Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem érzem magam jól külföldön,...

Nem érzem magam jól külföldön, mit tegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok

!23 éves srác vagyok és rettenetesen haza húz a szívem.Aki fel szeretne világosítani kérem ne tegye ugyanis pontosan tudom mi folyik Magyarországon. Nem a szegény régióba jönnék haza hanem Győrbe ahol bőven van munka lehetőség. Azt vettem észre az ismerősi körömben, hogy aki akar dolgozni az fog is és akár egyedül is megél, de van aki az 1000-1200-as nettóért sem hajlandó dolgozni inkább otthon lustálkodik és rinyál milyen rossz Magyarországon.Igazából bár tudom hogy nagyobb gond is van a világon mint az enyém de egyszerűen döntésképtelen vagyok ebben a témában.Úgy terveztem, hogy jövő december ben haza költözöm végleg, de a külföldi munkahelyemen (Ami elég messze van konkrétan Írországban) Sajnos nagyon nem érzem magam jól már két éve dolgozom ezen a helyen és semmi változás nincs az elejéhez képest. Gondolok itt olyanra hogy nincs elegendő ember, mivel külföldi vagyok a piszkálódások céltáblája vagyok illetve sok sok Extra munka üti a markom. Ezért a december helyett gondoltam hogy Nyár közepén végleg hazajönnék. Akkor még nyaralni is tudnék stb. viszont a nyár közepe és december közt nem csak fél év különbség van hanem kb 2 millió Ft is, ami ugyan nem kevés viszont nekem nyáron is Lenne annyi pénzem, hogy vegyek egy autót magamnak egy két hónapig pihenés címszó alatt otthon tartózkodjanak elkezdjek egy képzést (ugyanis villanyszerelést akarok kitanulni)illetve még némi pénz maradna is. Nyilván ahogy másnak is így nekem is ez az összeg nem kevés, viszont azon gondolkodtam , Hogy a pénz nem minden főleg akkor ha már tulajdonképpen megvan minden amit akartam, hiszen nincs nálam valami magasan a léc. Nekem többet számít az hogy itthon legyek, minthogy külföldön légióskodjak Úgy hogy egyáltalán nem szeretem és minden percben haza húz a szívem. Lehet kicsit hosszú lett, de aki végig olvasta őt kérdezném, hogy mennétek vagy maradnátok avagy mit tennétek a helyemben? Én szívem szerint már nyáron hazajönnékTehát nem is tudom hogy min vacilálok


2019. nov. 22. 06:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha hazajössz :) jó neked te legalább valahol otthon érzed magad ..
2019. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Akkor, hogy arra a kérdésre válaszoljak neked, hogy mit tennék a helyedben: Ausztriába mennék. Én jelenleg itt élek és nagyon szeretek itt lenni. Ha Magyarországon megnőne a fizetés 10x-esére és 1 milliót keresnék havonta, akkor SEM mennék vissza Magyarországra! Soha! Ausztriába jöttem a pénz miatt, de rájöttem, hogy minden másban sokkal jobb ez az ország, mint Magyarország. Semmi nem hiányzik onnan.


De ez csak az én véleményem és válasz arra a kérdésedre, hogy mit tennék a helyedben.

2019. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Előttem hozzászólóval egyetértek,esetleg Ausztriát nem próbálod ki? Sokkal közelebb van az otthonodhoz is,a mentalitás is teljesen más mint az Íreknél.Még nagyon fiatal vagy,és valóban bármikor kimehetsz külföldre még az életed folyamán,de én a helyedben,ha már kint lennék,megpróbálnám minél tovább kihúzni,és elég pénzt keresni ahhoz hogy itthon el tudjak majd indulni valamerre.Azt nem írtad hogy mivel foglalkozol,csak hogy villanyszerelést szeretnél tanulni,ahhoz is kell pénz,ha csak nem tudsz a szüleidhez visszaköltözni,de még akkor se árt kis zsebpénz,meg benzinre való.Bárhogy is lesz,sok sikert.
2019. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mennék én nagyon szívesen Ausztriába hiszen közelebb van Győrhöz mint például Sopron. Csak annyi mindent hallani hogy ott húzzák le a magyart ahol nem szégyenlik, mármint a munkaközvetítők. Elvileg az osztrákok se valami barátságosak
2019. nov. 22. 09:49
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

"Mennék én nagyon szívesen Ausztriába hiszen közelebb van Győrhöz mint például Sopron. Csak annyi mindent hallani hogy ott húzzák le a magyart ahol nem szégyenlik, mármint a munkaközvetítők. Elvileg az osztrákok se valami barátságosak"


Ez annyira nem így van, hogy arra evilágon nincs definíció. Az osztrákok a legbarátságosabb nép, ha külföldiekről van szó. Pláne, ha látnak benned kis akarást. Illetve magyarnak csak magyar a farkasa, más nem. Úgyhogy emiatt ne aggódj.

2019. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni, idióták, de ez a valóság. :D Bár tudom, azt sokan nem szeretik. Kérdező, ha esetleg mégis külföldre mennél, mert mégiscsak jobb életet akarsz, akkor Ausztriát tudom ajánlani.
2019. nov. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező # nem munkaközvetítőn keresztül kell munkát vállalni külföldön.

Ha beszéled a nyelvet, egyedül is tudsz munkát és lakhatást találni.

A közvetítők valóban sokszor megbízhatatlanok és csak lehúznak. Bár hozzátenném, hogy van kivétel.


Én is Ausztriát javasolom.

2019. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!