Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme így élni?

Van értelme így élni?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok..Az életben rengeteg csalódás,fájdalom ért mind szerelmi és baráti téren is.Voltak kapcsolataim volt ami több mint 2 évig tartott.De most minden más lett..Kijöttem szinte ki kényszerültem jönni Németországba a szüleimhez mivel otthon belekeveredtem rossz társaságba akik belevittek a drogozásba is.Emiatt minden munkám elvesztettem hamar,nem bírtam fizetni az albérletet már el voltam adósodva..Itt kint már ugyan dolgozom de annyira rossz a hangulatom nap mint nap hogy elviselni is nehéz egy napot.Sok múltbeli fájdalom jön elő mióta tiszta vagyok.Nem találom a helyem sehol a nyelv is nehezen megy ismerkedni se tudok itt és rohadtul magányosnak érzem magam.Annyit gondolkodok a begyógyszerezésen mivel ez lenne a legnormálisabb öngyilkosság..Bevenni aztán lehunyni a szemem..Teljesen önbizalom hiányos vagyok se barátok már barátnő se.Anyám meg a férje van itt akik elvannak a maguk kis világába én meg nem igazán mutatom ki az érzelmeim mert nem értenék meg hogy mit érzek én.Sajnos nekem nincsenek apró örömeim mint sok más embernek.Milyen élet az,ahol se barátod se senkid nincs.Engem nem köt le se a játék se a filmek föként mivel sok film érzelmeket hoz ki belőlem.Így nem is nézek.Mondhatnám azt is hogy depressziós vagyok.Minden második gondolatom hogy megtegyem e? Nem akarok nekik fájdalmat se okozni mert ez nagy trauma lenne neki hogy a saját gyereke öngyilkos lett.De ha egyszer semmi nem éltet az életben? Nekem nincs örömöm se boldogságom ami volt is már elmúlt.Köszönhető a tetves tudatmódosító szereknek is.Van értelme így élni? Van értelme nap mind nap szenvedni? Nem tudom mit tegyek..Ha rajtam múlna már rég megtettem volna..Csak nem akarok senkinek fájdalmat okozni..

2020. febr. 2. 11:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2020. febr. 2. 11:42
 2/18 anonim ***** válasza:
Ebből a pokolból, amibe belekerültél csak saját magad tudod kiszedni. Vagy összeszeded magad és felépíted újra az életed, vagy tovább süllyedsz a mélybe.
2020. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Asszem megérett a helyzet egy pszichológusra, pszichiáterre.


Alapból próbálj meg rendezett életet élni (ugyanakkor kelsz, ugyanakkor fekszel, normálisan táplálkozol), sportolj valamit, menjél masszőrhöz, legyél sokat a szabadban.

Ha a tested rendben van a lelked is jobban lesz.

2020. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Még is hogyan juthatnék ki? Ez az amit nem tudok..Itt kint meg kb esélytelen minden próbálkozásom mivel nem értem az embereket. De ha nem jövök ki ma talán egy híd alatt csöveznék..Mert odáig süllyedtem már hogy épp ki akartak tenni az albérletből.És undorom magamtól mert boldog voltam!Csak ezt nem tudtam..Volt barátnőm egész a kijövetelem napjáig..Ott kellett hagynom ez volt a 2 év 3 hónapos kapcsolatom.De persze már másnap mással volt kapcsolatba a tetves facebookon.Ezt is úgy éreztem az élet adta vissza nekem..Összetörve vagyok itt..És megszokni hogy akit szerettem akivel minden nap együtt voltam barátok híján MÁR NINCS.Itt meg magam vagyok.És nem becsültem eléggé őt se bár nem volt tökéletes és volt egy viselkedési zavaros betegsége is.De mind1 ennek 1,5 hónapja már.Azóta csak szenvedek sírok olykor nézek ki a fejemből de hiába az időt nem lehet vissza tekerni a semmiből meg nem tudok építeni egy életet..Nekem szükségem lenne társa vagy barátra mint szerintem mindenkinek.De a fájdalom belülről ől meg engem. Ennek ellenére nem iszom nem drogozok (Már) És így élem a mindennapokat fájdalommal teli napokat..
2020. febr. 2. 12:05
 5/18 A kérdező kommentje:
Egészségileg rendben vagyok..Nem szúrkáltam magam csak szívtam. De lelkileg megváltoztatott..:(
2020. febr. 2. 12:09
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Nyelvet mennyire tudod? Gondolom anélkül nem igazán tudsz segítséget kérni pszichológustól, esetleg olyantól, aki Magyarországon van, vállal Skype-konzultációt, te meg neten keresztül fizetsz az alkalmakért, gondolom édesanyád támogatna.

