Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én szerintem van úgy,...

Csak én szerintem van úgy, hogy a régi időkben minden sokkal jobb volt az emberi kapcsolatok terén?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a régebbi időkre: őskor, ókor, középkor. Ezzel szemben a mai világ. Oké, modern a technika és ez mind szép és jó. De ez a mai társadalmi helyzet eléggé eltorzult. Ahogy itt a gyakorit is olvasgatom, sokan panaszkodnak hogy magányosak, depressziósak. Nyilván én sem vagyok kivétel, mert még nem adatot meg, hogy legyen egy rendes kapcsolatom. A régi időkben valahogy többet jelentet ez emberi lét az én meglátásom szerint. Sokkal összetartóbbak voltak az emberek, jobbak voltak a közösségek is. Meg úgymond olyan szabadabb volt minden, igaz a régi koroknak is meg volt a maga társadalmi helyzete és szerepe. De ez a mai.. Csak vagyunk, itt a modern technika, mindenki bújja a számítógépet meg okostelefont. Így nyilván engemet is rabul ejt, ezt nem tagadom. Azon kívül meg éljük a mindennapjainkat, mint az mindig is rendjén volt, csak modernebb kivitelben. Programok persze vannak dögivel, de egyedül olyan értelmét vesztett az egész, ha nincs egy olyan társ akivel mindez vidámság és öröm lenne. Ugyan próbálgatok tenni ez ellen, mert valami klubba mégis csak jó eljárkálni. De mikor feszt az van, hogy eleve barátokkal vannak sokan, én meg csak vagyok és keresem a lehetőséget, de nem jutok egyről a kettőre. Pedig én már beleedződtem a magányba, de sajnos be kellett látni, hogy az emberi lét egyedül nagyon nehéz :( Ugyan vannak ismerőseim, így mégse vagyok teljesen egyedül. De mégse ugyanaz mintha az ember mellett van egy igazi társ.


22/F



2019. szept. 28. 21:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"De ez a mai társadalmi helyzet eléggé eltorzult."

"Programok persze vannak dögivel, de egyedül olyan értelmét vesztett az egész"


Erre szokás mondani viccesen, hogy "Nem az élet szar, te vagy csicska".


Hiszen arról beszélsz, hogy bezzeg régen mindenki összetartó volt, jó társaságok voltak, minden szabadabb volt. Aztán azt írod, hogy ma is tele van programokkal az élet és mindenki a barátaival van, tehát ma is vannak jó és összetartó társaságok.


A párválasztás megint más téma, régen is volt akinek nem jutott p..nci, meg ma is van akinek nem jut.

2019. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért mert bent vagyunk a négy fal között, a szoba fogságában többnyire,régen meg többnyire közös szüret,aratás,munkálatok, utcabálok,ment mindenki amerre látott..
2019. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hej, de szép is volt az:)

Mindenkinek volt párja. Jó hát igaz, hogy apuka jelölte ki a 8 éves lánya 40 évvel idősebb férjét, de hát istenem. Igaz, hogy unokatestvéreket házasítottak össze, és sorra születtek a debil utódaik (már ha a zasszony el nem patkolt az első szülésnél gyermekágyi lázban - akarom mondani, ha megérte egyáltalán a szülést, mert nem vitte el a pestis csecsemőként vagy kisgyerekkorában). Csodálatosan alacsony volt a válások aránya is. Jó hát mondjuk a nőt megkövezték volna, ha ilyesmit szóba mer hozni, de hát ez részletkérdés.


Mennyire jók voltak a családi kapcsolatok is, nem volt ám egymás eltaposása sem :)

Ok, párszor előfordult, hogy az uralkodók, nemesek kinyírták a testvéreiket a trón, birtok, vagyon miatt, de ne menjünk már bele ennyire. Ne menjünk bele abba sem, mikor egy-egy közösség élvezettel kiáltotta ki a számukra nem szimpatikus tagokat boszorkánynak, aztán vidáman nézte, ahogy élve elégetik az illetőket. Ne firtassuk azt sem, mikor a szegények tették el láb alól a tesókat, mert az apa halála után 10 felé aprózódott jobbágytelekből már nem éltek volna meg.


Fantasztikus emberi kapcsolatok voltak ám, valóban.

2019. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!