Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hagyja Isten hogy egy...

Miért hagyja Isten hogy egy jó ember magányos legyen? Miért nem ad neki egy másik magányos jó embert akivel boldogan élhet?

Figyelt kérdés
Persze van olyan akit Isten megajándékoz egy társsal de sokaknak egyedül kell boldogulniuk pedig jó emberek.Miért nem segít rajtuk a Jóisten?
2019. dec. 28. 17:09
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Akkor szegény ember higy tnaulná meg a magányt és annak elfigadásét, kigyógyulását? Előbb utóbb meg kell tanulni. Jobb előbb mint később.
2020. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

A feltételezés hogy isten nem segít, egoista és istenkáromló. Te ennyire jobbnak hiszed magad a végtelen tökéletes létezés fejéhez képest, a végtelen tudásnál is több van neked, hogy azt hiszed te jobban tudod? Mi van veled, te egoista paraszt???

Isten folyamatosan sugározza a segítséget. Folyamatosan befolyásolja az elméd és az életedet is a te spirituális fejkődésed érdekében. Legyél hálás, hogy nem később kell még jobban szenvedj, és ki van nyalva a popód.

2020. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

"A feltételezés hogy isten nem segít, egoista és istenkáromló."


Istennél nehezebb egoistábbnak és nárcisztikusabbnak lenni. És kinek is segít Isten? Ha feltételezzük, hogy létezik, akkor pont a legalantasabb embereknek segít.


"Te ennyire jobbnak hiszed magad a végtelen tökéletes létezés fejéhez képest,"


Én személy szerint nem teremtettem egy teljesen tökéletlen világot, ahol a domináns érzelem a fájdalom, a félelem és a szenvedés. Én nem jobbnak érzem magam, én tudom, hogy jobb vagyok, mert ennek a világnak a megteremtésénél nagyobb bűn NINCS. Istennél még egy csecsemőket erőszakoló sorozatgyilkos is ártatlanabb.


"a végtelen tudásnál is több van neked, hogy azt hiszed te jobban tudod?"


Az ilyen elvakult rózsaszín királykisasszonyokat egyszer úgy körbevinném egy gyermekkórház intenzív osztályán, ahol vannak olyan gyerekek akik egész életüket egy géphez kötve töltik, iszonyatos szenvedés, és magány között. Vagy bevinném egy pszichiátriára és mutatnék nekik pár beteget, akik már életükben is a pokolban vannak. IGEN ÉN JOBBAN TUDOM! Az ilyen létezéseknél a nemlétezés is jobb.


"Isten folyamatosan sugározza a segítséget."


Isten egy szadista állat, akit semmi sem érdekel csak önmaga.

2020. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Biztos leírták már előttem, de azért leírom én is: attól, hogy valaki jó ember(nek tartja magát), még semmi sem jár neki automatikusan.

Várhatod a szádba a sültgalambot, de az nem fog jönni.

2020. jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Utolso

Ezen kàr vitatkozni.

Az is lehet, hogy maga az emberiség teszi ezt önmagàval. Szoval lehet hogy géphez kötött csecsemök elözö életükben csecsemögyilkosok voltak éppen.

Az, hogy kinek van leosztva es nem leosztva szenvedés, annak nem tudhatjuk az elözményeit.


Meg elvileg hetediziglen üt vissza a szülök büne is. Szoval ha a szülök eleve jok lennének, lenne jo a köv generacio sorsa.(nincs idö sem amugy azaz csak nekünk tünnek ezek a dolgok egymàs utàni eseményeknek)


A paradicsomban csak jok pozitiv dolgok voltak. Egyetlen negativ csak, es maga az ember hajlott afelé.ugye mert szabad akarat van. Ergo ki lettek oda szamüzve(a mostani eletbe) ahol pozitiv es negativ egyarànt van. Ugy öröm ahogy szenvedés is.


Es igy is hànyan vàlasztjàk a drogokat meg paràznasàgot meg stb.


Nem Isten a könyörtelen. Az ember a romlott.es sajàt magànak csinàlja a bajt.


Ha vkit bàntasz, magadat bàntod. Az emberiséget mint egy egységet kell nézni. Csak kicsik vagyunk ezt megérteni, hogy mindenkiben benne vagyunk mindenki te vagy.még abban is aki meg sem született idö nélkül. Nem egyéneket kell nézni.


De gyakran érzem mindennek ellenére en is azt, mintha aljas szemét embereket hordozna inkàbb tenyerén!

2020. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
*43#-nak irtam elözöt
2020. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Nehéz eset. A te potenciális párod hasonlóan zárkózott. Valószínű, ha tetszel is neki menekül az érzései elől. Nehéz elkapni, meghódítani. Játssz! Játszd az, hogy tanácstalan vagy valamiben. Kérdezz! Figyelj! Tégy úgy mintha nem a másik nemű lenne. Keresd a társaságát, de ne érintsd meg. Ne udvarolj. Adj neki időt, várj. Várj, hogy ő közeledjen! Érd el, hogy veled álmodjon. Türelem! Segíts (magadon) RAJTA és az Isten is megsegít.
2020. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

45-46, ha tökéletes világot teremt, akkor az ember soha nem választja a bűnt, MERT NINCS BŰN, ráadásul amikor megteremtette az embert eleve beleteremtette, hogy el fog bukni. Ha Isten omnipotens, akkor nincs szabad akarat, Isten amikor megteremtett minket tudta, hogy mi fog történni, azt is tudja, hogy egy adott szituációban mit fogsz választani. Minden egyes mozdulatod előre borítékolva van, de nem csak a tiéd, hanem mindenkié, nincs szabad akarat, kényszerpályák vannak, amiken megyünk és csak látszólag van választásunk. Minden ami velünk történik az isteni kegyetlenség eredménye.

Egyébként hinni akarunk a szabad akaratban, akkor feltételeznünk kell, azt is, hogy Isten nem tud mindent, innen viszont bukott a monoteizmus. Egyébként ha választanom kellene, akkor ennék az almából, LÁZADNÉK, mert Isten egy féreg, a bűn Isten maga.

2020. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!