Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban lakunk, ma a...

Társasházban lakunk, ma a postaládánkban volt egy névtelen levél ami eléggé rosszindulatú és negatív stílusban íródott, mit lehet ilyenkor lépni? Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
2018. márc. 1. 11:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
29%

1) Semmit nem teszünk ki a lépcsőházba, mert TILOS!

2) Nem hagyjuk nyitva az ablakot, nagyon hideg van. Szellőztetni rövid ideig kell. Ha addig nem akarsz ott állni, akkor írsz egy cetlit az ablak mellé téve, hogy pl. 12:10kor bezárom. Egyébként mennyit vagy a lépcsőházban, hogy ennyire zavar a kajaszag?

3)Ha a konyhán keresztül szellőztet az ember is kimegy a kajaszag a lépcsőházba. 4)Kiraknám a levelet a faliújságra és kérném a kulturált megkeresést legközelebb. Illetve odaírnám, hogy a kajaszag nem tőletek megy ki ill. a szellőztetés hosszára legközelebb figyelsz. A munkahelyen, meg csak munkahely, nem pedig életforma.

2018. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
53%

A közös faliújságra vagy akár a liftbe kiragasztanék egy papírt azzal a szöveggel, hogy akinek gondja van velem/velünk, az szemtől szembe és udvariasan mondja meg, és ne dobáljon be névtelen "szerelmes" levelet a postaládámba. Legfőképpen a személyeskedő stílus és a gyanúsítgatás mellőzendő a részéről. Tirpák dolog. Mások tulajdonát / itt: növényeit / meg végképp nem illik tönkretenni.

Azt sem értem, miért baj, ha nyitva van a lépcsőházban az ablak? Tán a lépcsőházban csöveznek egyesek, nem az otthonukban tartózkodnak? Egy ilyen ablakos esetünk nekünk is volt. A 10-en lakunk, és a földszintről/!/ jött fel a nyugdíjas mókus morogni, hogy hideg lesz a lépcsőház! Biztos fázott.:-)

2018. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó és mindenkinek aki normálisan válaszolt. Szinte minden lépcsőházban vannak virágok itt még egyebek is , évek óta díszítette a lépcsőházat mellette nem volt akkora visszhang sem.A nagy hidegben nem volt nyitva az ablak ezt már írtam is , általánosságban szoktuk kinyitni szellőztetés céljából ha valaki nagyon erős illatú kaját főz.

Ki tettük a papírt a lépcsőházba , kultúrát ember módjára megválaszoltuk és javasoltuk a személyes probléma megoldást a jövőben.

Egyenlőre mindenki fel van háborodva , nehéz eldönteni ki az az egy aki csak ezt most meg játsza előttünk.

2018. márc. 2. 07:10
 24/29 anonim ***** válasza:
53%
Jól tettétek...a levélíró most meglapul, vagy épp megjátssza az arcotokba a kedves lakótársat. De több levélbedobálással nem fog szerintem már próbálkozni.
2018. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló ! Pontosan én is így gondolom .
2018. márc. 2. 19:52
 26/29 anonim ***** válasza:

Nálunk a faliújságon megy az üzengetés, vagy cetlit ragasztgatnak egymás ajtajára. Persze többnyire névtelenül. Ultra gáz, én csak röhögök, amikor olvasom a "hírfolyamot".

Ha nagyon kajaszag van a lépcsőházban akkor egyébként én is kinyitom felfelé jövet az ablakot bukóra, más visszacsukja ha már hideg van és éppen ő érkezik haza. Sosem volt ebből még gond. A kajaszagból igen. Azt mondjuk énsem értem, hogy miért a lépcsőház felé kell szellőztetni... Feltalálták a páraelszívót, ablak is van a lakásokon, a konyhákban is. Akkor miért? Ennek ellenére nem pampogok, csak ha fulladozva jövök fel, akkor ablakot nyitok. A legfelső szint pampog emiatt mindig, mert náluk gyűlik össze a kajaszag.

De ugyanígy probléma minden kis zaj, kutya, parkolási rend, stb. Társasház. Sokan nem értik ennek értelmét és lényegét, vagyis sajnos nagyon sok társas életre alkalmatlan, alkalmazkodni nem tudó, tanyára való ember ragadt ide.

2018. márc. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Panelban én is utáltam a lépcsőház felé kajaszagot szellőztetőket. A vasárnapi káposztát még szerdán is szagolni kellett, annyira megrekedt. Volt olyan is, aki a zárt lépcsőházban bagózott. Teljesen normális, ha ilyenkor kinyitja az ember, a fagyoskodóknak meg üzenem, hogy nem tangában kell a lépcsőházban mászkálni, senki nem halt még bele, ha felkap egy kabátot, amikor leviszi a szemetet.
2018. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ezek után én kiszellőztetném a wc-t a lépcsőházba aztán csukják be az ablakot

Hálátlan banda gyikgyurik

2018. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Az hogy törögetik a virágot már előrehaladott gyökérség."


Csak a saját szintjükre akarják a gyökerek hozni a virágot 😡 Én börtönt adnék az illetőnek, mert ez már gyilkosság, a virág is élőlény.

2020. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!