Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért űznek csúfot a fiatalokb...

Miért űznek csúfot a fiatalokból ezekkel a hatalmas albérlet árakkal?

Figyelt kérdés

Nem mindenkinek adott az élet párt, akivel fel lehet venni a Csok-ot és három gyereket lehet csinálni.

140000-150000 plusz rezsi egy garzonért? Normális ez?



2019. máj. 30. 18:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
56%

Az albérlet árakat a piac kereslet kínálat törvénye határozza meg. Amíg van fizetőképes kereslet aki ennyiért is kiveszi nem fogsz olcsóbban albérlethez jutni. (Én az újpesti kétszobás panelomat adom ki havi 120 ezerért két ismerős egyetemistának, szerződéssel és adózom belőle. 3 éve laknak ott és nagyon meg vagyok elégedve velük)

Ez egyáltalán nem jelenti azt hogy csúfot űznek a fiatalokból. Vannak szegényebbek és vannak tehetősebbek.

2019. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Van pofájuk ilyen árakon kiadni?

26 m2-es szépen kicicomázott "garzonlakást" láttam kiadót 150000-Ft plusz rezsiért.

2019. máj. 30. 22:22
 13/32 A kérdező kommentje:
Én egy szegényebb fiatal vagyok. Nekem ezek az árak csillagászatiak. 32-éves egyedülálló férfiként pedig nem szobára vágyom. Egy lakás kibérléséhez nem elég a jövedelmem és egymagam hitelt sem tudok felvenni, beleroppannék anyagilag. Hát ezért akaszt ki a dolog.
2019. máj. 30. 22:30
 14/32 anonim ***** válasza:
71%

Üzlet. Saját költségek fedezete.

Miért űznek gúnyt a munkáltatók az alacsony fizetésekkel?

2019. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
47%

Van pofájuk, persze.

Szobát se nagyon találni 30-ért, én 45-ért béreltem úgy szobát, hogy szobatárssal és sok lakótárssal, és khm, nem volt egy rózsadomb.

Értem én, hogy a tulajok hü lyék lennének olcsóbban kiadni, ha ennyiért is találnak bérlőt, de a másik oldalról elég elkeserítő a helyzet.

2019. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom miért gondoljátok,hogy csak MOST DRÁGA? A feleségemmel 24 éve kezdtük egy XVI. kerületben lévő albérlettel egy társasházban és akkor 15 ezer+ rezsit fizettünk. A fizetésünk meg pont a tizede volt a mostaninak. Tehát szerintem arányában ugyanannyi volt régen is. A másik a kényelmet is meg kell fizetni,hogy nem kell naponta beingázni,bár az agglomerációban sem olcsóbbak sokkal az albérlrtek,csak ott mondjuk házat kapsz egy fővárosi lakás bérleti díjjáért. És talán a legfontosabb. Sajnos kis hazánkban trendi,hogy addíg szép és jó minden,amíg kell az albérlet,de ha valamiért menni kell,akkor ne tudjátok meg,hogy hogyan adják vissza a lakást. Van amikor több havi albérlet dijjából lehet csak újra kiadhatóvá tenni. Sajnos a kaució nem mindenre biztosíték. A törvény sokszor az albérlőt védi hónapokon keresztűl,és olyankor már semmit sem akar fizetni. Nem akarok tippet adni,de van az a helyzet,amikor már a bérbeadó fizeti a rezsijüket is,mert törvényileg kötelező. Amíg ilyen törvények vannak, ezeket a dolgokat is bele kell kalkulálni az albérlet kiadásába.
2019. jún. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező! Te mit csinálnál ha lenne egy kétszibás lakásod amit kiadhatnál? Kiadnád havi 30 ezerért egy vadidegen fiatalnak mert nem akarsz "csúfot űzni" a mai fiatalokból vagy kiadnád piaci alapon 100-150 ezerért?
2019. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Én csak azt tudom mondani, hogy képtelen vagyok a jövedelmemből megfizetni egy normális garzont és ezért vagyok szomorú, ezért érzem úgy mintha csúfot űznének belőlem.
2019. jún. 1. 12:12
 19/32 anonim ***** válasza:

Nem mindenki Pesten él.

Mi ugyan vidéken élünk saját hitelmentes hàzban, igaz nem olyan fiatalok vagyunk màr.

Hidd el, vidéken is élnek emberek, ráadàsul mi kimondottan szép házban, szép udvarral, sok növénnyel, elég sok extràval.És igen, munkahelyünk is van.

Ha nem ragaszkodsz mindenáron a fővároshoz, akkor meg tudsz élni, tudsz boldogulni.

2019. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
69%

Régen is ez volt. 15 éve ketten béreltünk a barátommal a belvárosban kétszobás lakást. Jöttek hozzánk a barátnők. Semmi gond nem volt. Azóta mindenkinek van családja.

Nézd meg az amcsi filmeket. Jóbarátokban is közösen bérelnek még harmic fölött is, de az Agymenőkben is.

Értem, hogy többet akarsz, de a sültgalambra várás és a langyos sz@rban vergődés nem fog előbbre vinni.

Tegyél érte, hogy jobb legyen!

2019. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!