Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svájc? Ausztria? Anglia? Ha...

Svájc? Ausztria? Anglia? Ha az ember pár év múlva családot szeretne, akkor melyik ország alkalmasabb a három közül?

Figyelt kérdés
Nyelv nem számítt,angol és német is megy.
2014. aug. 14. 14:48
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
* mondhatnék
2014. aug. 14. 18:49
 22/50 anonim ***** válasza:

Kérdezõ! Az egyedüli nyomoronc itt te vagy, eszed nem sok van az is biztos. Én csak 3 évet dolgoztam angliában, így van fogalmam az árakról, kiváncsi vagyok hogy akik az értelmes válaszolókat lepontozzák azoknak mennyi tapasztalatuk van külfölddel kapcsolatban, és ha semennyi sincs akkor nem értem mi a f.a.s.z.é.r.t. kell azokat leoltani akik kint élnek. Ha fele igaz lenne amit mondasz már élhetnél külföldön.

Ismerõse külföldön másnak is van rajtad kívül, de ha azt hiszed hogy majd mindenki segiteni fog akkor hülyébb vagy mint amilyennek mutatod magad. Menj ki és majd meglátod milyen, hogy tényleg ott sincs kolbászból az a kerítés. Ha mindenkinél okosabb vagy mi a lónak a retkes büdös f.a.s.z.á.é.r.t. kérsz itt tanácsot?

2014. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

És Kérdezõ te beszéled az adott ország nyelvét?

Ha esetlegesen motyogsz valamicskét angolul németül az nem garancia semmire.

2014. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 Singham ***** válasza:
58%

Egyes hozzászólásokon nem tudom sírjak-e vagy nevessek.

Kedves angliai anyuka! Egy kérdés: a férjednek tapasztalata vagy nyelvtudása nem volt? 7 év mosogatásból ez jöhet le. Nem, nem kell a kamu szöveg, hogy próbálkozott ő, stb. Megfelelő nyelvtudással már az elején felvették volna. Mindenhol örömmel fogadják a jó szakembert. Nyelvtudás vagy megfelelő tapasztalat. Valamelyik egyáltalán nem volt meg. Ez se oké.

Az meg végképp nem oké, hogy 7 évig pusztán mosogatni tudott! Annyi idő alatt már egy új szakmát is kitanulhatott volna vígan. Meg, ha akart volna talált volna simán más állást is. A mosogatásból azok nem tudnak tovább lépni, aki semmihez se ért (főleg nem az angol nyelvhez). Megsértődhetsz, de szégyen, hogy 7 évig mosogatni kellett! Jó, hogy utána nem is nagyon talált melót, mert baromira nem nézik jó szemmel, ha valaki több éven át pusztán mosogatni tudott. Vagy annyi idő alatt elmehetett volna már kis milliószor fejvadász céghez, aki pillanatok alatt talált volna munkát neki! Még olyanoknak is találnak munkát, akik alig beszélnek angolul, akkor kötve hiszem, hogy a párodnak nem találtak volna.

Meg mond már meg: ha 14 éve kint élsz, akkor miért Ft-ba írod az árakat? 14 év alatt az agyad már önkéntelenül is ráállt volna, hogy fontba számold az árakat. Nem kell a szöveg, hogy így könnyebben érthető egy magyar számára a költségek. Ez baromira nem igaz. Fontba sokkal könnyebben érthető. Meg, ha tényleg ennyiért béreltek házat meg haragudhatsz megint, de ritka nagy barmok vagytok. Vagy pedig kamuzol.

Még mielőtt beszólnátok, hogy nem élek kint: igen, nem élek kint. Viszont ez számotokra nagyobb szégyen. Miért? Mert én meg a kérdező jobban tudjuk, mi miként megy kint, mint tik, akik állítólag kint éltek évek óta már.

2014. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, te sem vagy piskóta, ilyen szöveggel hogy te Magyarországon élve jobban tudod mi hogyan zajlik külföldön. Ezen én csak nevetni tudok
2014. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Én Németországot ajánlanám, de ha ezek közül kell, akkor szerintem Ausztria.
2014. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Hat 24-es, szerintem se tudd mar te jobban.

