Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 500 méter miatt autóba ülni...

500 méter miatt autóba ülni nem bunkóság?

Figyelt kérdés
Falun lakom Pest megyében, és a vonatállomáson gyakran látok egy középiskolás korú lányt, amint leszáll a vonatról, beül egy autóba amivel már várja valami családtagja, majd utaznak mintegy 500 métert és beállnak a házuk udvarára. Én ezt érteném, ha esne az eső, vagy szakadna a hó, vagy ha éjjel fél kettő van, és az apuka félti a pici lányát éjszaka az utcán, hát rendben van. De kifejezetten napsütétses sétaidőben is ezt csinálják, ami engem teljesen kiakaszt, pedig nem vagyok egy mérgelődős típus, nagyon ritkán húzom fel magam dolgokon. Viszont fosszilis tüzelőanyagot égetni csak azért, hogy a kislánynak ne kelljen a verőfényes napsütésben 5 percet sétálnia, hanem helyette 2 percet autókáznak - szerintem felháborító. Mehetne biciklivel, ugyanannyi időbe kerül (ott szoktak engem beelőzni a biciklimmel, mielőtt befordulának az udvarukra, tehát ugyanannyi idő). vagy csak nekem vannak irreális elvárásaim az emberekkel szemben? Nem merek szólni nekik emiatt, mert 1) igazából nem sok közöm van hozzá, 2) akiben annyi jóérzés nincs a környezet (természet) iránt, az lehet hogy nem venné jónéven, és nem akarok konfliktust.

2016. máj. 17. 09:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg röhejes lustaság, de szólni azért ne szólj nekik. Elég kemény volna, ha elkezdenél mindenkinek szólni, akit lustának találsz, aztán beszólnál azoknak, akik hamburgert esznek, aztán azoknak, akik Blikket olvasnak, és a végén szépen eljönnének érted az ápolók. Ha lusta, akkor lusta, közöd hozzá semmi, a lány meg ilyen hozzáállással 120 kiló lesz 30 éves korára, akkor majd elgondolkozik. (Vagy nem.)
2016. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom bunkóságnak, elvégre ezzel nem bunkó senkivel.

Pusztán lustaság.

Ha viszont bunkónak tekintünk mindenkit, aki pusztán kényelmi célból a környezet erőforrásait feleslegesen használja, akkor az emberek 99%-át bunkónak lehetne nevezni.

Vajon hány olyan embert ismersz, aki bár mehetne autóval, de inkább a tömegközlekedést választja helyette? Hány olyan embert ismersz, aki az 5-10 km-re levő munkahelyére biciklivel jár? Hány olyat ismersz, aki légkondi helyett inkább környezetbarátabb módon próbál védekezni a nyári hőség ellen?

Sőt, ha nagyon hasogatni akarnám a szőrszálakat, vajon mennyi kárt okoz a környezetnek egy Gyakorikérdésekre feleslegesen kiírt kérdés, aminek a megírása, tárolása és megjelenítése is elektromos áramba kerül?

Félre ne értsd, maximálisan a környezet megóvása és a fenntartható fejlődés pártján állok, csupán arra világítottam rá, hogy nincs élesen meghúzható határ, amire azt lehet mondani, hogy "eddig rendben van, innentől már pazarlás".

Az emberek sajnos elkényelmesedtek, a lustaság pedig nagy úr. Engem rendszeresen hülyének néznek, egyrészt amiért nem is akarok autót, másrészt meg amiért pl. nyaranta mindig biciklivel járok dolgozni. Ameddig a társadalom hozzáállása ilyen negatív az egészségesebb és környezetbarátabb módok iránt, addig sajnos nem várhatunk "zöld forradalmat".


Viszont akármennyire is zavar mások életvitele, az egyedül az ő dolguk.

2016. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Szépen lepontoztatok, sügérek.


Én is gyalog megyek mindenhova - csak hogy a street cred meglegyen - de belepofázni a másik dolgába milyen dolog már. Mennyire beképzeltnek kell lenni, hogy úgy érezd, erre fel vagy jogosítva?


"Ezt érteném, ha..." senki nem tartozik neked magyarázattal, kiscsillag.

2016. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Ezen valóban kár agyalni, kérdező. Tudod, az, hogy neked vele problémád van, az attól még a TE problémád marad? Magyarul: Magadnak csinálod a problémát.

De ha nem tudsz továbblépni, mosolyogj egyet a bajuszod alatt, amíg arra gondolsz, milyen hamar szarrá fog kopni az autó motorja, hiszen még bemelegedni sincs ideje, máris újra a garázsban liheg. És gondolj arra, milyen gyenge immunrendszere lesz így a csajnak, és milyen egészségügyi problémákkal kell hamarosan szembenéznie. Ugyanis egyetlen olyan kényelmes dolog sincs az ember életében, ami hosszú távon ne okozna jelentős károkat.

2016. máj. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
biztos kis hercegkisasszony lehet akit elkényesztettnek mert egy szavába kerül és már rohannak is oda. Nehogy egy öt percet gyalogolnia kelljen. És igazad van ez tényleg felháboritó
2016. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
És ha lusta? Kit érdekel? Mikor legutóbb néztem a lustaság még nem volt bűncselekmény. Hihetetlen mennyire ráérnek az emberek a másikkal foglalkozni. Egyébként kérlek, szólj már nekik emiatt, hagy röhögjenek egy jót.
2016. máj. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%
Szuper, de neked ehhez mi közöd? Semmi, tudod, én a hozzád hasonlóktól inkább a plafonon vagyok - és hidd el, szemrebbenés nélkül közölném ezt face to face is.
2016. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%

Bunkóságnak nem nevezném, még akkor sem, ha egyáltalán semmi oka nem lenne, akkor se.


DE, biztos oka van. KI tudja, lehet, hogy egy külsőre teljesen egészségesnek tűnő ember mégsem az. Esetleg 10m-t mennie is erőlködés, hogy ne látsszon rajta -azaz ne sajnálják-.

Vagy magas sarkú cipőben jár, és azért nem tud, vagy nem is olyan az út, hogy 500 métert menjen rajta.

Vagy pont azon az úton úgy megijesztette valami, hogy félne gyalog menni ugyanott.

Vagy a papája így tud vele 2 percet beszélgetni, mert ahogy hazaér, már nem akar a papájával beszélgetni, hanem lóg a gépeken, stb.

vagy így tudnak kettesben lenni néhány percig, mert otthon mindig ottvan valaki más is.


Lehetne folytatni a találgatást, hogy mi oka lehet.

2016. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%
ide nem érdemes irni mindenki lepontoznak
2016. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
47%
lusta g...cik
2016. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!