Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem érzem magam jól külföldön,...

Nem érzem magam jól külföldön, mit tegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok

!23 éves srác vagyok és rettenetesen haza húz a szívem.Aki fel szeretne világosítani kérem ne tegye ugyanis pontosan tudom mi folyik Magyarországon. Nem a szegény régióba jönnék haza hanem Győrbe ahol bőven van munka lehetőség. Azt vettem észre az ismerősi körömben, hogy aki akar dolgozni az fog is és akár egyedül is megél, de van aki az 1000-1200-as nettóért sem hajlandó dolgozni inkább otthon lustálkodik és rinyál milyen rossz Magyarországon.Igazából bár tudom hogy nagyobb gond is van a világon mint az enyém de egyszerűen döntésképtelen vagyok ebben a témában.Úgy terveztem, hogy jövő december ben haza költözöm végleg, de a külföldi munkahelyemen (Ami elég messze van konkrétan Írországban) Sajnos nagyon nem érzem magam jól már két éve dolgozom ezen a helyen és semmi változás nincs az elejéhez képest. Gondolok itt olyanra hogy nincs elegendő ember, mivel külföldi vagyok a piszkálódások céltáblája vagyok illetve sok sok Extra munka üti a markom. Ezért a december helyett gondoltam hogy Nyár közepén végleg hazajönnék. Akkor még nyaralni is tudnék stb. viszont a nyár közepe és december közt nem csak fél év különbség van hanem kb 2 millió Ft is, ami ugyan nem kevés viszont nekem nyáron is Lenne annyi pénzem, hogy vegyek egy autót magamnak egy két hónapig pihenés címszó alatt otthon tartózkodjanak elkezdjek egy képzést (ugyanis villanyszerelést akarok kitanulni)illetve még némi pénz maradna is. Nyilván ahogy másnak is így nekem is ez az összeg nem kevés, viszont azon gondolkodtam , Hogy a pénz nem minden főleg akkor ha már tulajdonképpen megvan minden amit akartam, hiszen nincs nálam valami magasan a léc. Nekem többet számít az hogy itthon legyek, minthogy külföldön légióskodjak Úgy hogy egyáltalán nem szeretem és minden percben haza húz a szívem. Lehet kicsit hosszú lett, de aki végig olvasta őt kérdezném, hogy mennétek vagy maradnátok avagy mit tennétek a helyemben? Én szívem szerint már nyáron hazajönnékTehát nem is tudom hogy min vacilálok


2019. nov. 22. 06:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tudom mondani, hogy jól gondolod, hogy a pénz nem minden. Ha Magyarországon érzed jól magad és tudod, hogy ott is jól meg tudnál élni, el tudnád érni a céljaid ott is, boldog tudnál lenni, akkor mi a kérdés? Bírd ki annyi ideig még ott az írek között, amíg nem lesz annyi pénzed, hogy gond nélkül menjen a költözés és egyebek, aztán menj. Én is úgy vagyok, hogy a pénz nem minden.
2019. nov. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezt le is írtam azt hiszem de tényleg úgy gondolom (legalábbis Győrben) hogy aki akar az megtud élni aki nem az se itt se külföldön nem fog tudni megélni. Nyilván én azt is megértem aki a szegényebb régiókból aztán külföldre távozva nem akar hazatérni. Nagyjából nyár közepén Már úgy állnék anyagilag hogy haza is jöhetnék.
2019. nov. 22. 07:15
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Áruld már el, hogy nettó 1000 - 1200 órabér mire elég? Ez kb havi 160 ezer forint. Mennyi egy albérlet Győrben? Miért kell úgy tenni, mintha ez jó fizu lenne?

Miért kell lenézni és kioktatni úgy az embereket, hogy nem a saját bőrödön tapasztalod?


A kérdésre visszatérve, én hazajonnek a helyedben, ha ide húz a szíved. Ha rájössz a valóságra és nem leszel elégedett az anyagiakkal, bármikor vissza tudsz menni.

2019. nov. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne maradj ott, ahol nem erzed jol magad. Amint teheted, menj oda, ahol ugy gondolod, jol fogod erezni magad. Ha nem jon be, majd mesz mashova. En Szerbiaba koltoztem vissza a britektol, Magyarorszagrol is, es most sokkal, sokkal jobb minden, pedig el tudod kepzelni a gazdasagi, politikai korulmenyeket...
2019. nov. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak Győrben lehet megélni, máshol is. Pl Pécsen is van munkahely.
2019. nov. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem azt mondtam hogy fényesen lehet élni 160 000 Ft volt de meglehet ha nagyon akar az ember illetve mint sokan mások ő sem egyedül él
2019. nov. 22. 07:32
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Igen naívnak tünsz a kérdésed alapján.

Az, hoyg GYörben mindenki talál munkát, egyáltalán nem igaz, legfeljebb azok, akiknek van valami piacképes szakmája, nem pedig azok, akik MAJD tanulnak egyet. Emelletet ha kapsz is valami mundkát végzettség nélkül, az még a megélhetésre sem elég, mert éppen Györ környéke igen drága, majdnem Pesttel egyforma, az itteni fizetésed még a lakbérre sem lenne így elég.

Másrészt ha Írországban ennyire KÜLFÖLDINEK tartanak és emiatt piszkálnak, akkor ott benned is böven van hiba, gondolom, a nyelvet sem tudod, meg nem is akarsz beilleszkedni, szóval érthetö, ha nem fogadnak be.

De azt neked kell eldönteni, hogy visszaköltözöl-e MO-ra, csak eléggé borítékolható, hogy utána megbánod, mert még rosszabb helyzetbe kerülsz és Írországba nem tudsz még egyszer kikerülni.

2019. nov. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Helyetted nem dönthet senki. Meg nyárig még sok víz lefolyik a Dunán... lehet még is decemberben mész ki! Azért kitartást! :)
2019. nov. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Dolgoztam már pár évet Győrben tudom hol keressek munkát hisz itt nőttem fel. Illetve ha minden igaz öcsém is jönne haza velem mert hasonlóan érez mint én. Szakmám is van . Tanulni csak azért akarok mert az jobban érdekel mint a jelenlegi szakmám
2019. nov. 22. 07:51
 10/17 A kérdező kommentje:
Távol álljon tőlem ,hogy hogy veszekedjek , én csak azt kérdezem mit tennétek a helyemben?
2019. nov. 22. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!