Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti nektek mi az élet célotok?

Ti nektek mi az élet célotok?

Figyelt kérdés

Persze mindenkinek van..

Nekem is van távoli munka,ház,autó,család-gyerekek,de ez nagyon messze van.(17/f)



Én arra gondolnék hogy rövid célotok amit most szeretnétek megtenni az mi?



Nekem valahogy egy pár honapja egyáltalán nincs és ez szar..


Kiváncsi vagyok nektek mi.


2019. nov. 8. 06:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lefogyni, felújíttatni a régi tetőt, felújíttatni a ház falát a lehullott vakolatú részen kőburkolattal, felújíttatni a fürdőt, új konyhabútor, új ablakok, de ez nagyon fokazatosan megy csak, mert megduplázódtak 2 év alatt a szakipari munkák árai.
2019. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Huhú, erről órákig tudnék témázni.


Az ember élete során ezek még akár változhatnak is, de van pár olyan komolyab, nagyobb, magvasabb dolog, ami végigkísér bennünket.


Például: kamaszkoromban volt egy szakma, inkább hivatás, amibe szerelmes voltam.

Egy autómárka birtoklása, amibe szintén szerelmes voltam.


Az autómárkát sikerült megvalósítani, majd el is veszteni, amikor a válság miatt lecsúsztunk anyagilag.


De pl szakmai szempontból 40 fölött valósítottam meg a vágyamat. Előtte sok minden voltam, pénzt keresni jók voltak, de egyikkel sem tudtam azonosulni.


Fiatalon családi nyomásra el kellett engednem a hivatástudatomat, kb 30 év kitérő után lettem az, aki és ami lenni akartam.


Ezek a ház, (átlag)autó, gyerek, ezek ilyen alapdolgok.

Az élet fűszere nem ezekben rejlik. Ami megfűszerezi az életet az tényleg az pl, hogy olyasmiből élj meg, amit szeretsz, amivel tudsz azonosulni.


Az autó is érdekes aspektus: használati tárgy A-ból B-be visz. Ehhez elegendő egy szerényebb valami is, elhasználni kár egy mondjuk veterán sportkocsit. Ám hobbiautózni az fűszer. Ha van avalami patinás név, amibe szerelmes vagy és sikerül szerezni egy példányt belőle. És nem az esős elővársi dugóban araszolni és elmenni az Auchanba, hanem 7vgn csapatni egyet vele, vagy elmenni a hegyek közé kirándulni stb.


Szóval mondom, 40+os pasiként az autóálm megvolt, most nincs, most csak hasznlati van, de célom a nemes darab.

Nekem a gyerek pl nem cél. Ha lesz, nem baj, de karmolok érte.

Karrier: most vagyok az, aki lenni akartam.

Cél: a karrierben azaz inkább hivatásban továb fejlődni, csiszolni a tudást, tapasztalatokat szerezni.

Újra megvenni imádott autómból egy szép klasszik darabot.

Lakhatás: hát ott lenne mit fejleszteni, de az sem központi kulcskérdés nálam. Annyi csak, hogy maradjon így, hogy saját tulajdonban lakom.

Ja meg perpill nincs párkapcsolatom, na ott jó lenne egy drámamentes partner, akivel kölcsönösen tiszteletben tartjuk egymás autonómiáját.

2019. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
*gyerek: NEM karmolok érte - bocsi a "nem " kimaradt
2019. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Jelenleg külföldön élek de szeretnék a jövőben otthon IT-ben elhelyezkedni (vagy saját vállalkozást indítani), találni egy nőt aki ha azt mondja "holtomiglan" azt úgy is gondolja (nem olyan egyszerű ilyet találni a mai világban!) aztán gyökeret ereszteni. Dióhéjban: szeretnék otthon élni nyugati színvonalon, a külföldön szerzett tapasztalataimat hasznosítva felépíteni valamit amire öregkorban majd büszkén nézhetek vissza és végre egy helyet amit az otthonomnak hívhatok. Ha pedig mindezzel megvagyok és a gyerekek is kirepültek a fészekből akkor vennék valami telket egy szőlőhegyen és borászkodnék, élvezném a csendet ami addig nem sűrűn adatott meg.

31/F

2019. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Én arra gondolnék hogy rövid célotok amit most szeretnétek megtenni az mi?

Nekem valahogy egy pár honapja egyáltalán nincs és ez szar.."

Ja bocs, rövid távú cél. Először is határozd meg mik a hosszútávú céljaid és tudni fogod mihez vezessenek a rövid távú célok is.

Ha pedig elérsz valami rövidtávú célt ("mérföldkövet") akkor jutalmazd meg magad. Ez tovább fog vinni a következő mérföldkőig.

2019. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 mindentudó99 ***** válasza:
Fogni egy tíz kiló feletti szürkeharcsát kuttyogatva. Vagy végre egy igazán értékes régi pénzt találni fémkeresővel.
2019. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Egyszerüen jó volt elolvasni kinek mi, vagy hogy kinek mi valósult meg.

Én is teszek a hosszabb céljaim érdekeibe de most igy megállt ez is.


Egyik válaszoló kedvéért csak neki megtanulom az anya nyelvem;)

Lehet rosszul fogalmazok és pontatlan az írásom azért bocsi mindenkinek.

2019. nov. 8. 20:26
 18/20 anonim ***** válasza:

A kommentelők 98%-ának nem fog sikerülni a jövőbeli cél véghezvitele. Ember tervez, Isten végez!


Sok szerencsét a Földi élethez!Ja és persze a sablon duma,,,,"KITARTÁÁÁS!!" :DD

2019. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Csillagász szeretnék lenni vagy asztrofizikus és rájönni az élet értelmére.
2020. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Gyereket is szeretnék ,és egy férjet.

Életemben egyszer szeretnék borzasztóan szerelmes lenni,ennyi szerintem ennél nem kell több.

2020. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!