Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szólnátok a szomszédnak,...

Ti szólnátok a szomszédnak, ha vasárnap 1-kor kezdene füvet vágni, jó órán keresztül?

Figyelt kérdés
2015. szept. 7. 07:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:
50-es adom!
2015. szept. 18. 03:54
 52/62 anonim ***** válasza:

ja hát kérem, a világ rohan, ez valóban sajnálatos. tudod, van aki nem engedheti meg magának a luxust, hogy pihenjen vagy telefont kikapcsoljon, speciel ha engem éjjel 2-kor hív a főnököm, akkor is kénytelen vagyok megtenni, amit kér.

Viszont hahó, ez már nem a 70-es évek nyugodt kommunizmusa, hanem kegyetlen piacgazdaság! nekem is jobban esne amúgy pihenni, csakhogy próbáljam meg csak egy vasárnap kikapcsolni a mobilomat, aszem másnap már nem kell mennem dolgozni ...

(egyébként már bocs, de azon a mobilon van ám egy némító gomb, ha nagyon aludni akarsz és meg is teheted, akkor lenyomod vagy kikapcsolod, ennyi). ez az egész mentalitás tök jól érzékelteti azt is egyben, miért tart ott az ország ahol. Sajnos amíg ilyen emberek is akadnak szép számmal, akik képtelenek a korral haladni a korral és az új életstílushoz alkalmazkodni (nem, ma már valóban nem létezik vasárnapi nagy családos ebéd), addig nem is szabad csodálkozni, hogy valamiért nem működik ez az ország....

2015. szept. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
na látom ezt jól megírtam :) még nem ébredtem fel
2015. szept. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: pont éppen azért tart ott az ország, ahol, mert pont ezek az emberek nincsenek már, sajnos. Csak a kommunizmusban edződött káderek és csemetéik,akiknek semmi sem szent, még az illemet sem ismerik, a buszokon, villamosokon eszik meg a pizzájukat, fagylaltjukat - ez is olyasmi, mint a vasárnap délidőben a fűnyírás vagy más munka. Még ha nem is zavarok vele senkit, magam miatt sem dolgozom vasárnap, mert az vasárnap. Ennek a világnak kellene visszajönnie.Remélem, még visszajön. Persze, ha már senkiben sem lesz nosztalgia az átkos kommunista rendszer iránt.
2015. szept. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
Azért a polgári családoknál van vasárnapi ebéd. Még ha már kevesen is vannak, akikre ez a jelző illik, de még azért vannak, nem irtották ki őket teljesen a szocializmusban. Csak a gulágra küldték őket meg Recskre, és a legtöbb elmenekült az országból.
2015. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 bensdorp ***** válasza:

#54 "magam miatt sem dolgozom vasárnap, mert az vasárnap"


Jó neked, hogy ezt megteheted. De ha aznap senki sem dolgozna, vasárnapokon mindenki nyugodtan meghalhatna, ugyanis nem lennének szolgálatban aznap orvosok, ápolók, mentők, tűzoltók sem. Jó lenne, ha rájuk is gondolnál, hiszen hiába nem zavarna az életmentő szomszédod vasárnap a fűnyírással, ha aznap békésen pihengélve nézné, ahogy egy családtagod teszemazt szívrohamot kap. Mert vasárnap pihenni kell! Hát nem, nem teheti ezt meg mindenki - remélem, belátod.


Az pedig szintén sokakkal előfordulhat, hogy a annyit dolgozik a héten, hogy csak a vasárnap marad ideje a ház körüli munkáira. Borzalmasnak tartom, ha valaki egy kis komfort miatt el akarja lehetetleníteni a szomszédja életét.


Aki pedig nem bírja elviselni a zajt, az nyugodtan vehet magának egy tanyát. Csak rangsorolni kell, mi a fontos az ember életében: az utazási távolságok, a hangerő, a társas lét, egyebek. Semmi sem tökéletes, de a személyes preferenciák szerint kell választani, és utána felesleges magát hergelnie az embernek a kisebb nehézségeken.

2015. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
mondtam én a kérdezőnek, h pszichológusra lenne leginkább szüksége ... vagy tényleg tanyára.
2015. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%
H-Szom-ig 12 órázok -de van hogy 14 óra is befigyel.Vasárnap szabad. Szerinted mikor nyírok füvet?? Ja igen, péntek éjjel zseblámpával... Anyucidat csókoltatom, jó hogy nem vagy a szomszédom,akkor megmondanám ,hogy adok kulcsot meg benzint aztán nyugodtan levághatod a füvemet amikor nem vagyok otthon ,te meg a lábadat lógatod éppen odahaza.
2015. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:

57-es neked kell pszichológus!

68-as: hogy tudsz te így élni ha egész héten csak dolgozol??

2015. szept. 28. 04:38
 60/62 anonim ***** válasza:
Ma ha már annyira érdeklődsz :)Nem mondom ,hogy élvezem, de muszáj ,kell a pénz, nem vágtak hozzám milliókat a szülők. Még talán 6-7 évet kell így kihúzni,aztán váltok ,mert addigra összejön annyi spóroltpénz ami kell egyéb dolgokhoz,saját vállalkozáshoz. Késő este, meg vasárnap tudok csak bármi otthoni tevékenységet csinálni. De annál ezerszer jobb mintha munkanélküliként vagy havi 70 ezerért tengődnék igaz akkor lenne szabadidőm, csak se házam se kocsira se kajára se rezsire, se fűnyíróra nem futná.
2015. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!