Ha van nyelvtudás, kereshetsz olyan embereket, helyi csoportokat, akiket az érdekel, ami téged. Írtad, hogy mik azok, amik nem kötnek le. Feltételezem van olyan is, ami leköt.

2020. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Valamilyen fiataloknak szóló kortárs-segítő klubok vagy hasonlók arrafelé biztosan jobban vannak mint nálunk. Kereshetsz ilyet is.
2020. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Sokan kimásztak már ebből a gödörből, olyanok is, akik mélyebben voltak vagy régebben csinálták ezt az önpusztító életmódot. Az ő példájuk legyen előtted, keresd az utat, ami kivezet. Vannak könyvek, videók, stb.

És természetesen pszichoterápia, ami átlendít a kezdeti nehézségeken.


Ha felismerted, hogy rosszul csináltál valamit, és eldöntötted, hogy másképp akarsz élni, az út felét már meg is tetted! Nem könnyű feladat tovább menni, de hidd el, megéri!

2020. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

A kapcsolatodhoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy ez így volt a legjobb ahogyan történt. Véget ért. Nem hiszem, hogy volt jövője...

Nem zavarta, hogy tudatmódosítókkal tömted magadat? Szakítás után máris mással volt?

Őszintén, ennek volt jövője?

Tudom, hogy nehéz egyedül lenni, de inkább, mint egy olyan társsal, aki mellett az ember, akár tönkre is teheti magát.


Sokan ódzkodnak attól, hogy pszichológus segítségét kérjék, de ők valóban tudnak segíteni. Nem mindegyik persze, de ha egyiktől a másikig jár az ember, előbb-utóbb találni olyat, akivel megtalálod a közös hangot.


Amit én tudok javasolni, hogy legalább egy kis sikerélményed legyen, ami ad egy kis löketet, hogy tűzz ki magad elé kisebb célokat.

Pl.: nyelvtanulás terén, vagy a munkában. Találd ki mit tanulnál szívesen, vagy milyen hobbit szeretnél.

Próbáld meg leírni egy naplóba a bánatodat, hogy milyen gondolatok gyötörnek, de ne őrlődj rajtuk túl sokat.


Marha nagy szerencséd van, hogy a szüleidhez tudtál menni. Adjon erőt az, hogy biztonságban vagy. Nincs veszély. Pihenj, gyűjts erőt, és kitartást!

2020. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Alap szavakat tudok ami a munkához kell mivel német cégről van szó.Egyébként sajnos keresem napi szinten azt ami letudna kötni..Vettem csúcskategóriás telefont van laptopom stb..De semmi igazából nem köt le.A sok euró sem mármint a pénz.Sokan mondják hogy járjak el bordélyházakba de nem fogok ku..ázni járni nem vagyok ilyen.Mindenre ettől függetlenül nyitott lennék.De elmenni se megyek sehova szinte mivel egyedül semmi sem jó(Legalábbis nekem).Szeretnék kitörni ebből annó egyszer voltam hasonló állapotba a pszihológus feliratott nekem erős frontint de attól annyira bekábultam hogy inkább nem szedtem.Igazából a nyugtatónak nem sok értelme van az én problémáimra.Az egyedülléten nem segítnek ezek.Sajnos nem vagyon egy adonisz sem aki mindenkinek kell.Átlagos testalkattal rendelkezem átlagos kinézettel.Nem tartom magam helyesnek.A lányoknál is inkább amiket mondtam vagy tettem azzal fogtam meg őket meg azzal hogy nem ítélkeztem senki felett és úgy fogadtam el mindenkit ahogy van.Barátaim kb középiskola óta nincsenek.Nekem szó szerint fájdalmas az hogy nincs senkim. Ezért gondolkozom nap mint nap hogy egy marok gyógyszerrel "kiüssem" Magam végleg.Talán akkor megnyugodnék vagy talán már csak nem gondolkodnék többet mivel nem hinném hogy létezik menny vagy pokol.
2020. febr. 2. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!