Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Svájc? Ausztria? Anglia? Ha...

Svájc? Ausztria? Anglia? Ha az ember pár év múlva családot szeretne, akkor melyik ország alkalmasabb a három közül?

Figyelt kérdés
Nyelv nem számítt,angol és német is megy.
2014. aug. 14. 14:48
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló jól mondta, a jobb helyeket betöltiek a helyiek, a kelet-európai munkásoknak pedig az aljamunka marad.

Aki mosogatni szeretne külföldön az jó eséllyel talál is munkát. Aki a szakmájában szeretne dolgozni arra nagyon kicsi az esélye, még ha perfekt is a nyelvbõl.

2014. aug. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 Singham ***** válasza:
26%

Jaj, hagyjuk már ezeket a kamu szövegeket. :D Unalmas már az ilyen, hogy ,,jaj, a külföldieknek az alja munka jut, stb." Nagyon nevetséges már ez. :D Igen, az alja munka jut neked, ha úgy mész ki. Különös, nekem egyik ismerősöm se végez kint alja munkát. :) Pedig nem egy van kint a különböző országokban. :) Akkor miről beszélünk?

Ja, hogy nincs normális szakmai tapasztalatok semmiben se? Úgy tényleg az aljamunka jut.

Mint előttem is írták különböző témákban: nem akarsz alja munkát? Beszéld a rendesen a nyelvet meg legyen normális szakmád normális mennyiségű tapasztalattal párosítva. Ennyi. Se több, se kevesebb. Szakmai tapasztalat meg nem annyit jelent, hogy voltam kötelező iskolai gyakorlaton. Sokatoknak ennyit jelent a tapasztalat. :) 2-3 év tapasztalat kell minimum.

Attól, mert nektek nem jött össze a külföldi munkavállalás ne hordjatok már össze minden baromságot. Egy kis időt rászántatok volna arra, hogy utána néztek a dolgoknak, a beszámolóknak (nem a hozzátok hasonló beszámolóihoz) és akkor nem lenne az, hogy kint nem tudtok elhelyezkedni a szakmátokban.

Meg lehet nyugodtan sértődni, hisztizni, toporzékolni, lepontozni, stb., de akkor is nem az adott célország és annak lakóinak a hibája, mint ahogy ti sokszor bepróbáljátok állítani. :)

2014. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
annyira kis "cuki" vagy Singham :DDD álmodj királyfi :D
2014. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Singham, azért mert neked az állítólagos ismerõseid külföldön nem aljamunkát végeznek, attól még ne általánosíts hogy a legtöbb bevándorló magas pozicíókat tölt be. Vagy te beszopsz mindent az állítólagos külföldön élõ ismerõsöknek? Akkor hülyébb vagy mint azt elõttem leírták. Te nevezel mindenkit kamugépnek, de egyre inkább úgy tūnik te vagy itt az egyetlen kamugép.
2014. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

Singham szerintem egyenlő a kérdezővel, egy másik regisztrációról.

Nem létezik, hogy 2 ilyen nem normális ennyire egymásra találjon 1 oldalon :D

2014. aug. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Nem nem egyenlő a kérdezővel,neki is ugyanaz vszinü a tapasztalata mint nekem.Én is ugyan ezt látom amit a kérdező a környezetemben.Nekem is van kint jó pár ismerősöm,Angliában,Ausztriában,Svájcban.Nem hazudok nem ferdíttek,de tényleg mindegyik azt csinálja ami a szakmája és amiben itthon is dolgozott.Azért felsorolom hogy milyen szakmákról van szó,pl pék,cukrász,szakács,festő,víz gáz szerelő,IT szakember,pincér,raktáros,diplomás ápolónő,de van mérnök ismerős is.Ok nem diplomás szakmák ezek "csak sima" szakmunkások,de ezek az emberek egyik sem mosogatott,hanem kellő nyelvi és szakmai felkészüléssel mentek ki és egy jó adag referenciával a hátuk mögött.Külföldre kellennek a jó szakemberek ennyi.Nem muszáj elhinni,de a kivándorlók közül 2 kategória van,van az a kategória aki azért menekül el itthonról,hogy kb éhen ne haljon,kb minden mindegy alapon,na ezek a kétségbe esett emberek lesznek takarítók és mosogatók,akik ott kint várják a kanáant egy mosogató szakmától.Nem értem hogy miért olyan hihetetlen az hogy egy szakmailag jól felkészült szakember aki jól beszéli a nyelvet,miért ne dolgozhatna a szakmájába.A jó szakember külföldön is kell,egy mosogató állással nem leszel elöbbre sem Angliába sem Ausztriában.Míg egy jó szakmunkás 1500 eurot megkeres Ausztriában,addig egy mosogató 1100 eurot a minimálbért.Nem csoda hogy nyavajognak,jobban felkészülve kellett volna kimenni,egy olyan szakmával és egy jó nyelvtudással.


