Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen érzés városban lakni?

Milyen érzés városban lakni?

Figyelt kérdés
Még soha memblaktam városban, és érdekel.

2017. jún. 17. 15:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én 28 éve, születésem óta városban lakom, és elkezdhetem itt mondani, de nem tudom, az élményeimnek melyik része város-specifikus és melyik nem. Egyébként Budapest.


Amit biztosan tudok, hogy pár kisvárosinak, falusinak fura lehet:


Pozitívum:

- ha a városon belül akarok akárhova utazni autó nélkül, nem kell előre megtervezni, hogy mikor indulok, még 6 átszállásnál sem, mert a tömegközlekedési eszközök többsége viszonylag gyakran jár

- MINDENFÉLE bolt max. egy óra utazásra van (de az is, ha én kitalálom, hogy fényes lila bőr hátizsákot szeretnék, akkor is találok valahol)

- rengeteg választási lehetőség színházból, moziból, múzeumból... sosem unatkozik az ember, ha művelődni szeretne, és mozinál pl. ha az egyik nem alkalmas időpontban játssza a filmet, megyek a másikba

- sokkal több és változatosabb munkalehetőség


Ami negatívum:

- kevés zöldterület, sok személytelen üveg- és gyárépület, szmog, kevésbé egészséges "friss levegő"

- sok hajléktalan


Ami kinek pozitív, kinek negatív:

- nem ismerik egymást az emberek, szomszédok, nem állunk neki dumálgatni idegenekkel, nem ismerjük feltétlenül a szomszédokat (nekem ez pozitív, én nem szeretem, hogy az egész lakóközösség tudja, hogy épp tüsszögtem egyet... van, aki meg ezt ridegnek, személytelennek tartja)

2017. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!