Kepzeld el, tapasztalata volt, nyelvtudása viszont valo igaz nem volt teljesen folyekony, tehat emiatt eleinte nem is keresett ilyen jellegu munkakat, mert nem akart kozepes nyelvtudassal benazni egy komoly munkahelyen. De eleg konnyen tanulta a nyelvet, de nem talalt normalis munkat.

A fejvadasz cegekrol annyit, hogy a kulfoldieket ilyen munkakban is szarert hugyert akarnak foglalkoztatni..

Amugy meg nem irtam, hogy vegig mosogatott, tanulj meg olvasni, mert irtam, hogy utana szallodaban dolgozott (a vilag legnevesebb szallodajaban), takaritott plusz recepcion volt. Utana lettek az evek alatt sorban ismerosei, es talalt maganak komoly munkat, sot, az is lehet, hogy az angol ceggel terjeszkednek Magyarorszagra es akkor akar haza is koltozhetnek, mert akkor o vinne azt a ceget.

Amugy meg nem esik nehezemre atszorozni ft-ra, minek irjam magyaroknak font-ban? Ha pl a szuleimmel vagy magyar barataimmal beszelek nekik sem fontban mondom a dolgokat...Ha valaki nagyon akarja akkor szamolja vissza fontra.

Gyere ki, es keress lakast. Meg otthon sem konnyu normalisat, berendezettet olcson talalni, nem hogy itt. Annyival tobb a mienk, hogy van kert, igaz kicsi, de kellett az allatok miatt. De a nem kertes ismeroseim sem fizetnek sokkal kevesebbet.

De tudom, Magyaro. az az orszag, ahol mindenki mindent jobban tud.

2014. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es amugy ha nem elsz kint, honnan tudod ugyan, hogy jobban tudod?????? te csak azt hiszed, hogy jobban tudod...

jot nevettem rajtad mar bocs...

komolyan, ritka buta magyarok vannak...


minket is felkeresett anyukam egyik baratnoje, hogy a fia ki akar jonni dolgozni, keressunk neki munkat, nagyon jol beszel a gyerek angolul stb szoveg ment


oke, talaltunk is egy gyarban neki munkat, mert a ferjemek cegenek vannak alvallalkozoi, oda elinteztuk hogy felvegyek


gyerek kijon, kiderult, hogy amit o jo angol tudasnak hitt es allitott az a 0-val egyenlo, azt nem ertette meg mi a napi feladata, 1 het mulva minket szidva hazament, hogy sz.r munkat szereztunk neki meg atvertuk


utana kijott az egyik regi kolleganom meg otthonrol, volt orokolt penze, o itt akart letelepedni, azzal az indittatassal, hogy itt mindenki talal munkat (mert ugye a magyarok azt hiszik, hogy kijonnek kulfoldre, es 2 nap mulva mar dolgoznak) na az orokolt penzt felelte, munka meg nem lett, mert sehova nem kellett


szoval ne hidd azt, hogy te annyira jol tudod


mas az amit te gondolsz, meg mas a valosag

2014. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
24, én Svájcban élek, én is forintban mondom egy Magyarországon élönek az árakat...természetes, hogy a férjemnek, az itteni barátaimnek meg vagy frankban vagy euroban... de itt a forumban mindig a forintot használom..
2014. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok.


32 éves srác vagyok, már több mint 10 éve külföldön dolgozok. Szakács vagyok, és a fél világot bejártam, mert nekem az utazás az életem.

Olvastam a válaszokat, elborzaszt, hogy a sok magyar azt képzeli, hogy kijön külföldre, és máris miiliomos lesz, meg minden olcsó, csak a fizetés milliós. Ha otthon vagyok, otthon is ezt tapasztalom, mindenki azt fújja, hogy külföldre kell menni. Mondhatnám, divat lett ez a szöveg.

De hogy egy kicsit bele is lássatok.