Amúgy nem én vagyok az a válaszoló aki hasonlókat ír,csak egy a véleményünk.

Nyugodtan pontozzátok le,de neki van igaza.Engem úgy sem tudtok:)))

2014. aug. 19. 07:06
 47/50 A kérdező kommentje:
* mármint amiket felsoroltam nem mind diplomás szakmák
2014. aug. 19. 07:07
 48/50 A kérdező kommentje:

*Én is ugyan ezt látom amit a kérdező a környezetemben.

Én is ugyan azt látom mint Singham:)

2014. aug. 19. 07:10
 49/50 anonim ***** válasza:

De tudod akik szakmával mennek ki, a szakmán belül is a sz.r abb munkát kapják. Apám világ életében Németo.-Svájc-Ausztria-Csehország közt lavírozott festő-gipszkartonosként, de azokat a munkákat kapták, amit a helyi szakmunkások nem szívesen, vagy dupla pénzért csináltak volna meg.

Persze ezeket senki nem híreszteli mikor hazajön, csak a jó oldalát adja elő. Mint a pék haverom Németországban, aki napi 18 órát dolgozik 600 ezerért, de ha hazajön mindenkinek csak a pénzt villogtatja, azt nem meséli, hogy a házasságra ráment erre az életmódra.

Én is voltam kint Németországban egyszer 8 hónapra apámmal dolgozni, de nekem elég is volt. Nagyon szemetek voltak. Március 15-én mondtuk a főnöknek, hogy mi nem dolgozunk, mert nekünk az ünnepnap. Azt mondta ez őt nem érdekli, mert nem otthon vagyunk. Ok, akkor jöttek a német ünnepek, akkor meg azt mondta, minket nem érint, mert mi nem németek vagyunk. Na az ilyen hozzáállás miatt nem is megyek külföldre inkább, nem szeretem, hogy megtűrt személynek kell magam érezni, mikor napi 14-16 órát nyomtuk a melót.

2014. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Singham, okoskodj csak nyugodtan, itt már végleg leírtad magad.

Azt se híresztelik az emberek akik látogatóba hazajönnek hogy ott kint a magyarok kutyába se veszik egymást, átgázolnak egymáson, egy kanál vízben meg tudnák fojtani egymást, stb. Mert féltik a munkájukat, mivel a legtöbb vendégmunkásnak nem könnyü jó munkát találni. Aki kint dolgozik azèrt hogy egy ház árát összeszedje az nem fog segíteni a honfitársának, meg általánosságban senkinek, mert félti a munkáját.

Én tapasztaltam Angliában hogy sokszor a magyarok nagyon távolságtartók, jobban mint a Magyarországon élõk. Volt hogy a szupermarketban vásároltam(Angliában) meghallottam hogy magyarok vannak mellettem, illedelmesen rájuk köszöntem, de szerinted visszaköszöntek? Azt képzelték hogy én biztos rájuk akarok akaszkodni.

Másik történet, egy albérletben laktam pakisztánokkal, aztán kicsit késöbb a helyükre jöttek új lakók, mit ád isten magyarok. Csak egy gáz és villanyóra volt, az is ilyen feltöltõs rendszerū, egy kártyára kellett tölteni elektronikus úton pénzt, mint az egyenlegfeltöltés mobiloknál.

Mindenki egyenlõ arányban ad bele pénzt, aztán az új lakók elkezdték húzni a szájukat hogy nekik ez sok, és egyébként is miért kell nekik is ugyanannyit fizetni. Munkájuk még nem volt, csak eljártak munkát keresni, napi pár órában. Aztán a nap többi részében otthon voltak. Én napi minimum 12 órát dolgoztam. Jóformán fürödni és aludni jártam haza, meg esténként egy film ennyi. Aki meg majdnem egész nap otthon van és használja az áramot annak esett nehezére fizetni. Pedig ez a feltõltéses módszer a legspórolósabb megoldás. Én még a telefonomat is a kocsiban töltöttem. És persze aztán jött a Magyar vagyok kártya, hogy tartsunk össze, stb. És pont õk cigánykodnak 2 font miatt. Ez a Magyar mentalitás.

2014. aug. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!