Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos vagyok és kikészültem...

Magányos vagyok és kikészültem, valaki hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok, visszahúzódó, és hiába vagyok introvertált szerű egy párra mindennél jobban vágyok, végülis senki se mondta hogy egy ilyen ember ne akarna szóval ezért se értem miért ítélnek el, de mindegy is..

Próbálok nyitott lenni és ismerkedni, ami megy is például anotalkon nagyritkán de találok olyan lányt aki nem ítél el, akivel van egy kis ritka normális beszélgetés, de sajnos vagy nem pest közeliek vagy már van barátjuk, szóval így is csalódás az egész, hiába próbálkozol és teszem ki a lelkem hogy végre próbálkozzak, nem jön össze még mindíg semmi.. Lassan 19 leszek, attól féltem mindíg hogy a 18 at egyedül töltöm majd, születésnapomkor egyedül ülök majd mint minden nap, és most a 19.-en is ez lesz... Ami nekem már sok, korba is, magányba is, hiába mondják hogy "fiatal vagyok" stb, ez lényegtelen mert nekem sok, másoknak van valami emléke vagy ilyesmi amiért nem csak úgy "eltelt" nekem nem, de nem is ez zavar, ez mindegy is innentől kezdve, a lényeget leírtam. Valaki szenved még hasonló helyzetbe?

-És ha valaki megint privátba szeretné elmondani hogy fiatal vagyok és éljem ki magam szexbe és hasonlók, előre tisztázzuk hogy az 100% hogy nem, nem külsőségekre vagy szexre megyek, és nem is érdekel a dolog ameddig nem azzal vagyok akit majd szeretni fogok, szóval a hasonló tanácsokat a pszichiáterrel együtt tartsátok meg magatoknak, a trollokból már eleget "tettem" :D


2019. okt. 3. 02:58
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Értem utolsó, de én ezért keresek olyat aki hasonló mint én. Mert egy bulizás például nálam elfogadhatatlan. Képtelen lennék elengedni hogy más fiuk közt bulizzon, eleve elitélem a dolgot. Az meg hogy mit akarok, egy lányt aki elfogad kitart mellettem, megölelhetem együtt lehetek vele egész nap. Javítani majd ez fog, mondjon akárki akármit. Próbálkozok, gondolom nem ez esett le abból amit irtam de naponta próbálkozok, egy oldalt találtam ami jó is és van pár normálisnak tűnő "egyén" de mivel nincs 1000 forintom se jelenleg nem tudok prémiumot venni tehát kilőve, marad az anotalk. Csak csalódok minden egyes nap, hiába próbálok nyitott lenni. És én tudom mit akarok. Csak igy nincs erőm se kedvem tovább élni egyedül
2019. okt. 11. 18:48
 22/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha találsz valakit és "nem engeded bulizni mert ott fiúk közt van" akkor esetleg majd munkahelyre se engeded el, mert kollégák közt lesz ott meg és "mi van ha elcsábítják" "ha kettesben maradnak egy szobában", stb... Barátnő még nincs meg, de már pontosan tudod, hogy mit nem fogsz neki engedni. Az élet számos szituációt fog produkálni, amely szituációk - ha párkeresés előtt nem oldod meg lelki problémádat - egy párkapcsolatban féltékenység formájában nagy valószínűséggel elő fognak jönni a féltékenység mindenféle formájában. Mi van például, ha találsz egy lányt, összejöttök, neki pedig régóta vannak fiúbarátai, akikkel kapcsolatban sosem érzett semmit, de bizonyos szempontból megértik egymást, az élet sok területén átéltek sokmindent, mondjuk együtt nőttek fel, bármi. Onnantól mindenkivel szakítsa meg a kapcsolatot, ne írogasson, találkozzon senkivel? Bármilyen dolog számodra (és másik fél számára) elviselhetetlen mértékben fel tudja erősíteni a féltékenységet.

Egyébként nem akarlak bántani, nem az a szándékom. Fiatalként engem is hasonlókkal győzködttek, hogy ne a négy fal közt éljem az életem, induljak el, csináljam, menjek, tegyem amit akarok, stb... Bánom, hogy nem hallgattam rájuk, félelmek, kudarckerülés stb miatt lebeszéltem magamat. Nagyjából így jócskán túl a harmincon úgy érzem, hogy késő... Te ne járj így!

