Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem bírom a szomszédaimat....

Nem bírom a szomszédaimat. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Még itt lakok legalább 2 hónapig.


Kicsit a helyzetről:

Egy lakásból lett kialakítva 2 így hangszigetelés nem a legjobb, plusz az ajtónk egy pici előszobára nyílik, ami kb 3nm és utána van csak a bejárati ajtó. Az ő lakás részük kocka a miénk meg L lakban körbe veszi így lényegében minden szobában 1 fal közös fal.


A szomszédok:

Fiatal pár, elsőre teljesen normálisnak tűnnek valószínűleg azok is, de mondjuk úgy hogy mindketten otthonról dolgoznak így kb mindig otthon vannak.


A probléma:

Vékony a fal, plusz a szomszédok valószínűleg unatkoznak mert sokat foglalkoznak azzal hogy mit csinálok.


Pl.: Közös fal mellett van az ágyam. Orrsövényferdülésem van, fekve kicsit nehezebben veszem a levegőt, plusz most jöttem ki náthátból és kicsit rászoktam az orrspayre ... azaz hangosan veszek levegőt de nem horkolok.


A szomszédok reakciója, hogy elkezdenek először köhögni a fal mellett, majd esetleg 1x megütik. Majd hallok egy olyat, hogy "mikor hagyja abba már 1 órája csinálja". Legutóbb meg hajnali 2kor elkezdték bömböltetni hangosan a zenét és minden szám végén lehalkították és elhangzott egy olyan mondant, hogy "Még mindig csinálja".


Nyílván ilyenkor az ember mégnehezebben lélegik mert akaratlanúl is arra koncentrál már ... meg nyílván én csak aludni próbáltam...


Még kb 15 ehez hasonló dolog van. Pl.: Ahogy elkezdek a laptopomon írni (Macbook Air kb a leghallkabb billentyűzet) elkezdenek dobszólózni a konyhában.


Mindezt nem a képzetem szüleménye kb 5 hónap után realizáltam, amikor kb mindig pontosan akkor ütötték a falat, amikor minimális zajjal járó dolgokat csináltam.


Úgy voltam vele, hogy én leszek a jó szomszéd. Mindent füllhallgatóval hallgatok amúgy is. Majd a keményebb írást igénylő dolgokat pl.: programozást az egyetemen csinállom stb...


Meg is lett az eredménye, már legalább 1 hónapja nem hallom a dobszólókat ahol a cíntányért szék huzogatással cserélték le ... de persze nem az a véletlenűl megtörténő, hanem a kemény 30 mpát oda vissza tologatja, vár kicsit majd újra kezdi...


..dee még így is ha a konyhába megyek (ahol a legjobban lehet hallani egymást) elképesztő zajokat hallok :D persze nem konyhai tevékenységeket. Majd ha odébb állok akkor rögtön abba marad. Volt olyan, hogy fél napon át próbálgattam, hogy ha közel megyek elkezdenek zajongani, majd ha kicsit eltávolodok, akkor nem ... rettenetesen durva...


Tegnap is amikor haza jöttem ( még nem mentem be az ajtómon épp nyitottam) valami olyasmit hallottam, hogy "Na b+ haza jött".


Ilyenkor van az, hogy 98kgos kondis (amatőr szinten boxoló) kicsit könnyen felhúzható de passzív agresszív fiú vagyok, így nem kezdek elordibálni, de őszintén kiütném valamelyiket ha egy ilyen pillanatban előttem megjelenne.


Nem tudom mit csináljak, mert ha tovább játszom a "jó szomszédot", akkor egy idő után elpattan valami és valakit megütök. Ha meg kicsit elengedem mamagat és mondjuk kényelmesebb hangerővel hallgatok valamit mondjuk Laptop hangszórón stb... és nem próbálok meg az ő igényeikhez igazodni, akkor olyan szintű reakció hangokat hallok majd, hogy rettenetesen felhúzom magamat és kitudja mi lesz.


(Nem viccelek, már volt hogy megütöttem valakit mert felidegesített. Komoly dühkezelési problémáim vannak)



2019. febr. 24. 16:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
7%

Abba belegondoltál, hogy amit te normál hangerővel csinálsz, az náluk hogyan hallatszik? Amíg nem kéred meg az egyiket, hogy menjen át hozzád, és csináljon valamit, és te meg a másik fővel együtt hallgatjátok náluk, addig azt te nem tudhatod, hogy ők mit hallanak.


Az esetek nagy részében egy ember egyedül nem tudja felmérni "mekkora lármát" csinál.


