Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kiakadnátok, ha a szomszédotok...

Kiakadnátok, ha a szomszédotok egy hete minden éjszaka a porszívót nyomná be mert szívja a gyereke orrát aki beteg?

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 16:16
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
72%

Nem akadnék ki, sőt akkor se akadok ki, ha szomszéd gyereknek jön a foga és sír.

Ha mégis zavarna, akkor feltenném a fejemre a fülest és zenét hallgatnék. A kicsinek meg jobbulást kívánok.

2015. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is be szokott dugulni éjszakára az orrom amikor náthás vagyok (21F).

De idáig még mindig túléltem. Egy gyerek ha nem kap levegőt az orrán, akkor nem vesz a száján keresztül sem, és megfullad? Vagy mi baja lesz, ha el van dugulva az orra?

2015. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál. Orrcseppet is kaptunk, de egy felnőtt jobb esetben kitudja fújni az orrát. Egy kisbaba nem.

Na ezért vannak már ilyen találmányok amik megkönnyítik az ilyen dolgokat.

2015. dec. 10. 16:50
 24/43 anonim ***** válasza:
81%

Az én gyerekemmel is ugyanez van. Naponta 3-szor, 4-szer szívjuk (éjszaka is), alkalmanként kb. fél cm3 sűrű, sárga, takony ürül ki. Nem nehéz elgondolni, mi lenne, ha mindez bent maradna az arcüregében. Már kezdett rámenni a fülére is. Nem unalmamban kelek fel én sem éjszaka. Mondjuk családi házban nem zavarok vele senkit, de ha szomszéd lennék, akkor is meg tudnám érteni. De sajnos vannak emberek, akikbe egy csepp empátia sem szorult. Ne törődj vele, első a gyerek érdeke. A pangó orrváladékot el kell távolítani, mert sokkal nagyobb bajt okoz.


Akik még nem láttak orszi-porszit, annak lehet, hogy furcsának tűnik a módszer, de nem fájdalmas, le van szűkítve, nem olyan erővel szív, mint a normál porszívó. Gyerekorvos, fül-orr-gégész kifejezetten javasolja a használatát.

2015. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
71%

"Két kölköt neveltem/nevelek de nem volt még divat az orszi porszi így nem igazán ismerem, az ipari porszívóm alternatív funkcionalitásán viszont már gondolkoztam:-PPP"


Az én gyerekkoromban sem volt divat az orszi-porszi. Anyukám is felnevelt nélküle, és a fülemet is mindössze háromszor szúrták fel kiskoromban. Szerencsére fejlődik a tudomány, és az értelmes emberek ennek inkább örülnek, nem azt szajkózzák, hogy azelőtt mi nem volt.


Pont ma gondolkodtam rajta, hogy mikor nem volt antibiotikum, egy sima gégegyulladásba még bele is haltak a gyerekek. Milyen jó nekünk, hogy azóta már az ultrahangos hideg párásítónk/inhalátorunk is van az antibiotikum mellé.

2015. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim válasza:
51%
Én ugyanezt teszem ilyen ez az időszak, gyakran megfáznak. Mi társasházban lakunk ahol senki semmiért nem szól. Senki nem mer konfrontálódni senkivel.Éjjel mennek a mosógépek, visongások stb. Ettől 100x nagyobb éjszakai zajongások is vannak. Azt hallom ha pofáznak az alattunk lévő lakásba éjjel 2-kor. Úgyhogy válaszolva a kérdésre, nem nem akadnék ki. A helyedben pedig magasról lesz...nám a szomszédot.
2015. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
76%
Mivel az orrszívás nem igényel fél percnél többet, még akkor sem, ha hadakozni vagy lefogni kell a gyereket, ezért tuti nem akadnék ki. Még csak fel sem ébrednék.
2015. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
60%

"Gabica szegény gyerked...Meg a szomszédaid! Nekem szólnál be agonvernélek. Ki kell találni mást, elvinni orvoshoz. Engem se szívogattak, a szüleimet sem, pedig mind voltunk betegek de megoldották.


A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.

# 19/27 Időpont tegnap 16:47 Privát üzenet Szerinted a válasz nem hasznos."


"Kedves" akárhányadik válaszoló. Kívánom, hogy hasonlóan "kedves" emberek vegyenek körbe egész életedben, mint ami9lyen te is vagy !

2015. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
58%

Na, itt vannak a fotel-szabadságharcosok a pannelből...:)


Először is: régen nem volt orrszívó porszívó, viszont volt egy rakat arcüreg gyulladásos gyerek. Mert még egy 3 éves sem tud elég hatékonyan orrot fújni. Még éjjel sem. Ez van.


Kipróbáltam magamon, amikor taknyos voltam és nem fájdalmas,nem szívja ki az agyvelőt. Normális ember megérti, hogy senki nem szórakozásból zajong éjjel az orrszívással, mint pl. a hangfalas gamerek, vagy a meccset ordítva néző proletárlelkűek, nem is szólva a bulikából hazatántorgó ifjú vitézekről, akiket a franc tudja, ki enged be a házba.


Szóval normális ember nem akadna ki, kedves kérdező. De látod itt is a merítést... :)

2015. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
44%
Ha tudnám, hogy a gyerek orrát szívod, nem pedig perverzióként éjjel takarítasz porszívóval Beatricére táncolva, hogy szakadjon le a plafon, akkor megérteném. Nyilván nem lesz örökké beteg a gyerek, elmúlik majd.
2015. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!