A net nem feltétlenül a valóság, azt se tudod, kivel beszélsz, sajnos sok az unatkozó, szórakozó egyén, aki másnak adja ki önmagát, mint aki valójában (attól tartok, ilyen fiatal korosztályban méginkább érvényesül ez). A net (ilyen szempontból) nem a valóság. Mondom ezt úgy, hogy nekem is netről jött össze párkapcsolatom, de az élőbeni ismerkedés is fontos. Több mint húsz éve netezek, azóta reménykedem baráti kapcsolatokban, de a net csak virtuális kapcsolatokat hozott az életembe, többnyire olyanokat, hogy nekem kell írni az illetőknek, érdeklődni hogylétük felől és talán válaszolnak. Jobb lett volna, ha élőben próbálok ismerkedni, baráti közösséget találni.

2019. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Élőbe sose fogok odamenni senkihez mert nem menne, csapatba szoktak járkálni, és nekem olyan kéne aki ugyan úgy inkább kettesbe lenne, nekem eleve a buli mint dolog rossz, tehát nem csak a fiuk miatt nem engedném, eleve olyat keresek akinek eszébe se jut. Igy jobban fogalmaztam. De már nem látom értelmét igy az életnek tovább egyedül. Mondj akármit, ez igy van, hacsak nem lesz majd valaki aki elfogadna
2019. okt. 11. 20:13
 24/29 anonim ***** válasza:
76%

Ha egyedül is megtalálod az élet értelmét, azt, amiért érdemes élni, ez azért is jó lenne, mert nem a másiktól várnád, hogy megadja életed értelmét és hogy mentsen meg a gyötrelmes magánytól, amitől félsz. Ha az ember nincs jóban önmagával, mindig fél a magánytól. Ha önmagadat nem szereted meg, nem fogadod el, ez is lesz.

Ha találnál valakit, aki barátnőd lenne, elég hamar rájönnél, hogy tévedtél: az, hogy más elfogad, a magánytól nem fog megvédeni. Lehet, a rózsaszín köd 1-2 évig megmarad és elfedi a problémákat.

Ennyit tudtam írni, nem szeretnélek semmiről sem meggyőzni. Duplaannyi idős vagyok mint te és ha mégegyszer fiatal lennék, nem félnék akudarcoktól, a csalódás fájdalmától, megalázástól, kinevetéstől, kibeszéléstől, semmitől, hanem elindulnék és próbálkoznék.

Én a helyedben keresnék neten egy szakembert, akit sokan ajánlanak, aki segítene számodra elindulni az életben és lelki problémáidat megoldani (tudom, már voltál, de van hogy több szakembert is meg kell keresni míg megtalálod akivel együtt tudtok dolgozni). Pszichológusra gondoltam, aki beszélget veled és útmutatást adhat.

Minden jót kívánok az életben, remélem, hogy sikerülni fog megvalósítani mindent, amit el szeretnél érni.

2019. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%
Ha önmagadat nem szereted-tiszteled, olyan társat foghatsz ki, aki ehhez valamilyen módon kapcsolódik, visszatükrözi, vagy megerősíti. Ha most nem változtatsz, a falak csak egyre erősebbek lesznek. Önvédelem, hogy félsz kimozdulni (gondolom elképzelt félelmek miatt, hogy kudarc ér ha élőben próbálkozol). Mindenki elkezdte valahogy, illetve a legtöbb ember. Az, hogy nem mersz kimozdulni, csalódásoktól ugyan (részben) megvédhet, de el is zár. Sok örömet is kaphatsz az élettől, váratlan dolgokat, ha nyitsz mások és a világ felé, félelmeidet legyőzve kimozdulsz. Ha viszont tudod, hogy rossz így számodra és holnap is rossz lesz, de tenni nem mersz semmit, elég nagy esélye van, hogy a négy fal közt a magány vár és a remény, hogy "hátha valamikor összejön valamelyik netes kapcsolat".
2019. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Engem nem a saját magam elfogadása érdekel. Nem is kell olyan lány aki elvárja hogy imádjam magam. Sőt aki hasonló még jobb is lenne mert megértene és jobban becsülne engem amiért mindig kiállok mellette és szinte feltétel nélkül szeretem.
2019. okt. 13. 13:49
 27/29 anonim ***** válasza:
94%

Feltétel nélkül, csak sose menjen fiúk közé véletlenül se, ne hordjon olyan ruhákat amik számodra sokat mutatnak, mert akkor féltékennyé válsz stb.

Az egészet nem érted, hogy hova vezet a boldogság, az élet értelmének és hasonlóknak a társtalálástól való függővé tétele és hogy ez miért probléma.

2019. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?
2022. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek nem lehet üzenetet küldeni, nemlétező felhasználó...

Erős a gyanúm, hogy azóta is várja a lányt, aki majd "becsenget hozzá és megmenti a magánytól".

2022. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!