Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svájc? Ausztria? Anglia? Ha...

Svájc? Ausztria? Anglia? Ha az ember pár év múlva családot szeretne, akkor melyik ország alkalmasabb a három közül?

Figyelt kérdés
Nyelv nem számítt,angol és német is megy.
2014. aug. 14. 14:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
70%

#28

Ismerõs a helyzet. Én is amikor kint dolgoztam Angliában 3 évet meg keresett egy volt osztálytársam hogy nem tudnék-e munkát szerezni neki. Az is azt mondta jól megy az angol, jobban mint amilyen az iskolában volt.

Hát ki is jött, szállást is intéztem, voltam olyan jóban a lakótársakkal(lengyelek) hogy nem ellenezték hogy nálunk meghúzza magát. Nem volt egy Hilton viszont ingyen volt. Aztán mint ahogy #28 írta, olyan moslék angolja volt hogy szintén nem értette meg nem hogy a napi feladatát hanem azt sem ha megkérdezték tõle hogy vagy. 3 napot volt ott, aztán haza ment. Én akkor megfogadtam többet soha senkinek semmit nem segítek. Jótett helyébe jót ne várj. Mikor én is hazamentem, a volt osztálytársam szülei is mintha engem okoltak volna hogy a fiuk felrúgta a jó munkahelyet hogy kimenjen Angliaba aztán én meg nem is segítettem semmiben. Na aki volt már kint pl. Angliában az pontosan tudja hogy mekkora nagy segítség a szállás és munka elintézése. Persze itthon a sok balfék ezt nem éri fel ésszel. Kell a jó nyelvtudás, egy jó adag elszántság és motiváció. Azok akik manapság kimennének, minden úgy kell elintézve legyen. És lehetõleg szállásnak egy palota kell. Kint majd rájönnek hogy ha spórolni szeretnének akkor együtt kell élni a koszos indiai és pakisztánival.

2014. aug. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
6 éve élek Angliában, IT-ben dolgozom, számomra elég kamu szagú az hogy valaki mérnökként 7 évig mosogat. Vagy azért mosogatott csak mert ne ment az angol vagy azért mert nem volt jó a szakmájában. Mikor kijöttem, 1,5 hónap után kaptam szakmai állást, kerülők nélkül. Ismerőseim szintén nem álltak be mosogatni, mind a saját szakmájába dolgozik, van köztük orvos, villamosmérnök, ápoló, infós. Egy mérnök aku csak mosogat 7 évig, annak oka van.Meg ha állítólag közepes angolja van, akkor már szóba jöhetett volna más munka is. Az árakról meg annyit hogy valóban drága a lakhatás, de nem kötelező a belvárosban lakni 2-3 szobás lakásban, mert az valóban drága. Belvárostól 15 percre lakok metróval, a lakbérem 1100 font 1,5 szobás lakásra.
2014. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 Singham ***** válasza:

Kedves kamugép: ,,Mint irtam, a ferjemnek gepeszmernok diplomaja van, es komoly tapasztalata volt mar mikor kijottunk is , de 7 evig konyhan dolgozott meg hotelben takaritott"

Ezt te magad írtad. :) Még egy ponton lebuktál, mivel magad se tudod, hogy mit írtál. :) Meg azt akarod, hogy elhiggyük egy elit hotelben volt recepciós, stb.? :D Ezt most komolyan gondolod? Na takarodj már. :D Annyit kamuzol, hogy te magad is elhiszed már. :D Mindennél megbuktál most. :D Nem értesz az árakhoz, nem értesz az angliai munkához, nem értesz az angliai élethez. Ennek ellenére váltig állítod, hogy te ott élsz, immár 14 éve. :D

Meg én honnan tudom? Esetleg utána néztem a dolgoknak. :D Erre nem gondoltál? :D Talán neked is ezt kellene tenned, ha legközelebb hazudsz a külföldi életről. :D

greskoo: Nem bántásból, de munkaszerződés volt? Tényleges munkaszerződés? Mert amiket leírtál körülményeket, olyankor szokott lenni, mikor valakit feketén dolgoztatnak. Munkaszerződés nélkül nem érdemes dolgozni. Téged is megbüntetnek elég szépen, ráadásul belekerül az aktádba. Most tényleg nem bántásból írtam ezt, mert érződik, hogy te nem vagy kamugép, mint itt jó páran.

2014. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

33-as:


Koszonjuk szepen, orulunk neki, hogy elsz es letezel, es osztod az eszt, nelkuled kevesebb lenne ez a vilag :)

2014. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim válasza:

Sziasztok!


