszerű kijutni.
2014. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
88%

Ausztriát választanám.


13-14. havi, viszonylag jó fizetés, gyönyörű táj, és elég közel van (szülőket meglátogatni).

2014. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
Svájcban nagyon nehéz munkát találni..mi Genfben bérlünk 30nm-es lakást kb. 500 ezer forintért, Zürich is ilyen árban van. Itt még a határ tuloldalán élöknek is évek kérdése mire megszereznek egy-egy munkát.
2014. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
Svájcba ne gyere, ezzel az agresszív, proli modoroddal.
2014. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

18:03


Hát én is erre céloztam volna neki :D

Pontosan megfogalmaztad, nagyon proli modora van.



Az voltam aki lakott Angliában meg írországban is

2014. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

ma 18:03


Nyugi!Magyarokat nagy ívben kerülöm külföldön.Főleg a magadfajta nyomoroncokat:)

2014. aug. 14. 18:12
 18/50 anonim ***** válasza:
Mi a nyugati határnál élünk Magyarországon, de Ausztriát csak akkor ajánlom, ha mindketten 40 órás munkát találtok, különben nagyon nehéz megélni. Mivel a határ mellett nem igazán vannak városok, csak 30-50 km-re az elsők, nagyon nehéz munkát találni, én felsőfokú némettel és diplomával fél éve küzködöm ezzel. Sok a bejárás, időben és pénzben is, és nem adnak rá egy fillért sem. A lakhatás kint meg olyan drága, hogy az főképp nem éri meg. Aki bírja a cigány életmódot, magyarán ha eléltek egy 30 m2-es garzonban, mindegy, hogy mit esztek és mit hordok, ráadásul kocsira sincs szükségetek, akkor megéri. De aki szeret kicsit igényesebben élni, szereti a minőségi ételeket, kocsit akar fenntartani és nem vállal el akármilyen megalázó munkát, annak Ausztria egy rémálom (ahogy nekünk is az, soha nem akarunk ott élni). Az osztrák munkamorálnak köszönhetően pedig az ottani semmit nem érő 1000 eurós fizetésért is szinte szó szerint vért kell izzadni, 150%-ot várnak mindenhol a minimálbérért is.
2014. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
66%

Angliaban elo no vagyok

Tudom, majd ugyis leoltasz megint, mert te olyan okos vagy meg szep meg minden, te mindent jobban tudsz mindenkinel, irasaid alapjan szerintem egy 16 eves lehetsz. Bar ha olyan marha tajekozott vagy nem tudom minek egy ilyen lepra oldalon teszel fel ilyen trivialis kerdeseket.


De elarulom neked. Azt hogy te neked majd nem kell mosogatni mar most felejtsd el.

Azt hiszed az angolok meg mas kulfoldiek nem diplomasok es rad var az osszes kulfoldi ceg? Lof.szt... Kijossz es a kutyanak se fogsz kelleni ha tetszik ha nem, a kutyat nem fogja erdekelni, hogy neked milyen csili-vili diplomad van.


Mint irtam, a ferjemnek gepeszmernok diplomaja van, es komoly tapasztalata volt mar mikor kijottunk is , de 7 evig konyhan dolgozott meg hotelben takaritott, utana talalt normalis munkat, csak a szakmajaban. Csak sokan nem birjak 7 evig a mocskos melot.


En is diplomas vagyok, megis egy etteremben voltam pincerno mielott eljottem szulni, havi 350 nettoert, napi 12 oraban kb, allomunka...


A legjobb baratnom fogorvos, de mikor kijott 3 evig kerteszetben hordta a foldet meg stb, most kapott jobb munkat, de nem am orvoskent, hanem csak fogaszati asszisztens.


Nem tudom nektek milyen hiper szuper vegzettsegetek lehet, de szerintem szalljal le a magas lorol, mert baromi nagyot fogsz koppani azt kulloghatsz haza 1 taskaval...

2014. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

ma 18:34


Én nem oltalak le téged,te fröcsögsz magadtól is:)Én tudom hogy nincs kolbászból a kerítés ott sem.Nekem van jópár ismerősöm angliában.Szakmunkástól,diplomásig,de egyiknek sem kellett takarítani,vagy mosogatni.Érdekes...Egy rokonom szakács,egyből eltudott abba helyezkedni,másik ismerős cukrász,ő is eltudott egyből helyezkedni,vagy monthatnék festőt,vagy IT szakembert.Akiket most itt felsoroltam,minden különösebb kitérő nélkül eltudott helyezkedni a szakmában,nem kellett mosogatni és még takarítani sem.A gond szerintem ezeknél az embereknél az,hogy nem beszélek rendesen az adott ország nyelvét.Vagy nem elég taplra esettek.Ez nem okoskodás,voltam én is külföldön már dolgozni,de nem az említett országokban.

2014. aug. 14. 18:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!