Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak ilyen szobatárs-...

Mit csináljak ilyen szobatárs-helyzetben?

Figyelt kérdés
Kollégista vagyok egyetemen. Felvette mellém a szobát egy csaj de a szimpla jelenléte is frusztrál. Nem szereti ha feljönnek hozzám, túl csendes, szinte hullahangulatom van tőle.. de ezen kívül több embernek sem szimpatikus. Tudom, hogy nem fogunk jól kijönni. Imádok kollégista lenni, de nem egy hulla mellett. Mindenre rányomja a hangulatot.. Teljesen a végletek vagyunk. Mit kezdjek ilyen helyzetben?

2016. szept. 8. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél magadnak egy lakást és azt viszel fel magadhoz akit akarsz.
2016. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

"Imádok kollégista lenni, de nem egy hulla mellett."

Jó nagy bunkó állat vagy, veled is nehéz lehet egy szobában lenni. Próbáljatok meg cserélni, mindenkinek jobb lehet.

2016. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Basszus, már az is baj, ha valaki csendes.


Költözz össze bulisokkal, neked is jobb lesz, a csaj is megkönnyebbül.

2016. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom nektek mennyire lenne jó ha átjönne egy barátotok, és rögtön szúrós szemmel néznék és éreznéd hogy teljesen kellemetlen..
2016. szept. 8. 16:57
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
El tudom képzelni azt a barátot. Röhögcsélés hajnalokig, meg a be-nem-áll-a-szája-szobatárs, akinek a feje csak a buli, pija körül jár. Hidd el nekem, te sem vagy a legkellemesebb szobatárs. Amúgy sem egy átjáróház, ha akarsz csevegni haverokkal akkor van 1001 hely ahol ezt megteheted, nem kell minden nap minden órájában valakit beráncigálni.
2016. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 MZ.per.X ***** válasza:
86%

Én is pont ezt az "átjön valaki" dolgot utáltam akár kollégiumban, akár albérletben.


Akárhogy nézzük, ő lakik veled, neki vannak előjogai a többiekkel szemben.


Engem például mindig is zavartak az ott lófráló barátok, barátnők. Egyrészt zavaró hogy akár olvasnék, akár filmeznék, akár tanulnék, valaki pofázik mellettem. Ráadásul végig kell hallgatnom olyan dolgokat, amihez semmi közöm, és nem is érdekelnek.


El lehet menni 1000 helyre ahol lehet beszélni.

2016. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de rettenetesen bunkó vagy. Tipikusan az a fajta, aki mellett az embernek nem lehet egy nyugodt perce sem.

Egyébként miért nem költözöl össze barátokkal? Kötelező volt ezzel a lánnyal összeköltözni?

A kollégium egyébként sem erről szól...akármennyire is jó nagyok a buli lehetőségek, azért nem ártana alkalmazkodni a másikhoz... kettőtök közül inkább te vagy az, aki mellett lehetetlenség lehet élni. Bocsi, nem megbántani akarlak, de sajna régebben nekem is egy hozzád hasonló szobatársam volt, rengeteg kellemetlen percünk volt együtt, mert ő állandóan piált, hozta fel naponta az új pasijait+barátait, még hajnali ötkor is azt hallgattam a szoba másik végében, hogy ki kivel csinálta már a koliból...Gondold el, neked jól esne, ha reggel nyolckor zh-t kellene írnod és még hajnali ötkor is azt kellene hallgatnod, hogy a szobatársad még kivel nem volt...

Hogy mit csinálj? Egyértelmű...költözz el. Cserélj szobát valakivel.

2016. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőekkel nagyjából. Ha jön a barátnőd, szólj a szobatársadnak, hogy átjönne egy barátnőd, ha nem probléma. Ha szúrós szemmel néz, akkor mennyetek le az aulába/közösségi helyre bárhová és beszélgessetek ott. Vannak ilyen emberek. Én is ilyen voltam/vagyok. Csendes vagyok, nem szeretek buliznis és nem szeretem, ha az amúgyis kis szobában idegenek mászkálnak körülöttem. Ettől ő még nem lesz rossz ember, csak más, nem kell bántani. Kérd át magad másik szobába vagy írd ki a facebookra, hogy ki cserélne veled szobát..de ne hullázd. Felnőtt emberek vagytok.
2016. szept. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az meg eszedbe sem jutott, hogy szólj a szobatársadnak, hogy vendégeid lesznek és huzamosabb ideig maradnak.

Ha ekkora jófej/partyarc vagy akkor miért nem ilyenekkel költözöl össze?

Szerencsétlen lányt nagyon sajnálom....mielőbb költözzetek szét...

Ő nem tudja tolerálni a stílusodat, te beléd meg szemernyi szimpátia sem szorult, nem vagy tekintettel másra. Költözzetek szét. Gondolom nem olyan nagyon bonyolult szobát cserélni koliba.

2016. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem azért ne essünk túlzásokba. Én ezt a problémát megbeszéltem vele. Nem, képzeljétek nem hívom át óránként a barátaimat, csak vágyom arra hogy párszor felugorjanak hozzám megnézni egy filmet, főzni egyet. De nagyon rossz az, hogy végig kell néznem ahogy neki ez a dolog ennyire nem fekszik. Én alkalmazkodom, akármennyire bunkónak tűnök. De az, hogy átjött egy barátom aki megakarta ismerni és bemutatkozni alig akart a lány, szerintem nem okés. A szobát én foglaltam az az igazság, ő volt az aki random felvette mellém.

Lehetek paraszt, oké, de én szimplán társaságibb ember vagyok, több ismerőssel akik meglátogatnak olykor. Eddig nem volt probléma, kölcsönösen lehet tolerálni a dolgokat, de szerintem az sem okés, hogy konkrétan már nem merek senkit felhívni hogy nézzen át hozzám, mert tudom hogy a lányt zavarja.. És igen hulla hangulat van mellette, ami akármilyen hihetetlen nagyon zavaró. Konkrétan annyitól úgy érzem, hogy zavarom hogy én kimegyek az ajtón vagy ülök az asztalnál és laptopozom.

2016. szept. 9. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!