Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan valósítanátok meg a...

Hogyan valósítanátok meg a célt és lépnétek ki a jelenlegi langyos vízből a helyemben?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok. Kérlek, segítsetek a döntés megkönnyítésében. Apámnál lakok egy ideje egy önkormányzati albérletben, anyámtól azért jöttem el, mert amennyit kért felért egy szobabérléssel. Érettségi után vagyok, nem vettek fel egyetemre. Apámnál és anyámnál is borzasztó lakni, sajnos egyik jobban érezteti, hogy kolonc vagyok, mint a másik. Emellett apám minden egyes nap önbizalom romboló litániákat tart a semmirekellősségemről, ha nem dolgozik, iszik és mocskolódik. Folyamatosan munkát keresek, mellette alkalmizok, amit csak tudok. De, eddig nem jeleztek vissza olyan helyről, ahol annyit keresnék, amiből garzont tudnék bérelni. Szobát se nagyon, nemhogy az előbbit. A jogsit mindenképpen le akarom tenni és egy OKJ vagy munkaügyi tanfolyamot is. Viszont nem tudom, hogy a lakhatásom hogyan oldjam meg. Barát, ismerős mind szülőkkel él, senki sem tud/akar segíteni. Mit tegyek? Semmi ötletem, ami használható lenne. Természetesen fix munkára lenne szükségem, de hogyan? Ma egyáltalán létezik még olyan? Sokféle diákmunka gyakorlatom van, pár éve a suli által Angliába adományboltba is dolgoztam, nemrégiben egy német fesztiválon is. Az angolom C1 a gyakorlatban. Mégis a kétnyelvű (angol&magyar) CV-mmel és az angliai gyakorlatról szóló papírommal sem jutok előrébb. Bármilyen állást elvállalnék, csak tudjak megélni belőle. De a baj, hogy a munkáltatóknak olyasvalakik kellenek, akik szülőkkel élnek, így elég nekik 120 nettó. Pályakezdőknél, "zöldfülűeknél" tényleg ez a legnagyobb nyíltan titkolt elvárás. De így hogyan tudjak életben maradni? Apám fontolgatja, hogy utcára tesz. Anyámhoz nem mehetek vissza, ha nem akarok egy mókuskerékbe ragadni, amiből sosem lesz kiút, csak ha ő meghal. Mihez kezdhetnék?

18/l



2019. szept. 28. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Wazze, C1-es angollal úgy húznék ki külföldre, mint a pinty!
2019. szept. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg máshol, akár messzebb onnan ahol laksz, akár az ország másik végében. Például Budapesten sokkal több a munka. Meg próbálkozz olyan területen ahol hiány van, ott magasabbak a fizetések is.
2019. szept. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl Ausztriába keresnek téli szezonra hotelekbe embereket, már most lehet jelentkezni. Az angoloddal nem adnak el.

Van szállás, kaja és pénz. Ugrodeszkanak tökéletes sztem. Fbon találsz ilyen csoportokat. Sok sikert!

2019. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Keress egy normális srácot akivel összeköltözhetsz, van belőlük bőven.
2019. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Csak egy jó tanács: Amíg kérdés az, hogy "De így hogyan tudjak életben maradni?", addig ne erőltesd még a jogsit.


C1-es angollal én is külföldön próbálnék szerencsét, ebben az országban nem lehet hosszútávon tervezni.

2019. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj külföldre. Azt ajánlom neked. Ne félj, csak menj. Kezd kisebbel, ha úgy van és majd feltornáznod magad szépen. Sok munkahelyhez lakást is adnak.
2019. okt. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Blade Bone ***** válasza:
Katonaságnál adnak albérlet támogatást, plusz evvel az angollal és az érettségiddel közel kétszázat kereshetnél is. Mostanság 5 hetes a kiképzés amire fizetést is kapsz. Persze szerintem is jobb ötlet lenne kimenni külföldre, de ha nem vágyódsz ki annyira...
2019. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagy úr a muszáj sajnos , mindenképpen külföld.

Ettől kevesebb tudással is kimennek, én is ezt tettem ::)) mostanra már jobb a helyzetem.

2019. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!