Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mitévő legyek, ha úgy érzem,...

Mitévő legyek, ha úgy érzem, hogy teljesen egyedül maradtam?

Figyelt kérdés

Meg próbálom összefoglalni nagy vonalakban a történetem.


24 éves vagyok, 4 éve küzdök depresszióval, nem saját magam állapítottam meg a diagnózist. 2 pszichiáternél és 3 pszichológusnál jártam. Próbáltam segítséget kérni, de nem sikerül, mert gyógyszert akarnak velem szedetni, azt pedig én nem szeretném.

Kórházban dolgozom, a munkám 200 % figyelmet igényel. Történt a családban öngyilkosság, a féltestvérem felakasztotta magát.


Nincs olyan ember a környezetemben, akiben feltétel nélkül megbízhatnék, akinek bátran el merném mondani, hogy mi az, ami bánt. Nem tudom őszintén megbeszélni senkivel, hogy milyen fájdalmakat élek meg.


Barátaim nincsenek, maximum felszínes kapcsolatok. Nem érzem senkinek a szeretetét. A szüleimmel jó a kapcsolatom, csak nehezen mutatják ki, hogy szeretnek, sosem dicsérnek, sosem ölelnek, nekem pedig az érintés lenne a szeretetnyelvem. Inkább főzik a kedvenc életem, megvesznek mindent, amit kérek, de nem tudják kezelni a depresszióm, nehéz nekik is ezt elfogadni... Igyekszem nem mutatni, hogy rosszul vagyok, mert nem akarom, hogy féltsenek... Próbáltam segítséget kérni, de láttam a tehetetlenséget és az aggódást a szemükben, így befejeztem.


Viszont az állandó szerepjátékot sem bírom, egy idő után összegyűlik Bennem a feszültség, felgyülemlik és rosszul leszek...


Itt nem is a problémák sorozatáról van szó, hanem arra vonatkozik a kérdés, hogy mi történik abban az esetben, ha nincs egyetlen ember az életemben, akivel meg lehetne beszélni a gondokat...Egyáltalán nincs társasági életem.


Napi 12 órákat dolgozom, este hazajövök, alszom (már ha tudok, általában nem...) reggel pedig kezdem előröl. Teljesen motiválatlan vagyok, ezt (is) szerettem volna megbeszélni a pszichológussal, de úgy látta, hogy gyógyszer szükséges, ezek után pedig nem mentem vissza...


Teljesen egyedül maradni... csak vegetálni az életben... 24 évesen...


Tanácstalan vagyok, teljesen egyedül érzem magam. Félek, hogy ez a munkámra is hatással lesz, a pszichiáter betegállományt ajánlott, de nem szeretnék ezzel a lehetőséggel élni, mert 1 évig itthon voltam és az még mélyebbre rántott, viszont a feladataim is nehéz ellátni. Bármelyik lehetőséget választom, nem jövök ki jól belőle...


Elnézést, ha túl hosszú lett, inkább már az elkeseredettség beszél belőlem és az, hogy nem látom a kiutat...


2019. dec. 16. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát 12 órás munkarend melett ez nem is igazán fog változni, így gyakorlatilag csak dolgozol meg alszol/eszel semmi másra nincs időd. Biztos ezt a munkát akarod te csinálni? Mert ezt így nem bírod sokáig. Egy normális 8 órás melónál még lenne esélyed ismerkedni, kimozdulni, társaságokba járni ahol szerezhetnél barátokat/párt.
2019. dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A depressziot az agyban valami neuron szint meg ingerületatvivö anyagok hibaja okozza es elsödlegesen gyogyszerrel kezelhetö es hosszu tavu gyogyszerszedessel.

Elöbb nézz utana mi a depresszio azutan birald felül az orvosokat.

2019. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ki kellene venned egy kis szabadságot(mondjuk csupán 2 hét) és elutaznod egy olyan helyre, ahol tudsz egyedül is lenni picit, de azért társasági élet is van.

Nem kell feltétlenül külföldben gondolkozni, itthon is vannak jó lehetőségek.

Hajrá, kitartást!

2019. dec. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos van szabadnapod, írj itt vkinek, talizz vele, ha közel lakik.
2019. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a 2. hasznosat mond, de ha nagyon kerülnéd a gyógyszereket. Tudatalatti oldásokkal "operáló" alternatív módszereknek is utánanézhetsz.
2019. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!