Azt például sokan nem tudják, hogy a lakások padlója egy felületen van és igenis minden lépésed hallatszik, és egy 45 kilós kislány igenis halkabban lépked, most nem bántani akarlak, de tapasztalat szerint az olyan fiatal és rendes testsúlyú férfiak igenis "hanggal" lépkednek, honnan tudod, lehet ez is áthallatszik. Ekkora testből és légzési problémával, sajnos igenis hangos lélegzés jön ki. Éjjel önmagadról nem tudhatod hogy horkolsz vagy nem, vagy hogy milyen hangos, csak maximum ha felveszed videóra.


Azt is kevesek veszik észre, hogy a mai szar műanyag mikró kinyitás-becsukása, csengetése szintén tök hangos, aztán egy teljes vasból készített gáztűzhely is hangos, ahogy lábast raksz rá, ráesik egy kanál, súrolod és reng az egész, fémes zajt adva, aztán azt is kevesen veszik észre, hogy a zuhanyzásnak csobogó hangja van, ne felejtsük el, 2 m-rő zuhog le rólad a víz, ha kádba engeded, annak is hangja van mikor a 30 cm magas "víztömegbe" lezuhan a csapból még 50 cm-ről egy vastag 3 cm-es vízsugár. Egy kerámia bögrében fém kanalat keverni szintén hangos, minden ajtónak is van valami hangja ha becsukod, egy fél órás rántott hús sütés vagy bő olajban sütés tűzhelyen gyakorlatilag igenis hangos, ahogy pattog az olaj.

Te lehet más zajokat csinálsz, de hidd el, biztosan van hangjuk.

Nem bántani akarlak, de egy stresszes nap után, főleg egy női lakó idegei pattanásig feszülnek és igenis meghall minden neszt a szomszédból.És idegesít.


Nálatok hangszigetelés sincs.

Egyet tudsz tenni, hogy konkrétan átkéretőzöl hozzájuk, és nagyon kedvesen azt mondod, hogy "le szeretnéd tesztelni" hogy tényleg mennyire hallatszik át és akkor sűrű elnézést kérve, megmondod, hogy úristen ezt nem is gondoltad volna, és csendes leszel.


Ezzel nyilván nincs még megoldva, de honnan tudhatod, lehet csak ennyi hiányzik nekik hogy "megbánd bűneid" és lehet, hogy utána nem fognak összevissza beszólogatni, hogy direkt meghalld a falon át.

Te ettől még nem fogsz tudni csendesebben lenni, hiszen ha neked ez a normál, akkor ez a normál otthoni lét.

De akkor is előrébb vagy azzal, hogy te megmutattad nekik, hogy tényleg akarsz tenni az ügy érdekében és még bocsánatot is kérsz.


Nyilván ez részedről csak egy színjáték lesz, de mit számít, lehet azért megenyhülnek, vagy lehet például elárulják, hogy mi az az 1 db legidegesítőbb dolog,ami zavarja őket, mert a többi lehet nem is, de egy dolog lehet van, amire szintén lehet nem is gondolsz.

Persze ez a pár hét gyorsan eltelik, de nem ér annyit az egész, hogy idegileg tönkre menj.


A lakás nyilván egy család számára ideális, ahol az anyuka lármázhat a konyhába mert például a 2 kicsi 5 éves gyermekének aztán olyan mindegy, hiszen azok is lármáznak.


Ez maximum tanulópénz számodra a jövőre nézve, saját légzési gondod miatt is, hogy a jövőben ilyen elrendezésű és ilyen vékony falú lakásba soha ne menj.

A saját harmóniád a legfontosabb.

2019. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Szép gondolatok, előttem szóló. De mindez nem mentesíti őket a gyerekes bosszú vétsége alól. Amilyen az adjonisten ugye. Ha ők normálisabban kezelték volna a helyzetet, akkor a te módszered a nyerő. De mivel nyomorékok voltak és szemetek, ezért a minimum a visszafizetés, mert a lenyelt haraggal a kérdező csak rosszul jár. Én ezúttal (bár alapvetően a békés, normális megoldásokat szeretem) a kicsinyes bosszú mellett szavazok. Mert a kérdező idegei is számítanak. (és jó ég, hányszor hagytam ki én is a kicsinyes bosszúkat, mert én is inkább megőriztem a becsületem, és azóta is bánom. Nem lettem előrébb, csak frusztráltabb, mert igazságot se ember se isten nem szolgáltat manapság)
2019. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
21. vagyok, igen abban igazad van, hogy már késő, az én stratégiámnak az első 1 hét, 10 napban lett volna igazán értelme.
2019. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy tényleg nem vagyok hangos.


