Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha felső szomszéd feljelent...

Ha felső szomszéd feljelent mert az ablakban cigizem, milyen következményei lesznek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 7. 21:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalat a feletettem lakó vén rib.. a szegelszívó mellett is érzi ha a konyhában cigizek. Ablak csukva ajtó csukva. A Vákuumos rendszert nem tervezem beépíteni a panellakásba.
2016. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha bent cigizünk vagy a lépcsőházban ( pedig ott nem szabadna), az nem zavar senkit csak az ablakból hozzá megy be a füstöm és nem tud szellőztetni. Ennél nagyobb problémája sose legyen.
2016. ápr. 12. 11:00
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Én durva dohányos voltam és laktam panel 7. emeletén.

És bevallom ha alattam cigiztek, dohányosként is zavart főleg éjszaka/hajnalban.

Valaki rendkívül érzékeny a füstre. Ez van. Nem kell őt hibáztatni érte. Te vagy a hibás. És szemét vagy ha nem foglalkozol azzal, hogy mást zavar a te füstöd. Ahol sok ember él együtt, azért figyelhetnének egymásra. Az a helyzet hogy te keseríted meg az ő életét. Nem tud mással fenyegetőzni csak hogy feljelent. Miért nyitott ablaknál bagózol. Zárd be az ablakot és cigizz úgy. Vagy netán zavarna a saját tömény füstöd?????

2016. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
41%

Jókora tahó vagy, kérdező!


Tudod, lehet olyan következménye, hogy egyszer csak nyakon önt (jobb esetben vízzel). Vagy mondjuk kivesz két hét szabit, és nappal alszik, éjszaka meg fent van és 5 percenként ráver a radiátorra. Ami mondjuk nem fog neked először feltűnni, de egyszer csak azt veszed észre, hogy folyton felriadsz. Nagyon durva következményei vannak annak, ha két héten át nem alszol.


"Azért mert törvény még nem szankcionálja, ez még nem jelenti azt,hogy normális vagy rendben lévő dolog az,h a szomszédaid lakásába átszivárog az okádék szag amit te termelsz otthon. Ez egy nagy hiányossága még a törvényi rendelkezéseknek, ezért kell felvenni a kesztyűt és egyedi megoldásokkal jobb belátásra bírni a szomszédot, ha zavar a dohányfüstje. Pl a mi utcánkban több emeletes házban is lejárnak még este a hidegben is és a ház előtt pöfékelnek, nem a lépcsőházban. Nem tudom ki kezdte el, vagy honnan jött ez, lehet volt szomszédháborús előzménye, de ez egy járható út szerintem. Ha a dohányzóknak megér ennyi plusz kellemetlenséget a szenvedélyük, akkor csinálják, de legalább tekintettel vannak másokra is."

2016. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
7%

Csak, hogy tisztába tegyem a dolgokat.

Bármit, amit egy szomszéd csinál, és zavaró szaggal jár, be lehet jelenteni az önkormányzatnál.

Mindegy, hogy gumit éget a telkén, vagy cigizik az erkélyen.

Ilyenkor ún."birtokvédelmet" kell kérni, és onnantól már jár a bírság.

Magam is szenvedtem egy ideig az alsó szomszéd dohányzása miatt, ami nálam mondhatni jobban érződött, mint nála.

Havonta kellett függönyt mosni, és volt, hogy arra mentem haza, hogy a szagnak szinte neki lehet dőlni, csak, mert nyitva volt az ablak.

Az itt található hozzászólásokat látva ("kit érdekel, ha valakit zavar?" "Telibe lefosom." Stb.) nagyjából sejthető, hogy ilyen emberekkel vszeg szép szóval nem is lehet egyezkedni.

Egyébként nem kéne elfelejteni, hogy a passzív dohányzás is rákkeltő.

Ugye így már nem is olyan bagatell dolog, ha valaki az orrunk alá dohányzik?

2021. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!