Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » S. O. S! Hívjam a rendőrséget...

S. O. S! Hívjam a rendőrséget vagy mit csináljak? Öngyilkos akar lenni a párom?

Figyelt kérdés

Párom elment a kocsival, hogy megbüntesse magát a tetteiért, mert utálja magát! Amikor kérdeztem, hogy mit akar csinálni, nem mondta, csak, hogy bűnhődnie kell. Meg azt, hogy valamit kitalál a helyzetére. Kérdeztem, hogy visszajön-e, azt mondta nem tudja. Lehet. Valószínű. De nem akar. Pár órával ezelőtt is elakart menni, hogy öngyilkos lesz, el is indult a kocsi felé, de visszajött, hogy előtte elakar búcsúzni mindenkitől. Utána sírt és abbahagyta. De, most megint jött ez, visszatartani nem tudtam.

Nem tudom, hogy mit csináljak, de feleslegesen nem akarom a rendőrséget sem hívni. Tanácstalan vagyok.



2019. dec. 22. 15:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
na mi lett?
2019. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Az anyjával van, meg a bátyja is odament, elvileg jobban érzi magát, legalábbis nem húzza ki magát a közös programokból. Ennyit írt az anyja, meg hogy 1-2 dolgot elmondott Neki, hogy mi bántja. Még érdemben nem történt semmi. De ennek is örülök, ez is vmi.
2019. dec. 24. 15:34
 23/24 anonim ***** válasza:
54%
Instabil psziché. Mindig benne lesz ez az önpusztítós trend. Nem lehet nem komolyan venni, de aki ilyen ember köezlében él az számíthat nehéz napokra. Igazából kitartás kell hozzá. Reménykedj, hogy ez nem genetikus és a gyerekek rendben lesznek ilyen szempontból. Ismerek olyan családot, ahol mindenki öngyilkos lett egy bizonyos életkor felett.
2019. dec. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én már több alkalommal is hívtam rendőrt öngyilkos hajlamú barátra, ismerősre. Egy kivételével az összes csak üres fenyegetőzés volt. Egyiküknek pedig lehet, hogy ezzel az életét mentettem meg. Ha az embernek tudomása van róla, hogy valaki végezni akar magával, ez talán a legbölcsebb, amit tehet. Rövid távon legalábbis. A rendőr ugyanis csak akkor cselekedhet, ha közvetlen veszély áll fenn. Aki látszatra teljesen normálisan viselkedik, de szilárd elhatározása, hogy X idő múlva végez magával, akkor a rendőrség nem sokat tehet. Megnézik, hogy beszámíthatónak tűnik-e, és ha igen, akkor továbbállnak. Vannak, akik nagyon beszámíthatónak tudnak tűnni mások előtt. És vannak, akikről lerí, hogy "bekattantak".

Hosszabb távon persze csak az jelenthet megoldást, ha sikerül a kiváltó okot megszüntetni. A gond csak az, hogy pszichoterápiára, vagy pszichiátriai kezelésre csak a beteg beleegyezésével kerülhet sor. (Kivéve ha kóros elmeállapotban van, de ezt meg megint csak nehéz megállapítani.) Ugye alapvetően kétféle indíttatásból akarnak öngyilkosok lenni az emberek: vagy valamilyen hirtelen trauma miatt, vagy valami hosszú ideje trartó helyzet miatt. Az első eset a jobb. Olyankor általában ha kitisztul az ember feje, esze ágában sincs károsítania magát, és legtöbbször kezelést sem igényel.

A második eset a problémásabb. Olyankor hiába nyugszik le ideig-óráig az ember, miután a kiváltó ok fennáll, újra hajlamos lesz megtenni. Na, ilyenkor kellene komolyabb segítséghez fordulni.

Egyébként meg nem tudom, ki találta ki azt a kártékony baromságot, hogy "aki elmondja, az úgysem teszi meg", de aki ezt hangoztatja, az megérdemelne izomból egy tockost. Igen, van, hogy ez csak egy "segélykiáltás", és (akkor még) nem akarja megtenni. De akkor is jelent valamit, amit nem szabadna figyelmen kívül hagyni. Nem boldogságában sírja el az ember, hogy rohadtul nem akar már élni. Aztán meg ha tényleg megteszi, akkor meg hebeg-habog mindenki, hogy "de hát nem gondoltuk". Ja. Csak épp előttük sírta el élete utolsó segélykiáltását, de "nem gondoltuk volna". Nem minden öngyilkos csendes. És inkább az ember cselekedjen hiába, mintsem élete végéig őrlődjön azon, hogy a tétlensége miatt nem él már egy szerette.

Mellesleg: miért ne kérhetne itt az ember tanácsot? Talán nem arra találták ki ezt az oldalt? Nem csak farokméretről szabad ám itt kérdezni, vannak, akik azért jönnek ide, mert bíznak abban, hogy egy olyan oldalon, ahol százezer ember fordul meg naponta, talán kaphatnak némi segítséget.

2019. dec. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!