Pl.: Itt van egy TV, de soha sem kapcsoltuk be. Én csak fülhallgatóval hallgatok dolgokat, mert úgy jobban el lehet benne mélyedni, akárcsak egy podcastről van szó vagy tanulás melletti zenéről.


Szóval semmire sem tudom azt mondani, hogy "Oké, ezt megpróbálom csendesebben csinálni.


Még egy példa.: Már kb 4 órája ülök az asztalnál. Jegyzetet készítek egyetemi előadás diákból. Persze zene megy a fülhallgatómban, szóval nagyon semmit sem hallok.


Majd leveszem és kopogásokat hallok időnként meg kb olyan mondatokat hogy "mikor hagyja már abba?".


Itt nagyon meglepődtem. Max azt hallhatták, hogy a toll hangot adki ahogy a papíron írok. Ami kb olyan mintha a körmömet az asztal felületén húznám végig.


És persze csendesebben nem tudok írni.


Meg ez is olyan szürreális, hihetetlen realizáció volt, hogy az első 3-4 hónapban el sem hittem, hogy emiatt lehet, sőt fel sem merült benne csak furcsáltam hogy "mit hallhatnak amikor egy helyben ülök és csak írok a füzetbe?" :D


Meg ennél a példánál is sem az a legzavaróbb, hogy jelezték passzív agresszívan hogy csináljak valamit hallkabban, hanem hogy milyen szinten kell foglalkozni a másik életével, hogy ilyen apró zajok feltünjenek :D


Pl.: Egy másik helyen az alsó szomszédom feljött kb 10x hogy hagyjam abba a bűtor tologatást. Persze semmit sem csináltam és nem hallottam semmilyen zajt sem.


Majd egyszer amikor feljött ordibálni velem meg hallottam a zajt és nyílván látta, hogy nem én vagyok az.


Kiderült, hogy a közvetlenűl fölöttem lakó csinálja, de nekem fel sem tünt, mert nem vagyok elmélyülve mások életével nem utankozom otthon egésznap.


Szóval itt leginkább csak ez a furcsa és egyben szomorú is.


Én el fogok innen menni és a következő lakó nem lesz közelsem olyan csendes vagy toleráns mint én. Ők egy családtagjukat akarját áthozni ebbe az albérletbe, de miután a tulajnak elkezdünk mesélgetni kicsit valószínűleg nem fogja kiadni nekik szóval előre sajnálom őket.

2019. febr. 26. 19:55
 25/28 anonim ***** válasza:

Értem akkor ez esetben vagy téveszméik vannak, és tényleg betegek, vagy kintről máshonnan hallanak folyton valami hangot, amiről azt feltételezik, hogy te csinálod. Nagyon sajnálom.

Talán lehet át kellett volna hívni az egyiket még az elején, hogy nézze meg semmit nem csinálsz, és ugyan mesélje már el a másik, hogy mit hall ebből odaát. De ugye ennek is az első napokban lett volna értelme, most már csak sok kitartást tudok kívánni! Mindjárt vége a kálváriának, nyugi! :)

2019. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Esetleg nem lehet, hogy egy másik szomszéd - akár fent, akár lent, vagy "átlósan" zajol, és azt hallják?


Néha nagyon nehezen lehet behatárolni egy hangot.


Az vezethet megoldáshoz, ha udvariasan átmész, és megbeszélitek - az egyikőjük menjen át hozzád, és ti ketten hallgassátok hogy mi szűrődik át, és hasonlók.


Úgy gondolom, akkor érné meg a "vadulós" megoldás (hangosan hallgatni zenét, tévét, nyugodtan "hangoskodni") ha a "diplomatikus" módszer elbukott.

2019. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Fölül nincs szomszéd és mi vagyunk az egyetlen oldalsú szomszédjük. A többi faluka külvilággal és a folyosóval találkozik, ahol senki sem jár...


Alsó szomszédtól meg semmi sem.

2019. febr. 28. 12:12
 28/28 A kérdező kommentje:

Meg itt nem azzal van a baj, hogy hangosak lennének, mert hogy őszinte legyek annyira nem vagyok arra érzékeny.


Itt csak a reakció szerű hangokkal vannak a problémáim, mert azok basznak fel igazán, mert azt sejteti, hogy valamiért velem foglalkoznak.

2019. febr. 28. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!