Anno Ausztriában kezdtem külföldi pályafutásom. Izzasztó meló, szállodai étterem, napi 14 óra, 0 megállás, maximum pisiszünet. Lenéző főnökök, hiszen mi magyarok vagyunk, velünk mindent megtehetnek, mert nekünk ajándék az a pénz, amit ők adtak. Igaz szállásra, étkezésre egész sokat levontak, de még így is maradt lóvém. De senkinek nem kívánom azt, ami ott ment. A pincér meg recepciós lányoknak még rosszabb. Napi 16 óra meló, és elvárták tőlük, hogy csak azért, mert valaki nem Armaniban lépett be kb. a hotelbe kiutasítsák, még ha láthatóan jól öltözött is volt, csak nem luxusban. Ez lelkileg is kikészítette őket. Nekünk is minden órában elmondták, lehet már holnap nem kellünk, mert bénák vagyunk. A lányok sorra mentek haza hetente, én se bírtam 5 hónapnál tovább.


Továbbálltam Németországba. Helyzet ugyanaz, napi 10-18 óra meló, ráadásul szakácsnak vettek fel, de közben elvárták, hogy a főzés mellett pincérkedjek is, mivel pincér nem vagyok nem tudtam kivinni 5 féle ételt egy körre, hibáztam, másnap repültem, senkit nem érdekelt, hogy elmagyaráztam, hogy nem volt szó róla, hogy pincér is leszek. Hazajönni alig tudtam, mert ki se fizettek. Hetekig a kis kocsimban laktam.


Továbbálltam Spanyolországba, 1 hónap múlva hazajöttem, mert az volt a legrosszabb, az alkalmazottakat aludni nem hagyták, a lányoknak olyan fekete karikás szemük volt, hogy rossz volt rájuk nézni.


Továbbmentem Angliába, ott gyorséttermi munkát kaptam csak, talán az volt a legjobb, de ott is a minimum napi 10 óra volt, 2szer 20 perc szünettel, undorító indiai főnökökkel. Az indiaiakról annyit, de nagyon sok más külföldi főnök is, ha egy nő nem teszi szét a lábát, másnap utazhat haza. Itt sajna így megy. Rengeteg ilyet láttam. Aki benne volt, az maradt, aki nem, azt csomagolt.


Aztán az USA-ba mentem egy angol ügynökség által, ott voltam a legtovább, azt szerettem is, de oda nem egyszerű kijutni és kinn maradni sem, és nincsenek olyan álom fizetések, kevesebbet kerestem mint Európában.


Most megint Ausztriában voltam legutóbb, de hazajöttünk, mert a menyasszonyom már nem bírta, lefogyott, 3 naponta infúziót kapott, ki volt merülve, könyörgött, hogy hagyjuk abba ezt az életmódot.


Most itthon lakunk, és itt a legjobb. Én heti 5 napot dolgozok szakácsként, 8 órában, a menyasszonyom meg irodai munkát kapott, kettőnk együtt megkeressük a 400 ezret, kiadásunk 150, szóval jól élünk, fel annyi stressz és megalázás.


Tapasztalataim:

Aki külföldre akar menni, annál legfontosabb az alázat. Ilyen okoskodó, bunkózós, törtető stílussal téged kikészítenek. Csendben kell lenni, tűrni, mert a te 1 helyedre 50 ember jönne 10 különböző országból.

Másrészt az él meg jól, akinek nincsenek nagy igényei, tehát munkásszálló, hálózsákos albérlet is megfelel. Aki modern, szép lakást akar az külföldön is igen húzhatja be a nadrágszíját.

Harmadrészt, a diplomások itt sem érvényesülnek annyira. Komoly munkákhoz, tökéletes, szakmai nyelvtudás kell, nem elég egy társalgási szint. Ez van. De ez csak az alap belépő. Ezen kívül sokszor eleve valamilyen külföldi tapasztalatot vagy ilyesmit kérnek, minimum külföldi szakgyakot. Sima magyar tapasztalatokkal nem sokra mész.

Tehát ha normális munkát akarsz, akkor tökéletes, majdnem anyanyelvi szintű beszéd, külföldi ajánlások, és jó hosszú nyelv kell, esetleg jó test, akkor talán előbb jutsz munkához :)

2014. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!