Nos, olvasom a hsz-eket és eléggé vegyesek! 16 éves vagyok és engem is érdekelt ez a téma ,hogy kimenni avagy maradni. Miután elolvastam a hozzászólásokat kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban , hogy érdemes-e kimenni külföldre. Van akinek bejött a kinti élet és van akinek nagyon nem. Jelenleg elektronika szakon tanulok és ebben a szakmában szeretnék elhelyezkedni. Külföldön vagy itthon az még kérdéses. Eddig azt vallotam bevallom őszintén, hogy minél hamarabb el innen valami jobb élet reményében DE miután idetévedtem (nem tudom hogy ne kérdezzétek :D) megváltozott a véleményem olyan irányba, hogy KINT SEM JOBB. Pedig nekem azt mondták és azt gondoltam, hogy minden szép és jó kint de ahogy látom azoknak a hozzászólásaiból akik kint élnek régóta vagy volt tapasztalatuk ilyen téren hogy közel sem ilyen szép az élet ott kint sem. Köszönöm azoknak akik leírták a rossz tapasztalataikat is és nem csak azt hogy nagyon jó bla bla bla. Mondhatni megmentettetek a pofára eséstől mert bevallom ha nem olvasom ezeket a sorokat akkor ahogy vége a sulinak vagy max 1-2 év és utazok akkor viszont elég nagy esély van arra hogy a vártnál rosszabb életem lenne amit nem nagyon szeretnék. Szóval, köszönöm :)

2014. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim válasza:
Ausztria. Svájcba ne menj, mert már így is 20% feletti a külföldiek aránya. Anyukám svájci, és azt mondja, szeretik a svájciak a turistákat, de a bevándorlókat nem! Tudom, hogy ez nem hasznos válasz, de ezt kell mondanom.
2014. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 Singham ***** válasza:

Mi van kamugép? Belegázoltam a lelkivilágodba? Szólj, ha kell zsebkendő. :) Vagy már a legújabb kamu szövegeden dolgozol? :D Légysziiiii. Olyan jó röhögni rajtad. :D

sponkli: Hát drága barátom nagyon rosszul teszed, hogy azoknak az itteni hozzászólásokra alapozol, akiknek állítólag nem jött be a külföldi élet. Legtöbbnek annyi közük van hozzá, hogy ugyanazon a bolygón laknak, amin az adott ország van.

Ők az ellenkezőjét csinálják, mint akik fényezik a kinti életet: fikázzák össze-vissza. Vagy nem értenek hozzá (lásd az angliai anyuka kamugép válaszait, akinek semmi fogalma nincs a kinti léthez), greskoo meg munkaszerződés nélkül dolgozott. Munkaszerződés nélkül meg sehol se jobb a helyzet.

Meg külföld nem azért jobb, mert több a fizetés (hisz más árak vannak kint, mint itthon), hanem azért, mert van előrelépési lehetőséged. Itthon meg nem nagyon van előrelépési lehetőséged, mert a rendes munkához is protekció kell.

A lényeg, ha külföldre akarsz menni: legyen szakmád (ne büfé meg ruhatáros szakok), megfelelő tapasztalatod és megfelelő nyelvtudásod (nem az itthoni nyelvvizsga szint) és simán lesz munkád kint.

2014. aug. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Singham, tán te vagy az igazmondo juhász? :DD külföldön is protekcio kell..JO REGGELT :DDD

én 5 országban dolgoztam eddig, többek közt Svájcban is, jelenleg meg Franciaországban élek..francia diplomám van, francia férjem, nyelvtudással nincs gond, és még sem találok munkát :-D közben referenciám több országbol, ahol dolgoztam, mint grafikus.. munkák a neten, és kint az "utcán"..mégse tudok elhelyezkedni. protekcioval tudnék és még akkoris össze kéne tenni a kezem lábam.

2014. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Singham, te dolgoztál, dolgozol most is külföldön hogy ennyire otthon vagy a témában? Vagyis hát szerinted. Még hogy külföldön sehol nem kell protekció? Ezen öreg jót mulattam.
2014. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

ez a singham egy hülye, ne hallgasson rá senki :)

olyan ez, amikor egy bölcsész akarna belemenni a biokémiába kb...

én informatikus vagyok, külföldön mégis londinerként dolgozok, mivel esélyem nem lenne más munkára, hiába van felsőfokú németem...az osztrákok minden ilyet betöltenek, nekünk az alja munka marad.

alig várom, hogy hazaköltözhessek, csak 1 ház árát akarjuk összerakni...

2014. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!